Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 2019

Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 2019

Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 63 06.02.2019, 08:37

Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt.

Çok uzun zaman önce, Dmitry Medvedev bir yasa imzaladıkonutların özelleştirilmesi için özel hakların uygulanmasına ilişkin sürenin 1 Mart 2013'e kadar uzatıldığı konutların özelleştirilmesi. Bu dönemin bitiminden önce, daha az zaman var ve insanlar hala soru soruyorlar: "Bir apartman dairesinin özelleştirilmesi ne kadar tutar ve bunun için hangi belgelere ihtiyaç var?". Gayrimenkulün özelleştirilmesi, vatandaşların sosyal hizmetle uğraştığı mülkiyete ait konut transferidir. Pansiyonlar, toplu konutlar ve apartman dairelerinin özelleştirilmesi ile ilgili yasalar, ortak bir odanın, ayrı bir dairenin ya da bir apartmanın özelleştirilmesine izin verir, ancak bundan sonra, kendinizi, kendinizi tam manalı bir üstat olarak hissedebilirsiniz.

Konut taşınmazının özelleştirilmesine başlamak,Dairede kayıtlı olan tüm aile fertlerinin rızasını sağlamak, noterden vekaletname vermek, gelecekteki tüm sahipler adına hareket edecek ve gerekli belgeleri hazırlayacak kişiye. Bu durumda hukuki danışmanlık zarar vermeyecektir çünkü belirlemeniz gerekir: Bir veya daha fazla aile üyesine bir mülk verilecek mi? Bir apartman dairesinin çeşitli mal sahipleri için özelleştirilmesini düzenlemek, her birinin kendi takdirine bağlı olarak kendi payını elden çıkarması ve bir yabancıya satma ya da satma hakkına sahip olması anlamına gelir.

Belgeler bir kişi tarafından toplanmalı,Kim bu konuları anlar. Ayrıca gerekli belgeleri toplayarak tüm yükümlülükleri üstlenecek bir gayrimenkul ajansı olabilir dairenin özelleştirilmesiyle Yardım, bu vekaletname verme ve noter bunu sağlamak için sadece ihtiyacı var. aşağıdaki gibi daire özelleştirilmesi için belgelerin Göstergesel listesi:

- formlar and 7 ve 9;

- Sosyal işe alım sözleşmesi;

- apartman dairesinin bir kopyası;

- teknik ve kadastro pasaportu;

- Aile üyelerinin her birinin bir konut ya da dairenin özelleştirilmesine katılmadığını belirten bir sertifika;

- 1991'den beri tüm ikamet yerlerinden 7 ve 9'u oluşturur.

Hemen belgelere dikkat edilmelidir.Dairelerin özelleştirme iyi tanımlanmış bir zaman dilimi var, bu yüzden uygulayarak geciktirmek için çok tek seferde değil toplamaya başlamak gerekir. böyle bir durumda Rushing, aynı zamanda emeğin günlerce meyvelerini ortadan kaldıran belgede, istenmeyen sonuçlara bile sıradan baskı hatası yol açabilir. Özelleştirme Kanunu belgeleri topladıktan sonra, gelecekteki sahipleri konut özelleştirme anlaşması sonuçlandırılması ve bunlar bizzat bulunması gerektiğini belirtmektedir. bizzat katılmak edemez olanlar, başka bir kişiye vekaletname önceden düzenlemek gerekir.

Sözleşmenin imzalanmasından sonra, gerekliFRS'nin organlarına kayıt yaptırdıktan sonra, belgenin yürürlüğe girmesi ve özelleştirmedeki tüm katılımcıların konutlarının tam sahipleri haline gelmesi. Bir dairenin özelleştirilmesinin kaydı, bir daireyi bir kamu dairesinde kayıt altına almak için gerekli bir adımdır. 1 Mart 2013 tarihinden önce özelleştirme yasasının dairelerin serbestçe özelleştirilmesini öngörmesine rağmen, bu süreç, belgelerin hızlı bir şekilde işlenmesi için fazladan ödeme yapılması gerektiğinden, önemli mali ve fiziksel harcamalar gerektirir.

Dairenin özelleştirilmesi acilen yapılabilirBu süre zarfında beş günlük bir sürede gerekli belgeleri toplamak mümkündür, ancak bu sadece konut acenteleri için hala mümkündür. Bu durumda zorluk, sadece bir konutun yeniden geliştirilmesi olabilir, çünkü birkaç gün içinde bir konut için yeni bir teknik pasaport derlemek mümkün değildir. Bir dairenin özelleştirilmesi maliyeti çok daha pahalı olacak, ancak bu sadece gereksiz sinirler ve zaman için bir ödeme.

Sözleşmenin bir veya daha fazla ihlali durumundaKişilerin ya da konut sakinlerinin yanıltılmasının bir sonucu olarak, konut sahibi olmadığından, mevcut mevzuatın tüm normlarını dikkate alacak olan mahkemede daireyi özelleştirmek mümkündür. Konut fonunun özelleştirilmesi ile ilgili yasa, bir apartmanın özelleştirilmesine ilişkin tüm koşulları gözeterek, bir kişinin kendi takdirine bağlı olarak imha edilebilecek mülkleri aldığını belirtir. Özelleştirilmiş bir daire satılabilir, bağışlanabilir ya da soyundan gelenlere miras bırakılabilir, böylesi cömert bir hediye için minnettar olacaktır.

Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 2019

Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 2019

Related news

 • Nevelsky Boğazı: açıklama
 • Kadınlarda alkol belirtileri: semptomlar ve evreler. Kadın alkolizm tedavisi görüyor mu
 • Tek renkli oya örnekleri
 • Kahküllerinizi Nasıl Kısaltırsınız
 • Geleceğin Bilim İnsanları MEF Okulları’nda Ödüllendirildi
 • Cızbız Köfte

 • Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 75

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt


  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 47

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 55

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 60

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 79

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 28

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 85

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 57

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 19

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 80

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 63

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 9

  Konutların özelleştirilmesi hakkında kanun. Şartlar, gerekli belgeler, kayıt 65