Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 2019

Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 2019

Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 35 03.02.2019, 18:15

Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı

Soru şu: Konfederasyon federasyondan nasıl ayrılıyor?sık sık Rusya anayasa hukuku sınavlarına girer. Özellikle ülkemiz için önemlidir, çünkü kendisini her birliğin anayasal haklar çerçevesindeki yetkilerine sahip olduğu çok uluslu bir federal devlet olarak konumlayan Rusya'dır.

Hakkında sorulara nasıl cevap vermeliyimanayasa hukuku: Konfederasyon federasyondan nasıl ayrılır, bu tür politik kurumların özü nedir? Onlara, gelecekteki avukatlar ve siyaset bilimciler için gerekli olan anayasal hukuk ve diğer zorunlu disiplinlerin standart rotası çerçevesinde cevap vermeye çalışacağız.

Konfederasyon ve federasyon: ana fark nedir

Modern devlet biçimlerinden biriaygıt - federasyon. Bir devletin sınırları içinde bir dizi farklı bölgesel olarak yalıtılmış birimler olarak nitelendirilebilir. Aynı zamanda, özerk bölgesel birimlerden oluşan bir başka benzer hükümet biçimi de var.

Bir tezini federasyondan oluşturuyorsanızKonfederasyondan farklı olarak kısaca ana fark şu şekilde olacaktır: Federasyonun özneleri tek taraflı olarak devletten çekilemez. Genellikle bu kural, ülkenin ana dokümanı olan Anayasa'da tespit edilmiştir. Konfederasyonun konuları bu hakka sahiptir. Buradan başka bir sonuç çıkarılabilir: federal devletler politik yapılarında daha istikrarlıdır. Konfederasyonlar, tek taraflı olarak birkaç bağımsız egemen devlete ayrılabilir.

Tarihten örnekler

Konfederasyonun ne olduğuna dair klasik bir örnekfederasyondan farklıdır, Amerika Birleşik Devletleri'nde İç Savaş'ın arifesinde güney devletlerinin konfederasyonunun siyasi yapısının bir karşılaştırmasıdır. Konfederasyonun her konusunun kendi mevzuatı, mahkemeleri, polisi vb. Vardı. Güney'in yenilgisinden sonra, özellikle zor bir siyasi karar yalnızca köleliğin reddedilmesi değil, aynı zamanda yasaların kodunun ortak bir temelde azaltılmasıydı.

konfederasyon federasyondan farklıdır

Şu anda, politik yapının konfederal biçimi İsviçre'de korunmaktadır.

Birleşik bir cihazın klasik bir örneğiRusya. Siyasi yapısı, konfederatif ve federal ilişkilerin sembiyozu olan başka devletler de vardır. Böyle modern devletler arasında ABD, Almanya, vb.

Bu durum cihazları arasındaki diğer farklılıklar

Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır?diğer parametreler? Her şeyden önce, konfederasyonun tüm konuları, dış ve iç politikaların yürütülmesinde bağımsızlıklarını korur. Sahaya yetkililerin atanması için bir mekanizma yoktur, konfederasyon üyelerinin vergileri transfer ettiği tek bir merkezi bütçe yoktur. Federal sistemde, yönetim bir merkezden yürütülür, yerel bütçelerden vergi indirimleri de oraya akar.

Konfederasyonun federasyondan farklı olduğunu belirleme

Anayasal hukuk sınavlarına cevaplar

Soruya: Federasyonun konfederasyondan farklı olduğunu belirlemek için birkaç cevap verebilirsin:

 • konfederasyonun özerkliği özerkdış ve iç politika alanında, birleşik devlet hükümet organları, mahkemeler, vb. Federal sistemde, devlet yetkilileri tek bir merkezden yönetilir. Federasyonda, özellikle devlet makamlarında bir dil kullanmak zorunludur.
 • Federasyon çeşitli alt düzeylere sahiptir: cumhuriyetler, özerk bölgeler, vb.
 • Bir konfederasyonla, her devletin birlik anlaşmasını tek taraflı olarak geri çekme hakkı vardır. Federasyonda bu mekanizma sağlanmamaktadır.
 • Konfederasyondaki dil meselesi önemsiz -Her konu kendi dilini veya lehçesini konuşuyor. İki devlet arasındaki iletişim herhangi bir dilde yürütülür. Federasyonda, federasyonun tüm dersleri için çalışmak zorunlu olan bir dil belirlenir. Yerel diller ve zarflar bölgesel öneme sahiptir.
 • Konfederasyonlar çoğunlukla elde etmek için yaratılırKısa vadeli ve orta vadeli hedefler, örneğin devletlerin savunma amaçlı birleşmesi. Federasyonun görevi, belirli bir zaman dilimi veya diğer koşulların dışında tek bir devlette birleşmektir.

federasyon konfederasyondan kısaca farklıdır

Alternatif bilgi kaynakları

Çevrimiçi testlerde, genellikle yanıtlanması önerilirsoru: federasyonun konfederasyondan farklı olduğunu belirleyin. "Dekan" ve diğer popüler siteler bu ve diğer disiplinlerde sınavlara hazırlanmasında yardımcı olabilir.

Federasyonun konfederasyon dekanından nasıl farklı olduğunu belirlemek

Daha kapsamlı bir hazırlık için alternatif bilgi kaynakları aranmalıdır: kütüphanelerde ya da internette, politik haberleri güvenilir medyadan analiz etmek.

Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 2019

Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 2019

Related news

 • Suriyenin güneyinde ABD roketleri bulundu
 • Kedi yavrularını nasıl ve nasıl besleyeceksiniz
 • Evde Diş Beyazlatmanın 7 Doğal Yolu için Tıklayın
 • Bol Malzemos Pizza Tarifi Videosu

 • Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 35

  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı


  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 87

  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 55

  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 38

  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 86

  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 31

  Konfederasyon federasyondan nasıl farklıdır: bu siyasi oluşumların benzerliği ve farkı 33