Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 2019

Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 2019

Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 7 26.01.2019, 11:59

Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhov'un "Sessiz Don" adlı kısa özeti

Rus ve Sovyet edebiyatının klasiği oAna romanı küçük vatanıyla ilgili anıtsal bir eser olarak yarattı. Sholokhov'un "Sessiz Akışlar Donanı" romanının teması, Don Kazaklarının 20. yüzyılın başlarında yıkımına dair derin ve sistemik bir tasvir. Bu topraklardan bir yer olan yazar, şahsen tanıdığı gerçek prototiplere dayanan romanının kahramanlarının görüntülerini yarattı. Destede iki yüzten fazla vardı. Yazar, 20 yılı aşkın bir süredir, arşivlerin bilgilerini derinlemesine inceleyerek içeriği tamamladı. Çok katmanlı epik bir resim, gerçek ustanın el yazısına ihanet etti. Kitap sayfalarından sekiz yüzün üzerinde karakterin geçtiği tahmin edilmektedir.

sessiz Don Sholokhov'un kısa özetiSholokhov'un "Sadık Don" un Özeti tanıdıkmilyonlarca tarihi klasik uzman. Partinin inançlarıyla gerçek bir Komünist olan yazarın yeteneklerinin onu gerçekçi bir şekilde yazmak zorunda bıraktığı, ana karakteri toplumda geçerli olan ideal ideolojik ideolojiye çevirmesine izin vermediği dikkat çekicidir.

Merkez ve ikincil arsanın birbirine yapımındahatları Sholokhov'u "Sessiz Akışlar Don'u" oluşturuyor. Melekhov ailesinin temsilcilerinin görüntüleri bu çalışmanın merkezinde yer almaktadır. Kazak Köşkü, kendisinden değil, savaştan döndüğünde, yüreğinin tümüyle ona aşık bir Türk kadınınla birlikte döndü. İnsanlar sevgilerini beğenmiş ve bir zamanlar onları büyücülükle suçlayarak hamile bir kız çırpıyorlardı.sholokhi sessiz don resimleriKazak kılıcı Porfiry sevgilisini savundu. Bununla birlikte, Gregory - Pantelei'nin babasını taşıyan kadın öldü. Büyüyen Pantelei Prokofievich mantıklı ve ekonomik Kazak haline geldi. Kademeli ve mülkünü sürekli arttırdı. Karısı Vasilisa Ilinichna, aile ocağının güvenilir asistanı ve koruyucusu oldu. Dimly hayatlarını akıttı. Oğulları Pyotr, Gregory ve kızı Dunyasha büyüdü. Grigory Melekhov dikkat çekici bir genç insandı - duygularında siyah, güçlü, samimi ve eylemlerinde dürtüsel. Baba, aile malını çoğaltmak için ihtiyatlı bir şekilde evliliğini planladı. Bununla birlikte, Sholokhov'un "Sessiz Don" un özetini tekrar tekrar dile getirdiğimizde, Pantelei Prokofievich'in hafifçe yanlış koyduğunu belirtmeliyiz. Böyle açık, özgürlük seven, cesur bir adamın kaderini Gregory olarak kırmak olanaksızdı. Aşkını, Stepan Astakhov'un karısı olan Muhteşem Kazak Aksinya'da buluyor. Pratikliğiyle kör olan baba, oğlunun duygularını gözardı ederek, seçilen tutku - Natalia Korshunova ile iyi yapacak bir Kazak ailesi ile evlenmeye zorladı. Aksinya'ya olan tutku daha da güçlü. Gregory eşini atıyor ve çiftliğinden metresiyle çıkarak bir yüz bir yıl evinde çalışmaya çalışıyor. Onların bir kızı var.

Gregory Natalia'nın meşru karısı hayatını intihar etmeye, tıraşla öldürmeye çalışıyor, ancak hayatta kalmaya çalışıyor. Kayınbiradarının kayınvalidesini çok seviyor ve onlarla yaşamaya devam ediyor.Romanın teması, Sholokhov'un sessiz Don'u"Sessiz Don" in özeti hakkında daha fazla bilgiSholokhov, tüm sevgililerden kaçanlara özel ilgi göstereceğiz. Onların idilleri, başlayan Birinci Dünya Savaşı tarafından yok edildi. Cossack Gregory, talimatıyla orduya gider, kazanılan parayla bir at almayı ve babasından gerekli koşum ve mülkleri aldığını iddia eder. Savaşın kanlı hayatı, Grigory'nin kalbini demir sırıtmasıyla hemen aydınlatmaz. Özellikle, aile yetiştirme tarafından inşa edilen soylu ve dürüstlük, Frani'nin acımasız Kazaklar tarafından hizmetkârının tecavüzünü önlemek için ona müdahale etmeye zorlar. Ruhu anlamsız acımasız ölümleri kabul etmez. Silahlıları, silahsız muhalifleri bile mahvetmeyen ve tahrip etmeyen Kazak Chubaty'yi çekmek için silahı tutuyor. Savaşta yaralanır, ancak, kanamaya ölür, memuru kurtarır. Bu feat için Gregory ilk St. George haçı ödüllendirildi ve en düşük subay rütbesi verildi. Kahramanı hastanede tedavi ettikten sonra tatil evine yollandı. Ancak, daha önce Aksinya, Gregory'nin ebeveynleri gibi, bir Kazak'un ölümüyle ilgili haberleri yanlışlıkla alırlar. Kadın olarak hizmet eden centurion, onunla iletişim kurar. (Bu sefer Grigory'nin kızı hastalandı, ölüyordu.) Ziyarete gelen Melekov, bir sevgiliye ihanet ettiğini öğrenir, en güzel Listnitsky'i bir kamçıyla dövür ve Aksinya'dan Natalia'nın karısına bırakır.Romanın teması, Sholokhov'un sessiz Don'u

Tatilden cepheye başka bir gelir.Grigory, yürekten şiddetli, herhangi bir duygudan yoksundur. o çeşni savaşın kanlı hayatı ile tüm özünü birleştirerek hayatlarını riske ile savaşta vahşice davranmak: retelling ileri özeti Sholokhov imkansız yeni bir ana karakteri özellikle askeri kabadayılık not etmek değil "Sessiz Don Akışları". savaş bayrağı hakkında - Göğsü haç, saflarında yaptığı yerde bezenmiştir. Ama sadece bir Kazak askeri ayrım çok daha önemli bir şey, hayatını derinden insan bir şeyi kaybettiğini hissediyor. Ve ordu parçalanıyor. Devletin fikrinin temelleri yıkıcı tanıtan, propagandacılar RSDİP'ne kullanır. Gregory eve döner. Birincisi, babası ve kardeşi Peter ile çakışmaya neden Bolşeviklere bitişiktir. Ancak, onun görüşleri yerel revvoenkomata Podtyolkov esir Kazakların Başkanı yürütülmesi sonra değişti. Melekhov kardeşler, Kazak Kornilov'a bağlı.sessiz Don Sholokhov'un kısa özetiSadece onun gücüne yeterince sahip değilKızıllar'a karşı etkili bir muhalefet ve Wrangel ile yapılan anlaşmazlıklar Don Kazak iktidarı fikrini bir saçmalık haline getiriyor. Bu arada, Devrimci Askeri Konseyle mücadele eden Grigory Melekhov, bir atlı Kazak Kazak bölümünü ustaca komuta ediyor. Kadınlarla olan ilişkilerinde belirsizdir, hamile karısı Natalia bunu öğrenir. Bir öfke halinde, bağımsız olarak kendini kürtaj haline getirir, fakat kısa sürede kanaması onu öldürür. Don iç savaşında kanlı hasat toplar. Ölen kardeşi Peter, Pantelei Prokofievich tifüsten kayboluyor. Geçen yıl Vasilisa Ilyinichna yaşıyor. Bu demir ve kan arasında Gregory ve Aksinya'nın sevgisi tekrar alevleniyor. Birlikte, Kızıl Komiserliklerin yetkisi altında olan yerli halktan yoksun olan, Stanitsa'dan kaçacaklar. Atlara acele ettiler, ayrılıktaki askerleri fark ettiler ve ateş açtılar.

Mermi ölümcül bir kadını yaraladı. Gregory alanında, onun için keder hafif solma ortasında Aksinya gömer. Sahne açıklaması kör edici parlak siyah güneş Sholokhov kuşkusuz parlak yaratıcı keşif. Gregory geri döndü. o, bir baba olarak, büyüyecek Mishatka oğlu - O Don toprakla ilgili kalan tek iplik kaldı.

Bu olağanüstü işin yaratılması için, Mikhailkulüp ve kütüphane yapımı için - A. yazar ödülünü Avrupa, Japonya ve kalan tutar ailesiyle birlikte seyahat etmek paranın küçük bir bölümünü geçirdiği 1965 yılında Nobel Ödülü verilmiştir.

Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 2019

Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 2019

Related news

 • Ayak Mantarı ve Ayak Mantarı Tedavisi
 • Masaüstünü masaüstüme nasıl geri getirebilirim Eski Masaüstü klasörünü nasıl geri yükleyebilirim
 • Bitkisel Saç Boyası Nasıl YapılırŞems Arslan’dan En Güzel Tarifler
 • Kerç Köprüsü’nün yol arkı monte edildi
 • İlginç Hayvanların En İlginci Yıldız Burunlu Köstebek
 • Şişle Salaş Bere Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu

 • Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 36

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti


  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 99

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 1

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 10

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 65

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 60

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 43

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 35

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 78

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 19

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 37

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 76

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 38

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 75

  Klasiklerimizi hatırlayalım: Sholokhovun Sessiz Don adlı kısa özeti 39