19.06.2019

Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 95

Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri

Çok katlı bir binada yaşayan herkesaraç sahibi olmak, park etmeniz gereken özel kuralların olduğunu bilmelidir. Ve arabaları olmayanların kaprisleri de değil. Bakalım ne olduklarını, konut binalarının bahçesinde park etme kurallarını. Birçok nüans ve önemli nokta vardır ve her şeye dikkat etmek istenir.Konut binalarının bahçesinde park kuralları

Bu kurallar neden icat edildi?

Gerçekten de, bu oldukça meşru bir sorudur. Arabayı istediğiniz şekilde koymak çok daha uygun. Genellikle evinize veya pencerenize olabildiğince yakındır. Arabanızı dairenizin penceresinden izleme olanağına sahip olacaksınız ve eğer gerekliyse, uzağa gitmenize gerek yok. Ama bunun herkesin hoşlanmadığı bir şey olmadığını düşünmedin mi? Büyük olasılıkla, sadece kişisel ulaşımınız yok. Girişte bu kadar çok insan var ve herkes arabayı istediği gibi sokarsa, girişe, örneğin ambulans, polis, ateşe erişimi önemli ölçüde engelleyecektir. Ve neredeyse hiç araba sahibi olmayanlar mutlu olacaklar - egzoz gazlarını soluyacaklar ve motorun gürültüsünden dolayı sürekli uyumayacaklar. Bu yüzden apartman dairelerinin park alanlarındaki park kuralları icat edildi. Ve şimdi tüm nüansları ele alalım.park kuralları

Bir apartmanın avlusunda park etmek: ne yapamazsınız

Öncelikle kesinlikle ne hakkında konuşalımyasak İlk olarak, aracınızı yayalara ve kaldırımlara bırakamazsınız, çünkü bu yerler yayalar için değil, otomobilleriniz için. Serbest geçişin engellenmesi kesinlikle yasaktır.apartmanın avlusunda otoparkBu nedenle, araba amacına dayanmalıdır.Bu yer için tahsis edildi, tabii ki, eğer varsa. Sonuç olarak, diğer makinelerin yanı sıra ambulans, polis, yangın, gaz servisi, çok katlı bir binanın her girişine ücretsiz erişime sahip olmalıdır. Evinizin yakınındaki dükkanların kullanılabilirliğine dikkat etmekte fayda var. Aracınızı böyle bir tesisin kapılarına 10 metreden daha yakın bir yere koyamazsınız. Bunun nedeni, bir ürünü olan bir aracın gelebilmesi ve yolun engellenmesidir. Arabanız yanlış yere oturmak için çok uzunsa, o zaman özel bir servisin gelmesi ve otoparka veya evdeki taşıt aracına götürülmesi, arabanıza zarar verecektir.

Arabaları sahile park etmek için kurallar

Ve şimdi nasıl ve nerede olduğu hakkında konuşmak istiyorumDemir atını koymalısın. Burada seçimler kitle, çoğunluğu hala zaman onlara uygun olarak, bunu yapmak için tercih ediyor, ancak uygulamada gösterdiği gibi, komşulardan şikayet çok yakında gelecek olmasına rağmen makinenin kırık cam, hasarlı boyası, delinmiş lastikler ve benzerleri. N. Tatsız anlar gibi . Muhtemelen özel park kuralları olduğu gerçeğini düşünmediniz. SDA, paragraf 26.2. "Bir yerleşim bölgesinde park halinde." Açıkça araç özel olarak belirlenmiş alanlarda durmak gerektiğini söylüyor. Birkaç seçenek var. Bu Arabanızı koymak zorunda özel bir yerde, avlusunda doğrudan evin yanında park ücretli veya edilebilir. Pratik böyle yerlerde her zaman kısadır ve çoğu durumda, onlar sadece mevcut olmadığını gösterir.

Araba sahipleri ne?

bahçelerdeki otopark kurallarının ihlali

Aslında, bu önlenemez. Bahçede bir düzine park yeri ile yapmış olduğunuza ulaşmanız mümkün değildir. Bu nedenle, ücretli otoparkı kullanmanız veya aracı garaja sokmanız gerekir. Ama ne biri ne de diğeri yoksa ve bir yere koymak için taşıma yapmak gerekiyorsa, o zaman bir yer aramanız gerekir. Buna ek olarak, yeni otopark kuralları, "Park Etme ve Park Etme" yasasını ihlal ettiği için, nakliyeyi avluda yanlış yere bırakmanın imkansız olduğunu söylüyor. Ama endişelenme, bir çıkış yolu var. Trafik polisine gitmeli ve durumu açıklamalısın. Her halükarda, çalışanlar hemen değil de cevap vermelidir. Ve tabi ki, nakliye masraflarınız kimseyi rahatsız etmiyorsa, o zaman sorun olmayacaktır. Komşularınızla konuşabilir veya gecenin ortasında insanları uyandırmayacak normal bir susturucu takabilirsiniz. Ayrıca, modern arabalar yeterince sessiz.

Yasaklananlar hakkında biraz daha fazla

SDA otopark kuralları yarda

Çoktan söylenmiş olmasına rağmen,Yarda araba park etme modern kurallar hala sağlamak için çok şey var. Özellikle, arabanızı çöp konteynırlarının hemen yakınında bulundurmanıza izin verilmez. Bu, ilgili servislere erişimi zorlaştırır. Minimum mesafe yaklaşık beş metre olmalıdır. Kaldırımlara gelince, bunlar TS'de bırakılamayacakları not edildi. Fakat izin veren bir işaret varsa, bu yapılabilir. Bu çok nadir olmasına rağmen. Kaldırımın kenarına bir araba veya motosiklet koyabileceğinizi unutmayın. Ancak yayaların serbest dolaşımı için iki metrelik bir mesafe kalmalıdır.

Birkaç önemli nokta

Otoparkın yasak olduğunu anlamalısınız.çalışan motor Zaman 5 dakikadan fazla aşıyorsa, o zaman bir ceza almak için oldukça gerçekçi. Bir istisna, bir şeyi veya iniş yapan yolcuları yükleme / boşaltmadır. Trafik kurallarının yasakladığı gibi, aracı yayaya müdahale ettiği yerde bıraktığınız için de problemleriniz olabilir. Sahildeki park kuralları, bunun için özel yerlerin kullanılması gerektiğini söylüyor. Bir GAZelle veya başka bir nakliyeye sahipseniz, toplam ağırlığı 3,5 tonu geçerse, bu tür bir araç özel olarak belirlenmiş alanlarda kurulmalıdır. Özel servisler devreye girmesi gerektiğinden, otopark bariyerlerini yetkisiz bir şekilde kurmak yasaktır. Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği Müfettişi bunu düzeltirse, çok fazla sorun olacaktır.

Otopark gereksinimleri hakkında biraz

yarda bir araba park etme kuralları

Daha önce belirttiğimiz gibi,Park yeri için bir yer yaratma hakkı. Bu nedenle, her şey ilgili hizmetler tarafından sağlanmalıdır. Çok katlı bir bina tasarlama aşamasında bile, inşaatçıların planlarına bir park alanı dahil edilmelidir. Bu ev başına yaklaşık 50 yer. Tüm kurallar ve yönetmelikler sıkı bir şekilde gözlemlenmelidir, çünkü park kurallarının defalarca ihlal edilmesi ciddi cezalara yol açmaktadır ve bu, gördüğünüz gibi çok hoş değildir. 100 araba için sözde park garajları inşa edilmesine izin verilir. Aslında, apartman 10 metre araba için bir garaj inşa edebilirsiniz. Penceresiz ve binanın yanından çıkıldığında, bu mesafe 7,5 metreye indirilebilir. Bu nedenle, çok yakın. Ancak inşaattan önce, her şeyi koordine etmeyi unutmayın.

Bilmem gereken başka ne var?

yarda yeni park kuralları

Her zaman emin olunulaşım hem arabalara hem de yayalara müdahale etmedi. Diğer komşulara karşı olmasa bile, arabanızı pencerenizin altına koyabilirsiniz. Zaman durakları gelince, o zaman herhangi bir sorun olamaz. Geceleri arabayı kendi garajınızda ve bahçede birkaç saat boyunca gün içinde bırakırsanız, özellikle park kurallarına uyuyorsanız, şikayetler almanız mümkün değildir. Bu durumda SDA, aracı kısa bir süre için terk etmenizi sağlar. Tekrar harekete katılan diğer katılımcılara saygı gösterin. Arabayı tek bir yere koyarsanız, yabancıları almayacak kadar nazik olun, bu komşularınızın öfkesine neden olabilir ve bu hiçbir şeyle bitmez. Aslında, arabanız sessizse, kimseyi rahatsız etmiyorsa ve motoru açık pencerelerin yakınında ısıtmıyorsanız,% 90'ı şikayetlerin gelmeyeceğinden emin olabilir.

Sonuç

Sonuç olarak, park etmek demek istiyorum.Bir apartmanın avlusu - özellikle bunun için özel olarak ayrılmış bir yer varsa, bir parça oldukça basittir. Aksi takdirde, o zaman orada ücretli bir otopark var, orada senin araba emin ellerde olacak. Tabii ki, konut binalarının bahçesinde park etme kurallarına uyulmalıdır. Yani kendinizi komşularla problemlerden ve gereksiz kavgalardan mahrum bırakıyorsunuz. Şüphesiz, eğer ulaşım yoksa, etrafındaki insanları rahatsız etmemeye çalışın, gerisi artık sizin kaygınız değil.

Bu yüzden yeterince hassas bir şekilde anladık.çoğu sürücü için tema. Sıkça sorulan tüm sorulara cevap verdik ve şimdi konut binalarının bahçesinde park kurallarının bulunduğunu biliyorsunuz ve en yüksek noktaya dikkat edilmelidir. Her ne kadar herkesin bunu yapmadığını fark edebilirsiniz, ancak çoğu bunu görmezden gelir.Related news

 • TBMM tatlısı vişneli tayfır nasıl yapılır
 • Gaz kazanları Lemax: yorumlar ve talimatlar
 • Nasıl daire verebilirim
 • Nodüler guatr: patolojinin özü
 • Bir Çobanın Hediyesi: Kahvenin Hikâyesi

 • Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 70

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri


  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 29

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 89

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 23

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 19

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 38

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 35

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 74

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 13

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 59

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 85

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 28

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 50

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 7

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 14

  Konut binalarının bahçesinde park kuralları. Park kuralları, trafik kuralları. Apartmanın avlusunda park yeri 50