Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 2019

Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 2019
23.09.2019

Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 21

Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar

Kissel genellikle yapılan bir içecekçilek suyu. Ancak bazı meyveler, turunçgiller ve hatta sebzeli sütler, jöle yapmak için çok lezzetli ve yararlı bir temel olabilir. Bu arada, birçok kişi kahvaltı yerine jöle tercih ediyor. Onun tarifi çok basit ve çoğu için tanıdık, ama yine de normal seçenekler kadar popüler değil.

Peki reçelden jöle nasıl pişirilir? Başlamak için reçelin kendisine ihtiyacınız var. Herhangi biri yapacak. Ve balkabağından, meyvelerden, meyvelerden ve hatta şekeri oluşturmaya başlayanlardan bile. Reçelden jöle pişirirseniz, şeker eklenmesi gerekmez, ama yine de birçok tarifte oluşur.

Reçel Kissel: tarifi berry

Sıcak su ile 2/3 fincan reçel(Yaklaşık 4 bardak). Bir kaynatın, ince bir elekle süzün ve meyveleri öğütün. Ortaya çıkan et suyunda şeker (1 çorba kaşığı) ve biraz sitrik asit (rengi koruyarak bir lezzet katmasına yardımcı olur) ilave edin. Bu zamanda, nişasta (4 çay kaşığı) az miktarda soğuk suda üretilir ve süzülür. Ortaya çıkan kaynamış reçel kompostasında ince bir akıntı, nişasta suyunu döktü. Karışım sürekli karıştırılır. Homojen sıvı çıktıktan sonra, reçelden gelen jöle servis kapasitesine dökülür ve soğutulur.

Bu arada, nişasta su içinde yetiştirildikten sonra,mutlaka filtrelenmelidir. Bu topakların görünümünü engelleyecektir. Daha fazla nişasta eklerseniz, kesilip parçalara bölünebilen bir tür puding alabilirsiniz. Patates nişastası daha az eklenirse, kalın bir komposto ortaya çıkar. Gerekli olan patates nişastasıdır çünkü Sıvıyı kalınlaştırmaya yardımcı olan gluten özelliklerine sahiptir. Bir reçelden bir jöle hazırlamak isterseniz, bu kurallar herhangi bir seçenek için geçerlidir. Reçete jelatin içermez. Bu amaçla kullanılmaz; o sıvıyı bağlar ve jöleye dönüştürür (biraz ekleseniz bile, jölenin istenen etkisi işe yaramaz).

Reçel Kissel: tarifi evrenseldir

Herhangi bir reçel bir bardak almak gerekir (yaklaşık150-250 ml) ve 750 ml ılık su içinde seyreltilir. Bu karışımı kaynatın ve süzün. Meyvelerin, meyvelerin, sebzelerin kalıntıları, bir elek ile siliniz veya iyice sıkınız. Sonra yaklaşık 2 yemek kaşığı eklemeniz gerekir. l. şeker ve biraz sitrik asit. Bütün bunlar iyi karışır ve kaynama noktasına geri döner. Nişasta (yaklaşık 2 yemek kaşığı) 250 ml soğuk suda seyreltilmeli, süzülmeli ve kaynama komposuna eklenecek ince bir damlama olmalıdır. Ardından, kissel kısımlara bölünür veya büyük bir kapta, örneğin bir dekantörde soğutulur.

Reçel jöle pişirmek nasıl biz zatenöğrendim, ancak tüm sırlar açığa çıkmadı. Tatlı şurup veya reçelden hazırlanan jölenin önemli bileşenlerinden biri sitrik asittir. Sıvı veya bileşen meyve zayıf bir renk ile mükemmel yardımcı olur. Gerçek şu ki, rengi mükemmel şekilde korur ve geliştirir. Buna ek olarak, tatlı cloying olmamalıdır ve bir gölge veren sitrik asit ve daha açık bir şekilde çilek ya da meyve tadı daha göze izin verir. Sitrik asit yerine limon suyu kullanabilirsiniz. Taze sıkılmış olması istenir. Bu, içeceğe kalana kadar limonun tüm yararlı ve lezzet özelliklerini korumaya yardımcı olacaktır.

Filtreleme yaparken, ince elek kullanmak daha iyidirveya birkaç kat gazlı bez. Bu daha lezzetli ve homojen olmaya yardımcı olacaktır. İstenirse, bitmiş jöle taze meyveleri veya turunçgilleri ekleyebilir, porsiyonlara dökebilirsiniz. Benzer şekilde, kokulu ve sıradışı tatları seviyorsanız, reçelden jöle pişirirken, baharat ekleyebilirsiniz. Sadece onları dikkatli bir şekilde seçin, böylece sadece reçelin bileşenleriyle değil, aynı zamanda jölenin tatlılığıyla da kombine edilirler.

Size lezzetli ve sıra dışı içecekler diliyoruz!

Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 2019

Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 2019

Related news

 • De Mistura: Suriye’deki ateşkes tehlike altında
 • Sezen Aksuyu dinledi Cezaevinde 6 sertifika aldı
 • Narlı Brokoli Salatası Tarifi – Salata Tarifleri
 • Muz diyeti nedir
 • 24 TANE ÖRGÜ ÇOCUK ELBİSELERİ

 • Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 3

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar


  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 6

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 46

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 72

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 73

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 46

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 73

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 96

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 21

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 89

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 65

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 34

  Kissel reçelden. Tarif ve Sırlar 50