Kurumsal genel giderler

Kurumsal genel giderler

Satın alma ile ilgili maliyetler bulunurkenhammaddeler ve belirli bir ürünü üreten işçilerin ücret, komisyon satıcılara ödenen, üretim maliyetlerinden oluşmaktadır ve problemlidir çeşitli ürünler üzerinde yayılmış böyle ofis alanı kiralama gibi satış, böyle giderler, getirisini, belirlemesini sağlamak için oldukça kolaydır. maliyetlerin bu tür yükü olarak bilinir ve net kar sayılır önce genellikle şirketin toplam gelirleri düşülür.

Ancak, bu yaklaşım açısındanmodern yönetim tamamen doğru değil. Sonuçta, standart hesaplara göre, şirketin en büyük karı getiren ürünün aslında en kârlı olanı olduğu ortaya çıkabilir. Şirketin ürün politikasına ilişkin karar, genel maliyetleri hesaba katmadan alınırsa, sonuçlar, yöneticilerin sürprizlerine, oldukça aciz olabilir.

Ancak, nasıl olduğunu anlamadan önceGenel masrafların bileşimini belirlemek gerekli olabilir. Aslında, büyük ölçüde işletmenin niteliğine bağlıdır, ancak bazı geleneksel genel giderler hala tanımlanabilir. Bu, her şeyden önce, ofis kirası, bilgisayar alımları, yöneticinin maaşları gibi yönetim maliyetleriyle ilgili her şeydir. Ayrıca, üretim ekipmanının aşınması, bir depoda malların depolanması, sigorta vb. Zaten anladığınız gibi, genel mantık, genel maliyetlerin, klasik muhasebe kurallarına göre doğrudan belirli bir ürüne atfedilemeyen masraflar olduğu yönündedir.

Ama bunu yapmak gerçekten imkansız mı? Aslında, yönetimdeki en son talimatlara göre, genel masraflar sadece mümkün değil, aynı zamanda çeşitli ürünleri şirketin ürün yelpazesinden dağıtmaya da çalışmalısınız. Bitti, bu haksız yere yapmak imkansız, bu nedenle bu muhasebe biçimi vergi raporlaması için işe yaramaz, ancak iç kullanım için çok etkili olacaktır. Doğru, bu biraz işe yarayacak.

Tek yapman gereken denemekFarklı maliyetler arasında genel maliyetinizin hangi oranda dağıtılabileceğini belirlemek. En basit yol, tüm masrafları işçilerin üretimlerini doğrudan ürün üzerinde harcadıkları çalışma süresine göre bölmenizdir. Bu yöntem, bir işletmenin belirli bir ürünün bir birimini üretmeye katlandığı maliyetlerin gerçek değerini daha doğru bir şekilde görebilmenizi sağlar, ancak sonuç yine de yanlıştır.

Güvenilir rakamlar görmek istiyorsanız, o zaman sizHangi ürüne atfedilebilecekleri için genel masrafların her birini analiz etmeniz gerekecektir. Bu müşteri hizmetleri ile ilişkili maliyet olduğunu varsayalım. Müşterilerin hizmette aradıkları ürünün yüzdesini hesaplayabilir, bu yüzdeyi toplam tutarla çarp ve sonuçta elde edilen rakamları her bir ürünün maliyetine ekleyebilirsin. Eğer bir ekipman aşınması meselesi ise, o zaman üretim hacmine göre genel giderlerin ayrılmasını uygulayabilirsiniz. Pazarlamacıların maaşı, doğrudan piyasaya hangi ürünlerin tanıtılması üzerinde çalıştıkları gerçeğine göre bölünebilir.

Benzer bir prensibe göre, dağıtabilirsiniztüm masraflar. Aldığınız sonuç kesinlikle sizi şaşırtacak. Çoğu zaman, yüksek maliyetle dışarıdan gelenler aslında en karlı mallardır. Ürün politikanızı genel masraflar için roll-call dağıtım prensibi üzerine inşa ettikten sonra, gerçekten olağanüstü sonuçlar elde edebileceksiniz.Related news

 • Gebeliğin üç evresi ve dikkat edilmesi gerekenler
 • Kıymalı Makarna Tarifi 2 – Hamur İşleri
 • Damla Çikolatalı Perişan Kurabiye Tarifi
 • Beyaz Saraydan Kaşıkçı açıklaması
 • Çeyizlik Çok Yapraklı Lif Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı

 • Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler


  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler

  Kurumsal genel giderler