Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 29 28.01.2019, 23:45

Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından

Kirov Vyatka nehri üzerinde bir şehir. Moskova'nın kuzeydoğusunda, onunla başkent arasındaki mesafe 896 km. Kent, Kirov belediye formasyonunun merkezi ve bölgedeki addır. İlk kez ünlü Dymkovo oyuncağını yapmaya başladılar. Üretimi, Rusya'da 15.-16. Yüzyıllarda ortaya çıkan en eski el sanatlarından biridir. Kent, sadece tarihi ve kültürel değil, aynı zamanda Uralların bir sanayi merkezi. Bununla birlikte, Kirov'un nüfusu ve kümelenmesi şu anda sadece 750.000 kişide tahmin edilmektedir.

Kirov nüfusu

Tarihsel bakış

Bununla başlayalım, 1457'ye ve 1780-1934'e kadar. şehir Vyatka ve 1457'den 1780'e. - Khlynov. Sadece 1934 yılında modern adı verildi. İlk kez şehir 1374 yılında belirtilmiştir. Bununla birlikte, bu dönemde Kirov nüfusu hakkında hiçbir bilgi yoktur. XVI yüzyılın sonunda yaklaşık bin kişinin yaşadığı düşünülmektedir. İlk resmi bilgiler 1811'i ifade eder. Sonra Kirov'un nüfusu 4,200 kişiydi. İlk eğitim kurumları zaten şehirde çalışıyordu. Bunlardan biri teolojik bir seminerdi.

Kirov'un nüfusu artmaya başladıfabrikada üretimin gelişimi nedeniyle. Şehir siyasi sürgün yeri olarak bilinir. Ayrıca Saltykov-Shchedrin ve Herzen vardı. 1913'te Kirov'un nüfusu zaten 46.4 bin kişiydi. Böylece, yüzyılın üzerinde, bu gösterge on kat arttı. Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında önemli bir artış meydana geldi, çünkü burada insanların barınmayı ümit etme umuduyla kaçtı. 1989 yılında Kirov'da 440 bin kişi yaşamaktaydı. SSCB'nin çöküşünden bu yana geçen dönemde, şehir nüfusu% 14 arttı. 2019 itibariyle 501.468 kişi şehirde yaşamaktadır.

Kirov'un nüfusu

Cinsiyet ve yaş yapısı

Şehir nüfusta 37. sırada yer alıyorRusya Federasyonu'nun en büyük yerleşim yerleri. Sakinlerin çoğu kadındır. Erkekler nüfusun sadece% 44'ünü oluşturur. Kirov sakinlerinin ezici çoğunluğu eski nesillerin temsilcileri. Gençler St. Petersburg veya Moskova'ya taşınmak istiyor. Kirov kentinin yetenekli nüfusu 310.6 bin kişidir. Bununla birlikte, aslında, birçoğu kayıtlı oldukları yerleşim yerinde çalışmazlar.

Kirov şehrinin nüfusu

Etnik gruplar

En Son All-Russian Sayımına Göre2019 yılında yapılan nüfus, Kirov sakinlerinin büyük çoğunluğu kendilerini Rus olarak görüyor. Uyruklarını belirten toplam kişi sayısı% 96,65'dir. Sakinlerin sadece% 4,65'inin sayım formunun ilgili sütununda bir iz bırakmadığı belirtilmelidir.

Kirov'un nüfusu, aittirdiğer milletlere, toplamın% 3.35'i. Tatarlar, Ukraynalılar, Mari, Udmurts, Azerbaycanlılar, Belaruslular ve Ermeniler gibi etnik grupların temsilcileridir.

Bay Kirov nüfus

İdari bölge bölümü

Nüfusu Kirov dört bölgede yaşıyor: Leninskiy, Oktyabrsky, Novovyatsky ve Pervomaisk. Hiçbiri belediye üyesi değildir. Ayrıca şehir içinde yer alan Pobedilovo ve Lyangasovo gibi mikro-birimler var.

Modern idari bölge2008 yılında Kirov'un bölünmesi kararlaştırıldı. Bundan önce, şehir üç kırsal ve beş köy bölgesini içeriyordu. Kirov'un idari-bölgesel bölümünün oldukça resmi olduğunu anlamak gerekir. Ortalama sakinler kendilerini nadiren resmi alanlarla özdeşleştiriyorlar. Merkez, Belediye Binası, bir çeşme, Lenin'e bir anıt, bir üniversite ve bir nedenle bir basketbol sahası barındıran Tiyatro Meydanı ile Merkez'i hatırlar.

Bölgede neredeyse hiç "Kruşçev" yok, evler var -"Stalin" veya yeni bir düzen. Merkezde gayrimenkul, şehrin en pahalısıdır. Kolaylıkla herhangi bir kirovskan, Tanka, TSUMa veya Circus alanı nerede gösterecektir. Kirov'daki tek McDonald'sı USP'de.

Ve en suçlu bölgeler Lepse,Komintern, Novovyatsk ve Filetka. Burada, çoğunlukla sigara içen, eğitimsiz eski işçilere iş verildi. Bu, onların istihdam ve yaşam biçimi nedeniyle, bir sonraki kuşağın ebeveynlerinin gözetimi olmadan büyüdüğü gerçeğini doğurdu, birçoğu "küçük bir çocuk üzerinde" kalmayı başardı. İşte Kirov'daki en ucuz mülk. Banliyödeki araziler ucuzdur, bu yüzden buranın kendisi sadece varlıklılar tarafından değil aynı zamanda sıradan orta sınıflar tarafından da karşılanabilir.

Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafındanGoruntuler Fotograf resim fotograflar galeriler

Related news

 • Bu topuz çok pratik
 • Serdar Ali Çelikler yazdı: Kibir dünyasında Mahçup başkan
 • Karanfilli sıcak çikolata tarifi

 • Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 48

  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından


  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 22

  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 44

  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 91

  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 16

  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 7

  Kirov nüfusu: tarihsel bakış, cinsiyet ve yaş yapısı, etnik kompozisyon, rayon tarafından 8