Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 2019

Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 2019
17.05.2019

Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 15

Kutsal Bakire'nin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller

21 Eylül Ortodoks Kilisesi'nde kutlandıEn Kutsal Theotokos'un doğumu. Ancak bu sadece tapınağı ziyaret etmek için değil, önemli bir gündür. 21 Eylül uzun bu tarihte her yıl işlendi popüler ve hurafelerle gümrük, ilişkilendirilmiştir. Bazıları uzun zamandır unutulmuş, ancak yine de bazı gözlemler çok yararlı olabilir.

Tatil tarihi

Joachim ve Anna, Kutsal Bakire'nin gelecekteki ebeveynleriBakire, Nasıralı'da yaşıyordu. Doğru Hıristiyan olmaları, uzun bir süredir çocuklarına Allah'a dua ettiler. Joachim'in çölde olduğu ve eşinin evinde yalnız olduğu bir dönemden sonra, aynı zamanda onlara bir Melek de çıktı. Çifte Anna'ya, çocuğun kurtuluşunun insanlara geleceği Meryem Ana'yı anlayabileceğini ve dünyanın her yerinde tanınacaklarını söyledi. Bundan hemen sonra Kudüs'teki Altın Kapı'da buluştular. Kucaklayan eşler, kızlarının kendileri için doğacağını zaten biliyordu.

Kutsal Bakire NoelAnlayıştan sadece 9 ay sonra, 21Eylül, Meryem Ana ortaya çıktı. Ebeveyn evinde sadece üç yıl yaşadı, bundan sonra Tanrı'ya verilen adama göre tapınağa gönderildi. Bu günde, tüm dünyada Ortodoks Hıristiyanlar, En Kutsal Theotokos'un doğumunu kutlarlar.

En Kutsal Theotokos'a ne dua etmek?

Antik çağlardan beri En Kutsal Theotokos'un doğumutüm kadınlar ve anneler için bir tatil olarak kabul edilir. Bu gün en iyi kıyafetlerini giymek ve hizmet için tapınağa gitmek gerekiyordu. Burada Meryem Ana Tanrı'nın Oğlu'nun doğumu için teşekkür edilir.

En Kutsal Theotokos'un Doğuşunda, işaretlergerçek olacak ve dualar duyulacak. İstekler, endişeler, sıkıntılar - insanların Meryem Ana'ya yönelmeleri budur. Kadınlar, çocuklarının sağlığı için evlerinin esenliği için daima dua etmişlerdir. Theotokos'a sadece kendileri ve aileleri için değil, aynı zamanda diğer insanlar için de hitap ettiler.

21 Eylül Kutsal Bakire Meryem'in izleriKilisede her zaman şenlikli bir mum yaktı.21 Eylül'de Kutsal Bakire'nin Doğuşunu kutluyor. Bununla ilgili işaretler aşağıdakilerle ilgilidir. Mumun sonuna doğru soran bir kağıt getirildi. Tamamen yandığında, Tanrı'nın annesi tüm duaları duydu. Bu gün kadınlar, kısırlaştırılmamak için mutlaka sadaka, yiyecek ve para vermelidir.

Halk Gümrük ve Gümrük

Bu Eylül tarihinde, 21'inde, halkıntakvim Hasat Festivali veya İkinci Sonbahar işaretler. Onlar sadece Kutsal Bakire'nin Doğuşunda vardı. Atalarımız tarafından bu tarihte tutulan işaretler ve ritüeller, bu güne kadar bazı bölgelerde hala hayatta kalmaktadır.

21 Eylül’e kadar, tarlalardaki neredeyse tüm ürünler zamanlatoplamak. Arıcılar arıların donmasını önlemek için arı kovanını sakladılar. Soğan haftası başladı. Sadece soğan değil, aynı zamanda kalan sebzeler alanlarından kaldırıldı. İnsanlarda bir deyiş vardı: “Prekist gelecek, tamamen temiz olacak.” O günden beri evlerde akşam toplantısı başladı.

Kutsal Bakire Meryem'in Ortodoks NoelindeEn çok kadınlarla ilgili işaretler. 21 Eylül'de güneş doğmadan önce kalktılar. Kadınların şafaktan önce yıkacak zamanları olsaydı, güzelliği çok gri tutabileceklerdi. Genç kızlar bunu damadın eşleştirmesi için yaptı.

Kutsal Ruh Mary işaretleri 21 Eylül Noel tatiliBundan sonra, sabah erkenden, kadınlar gittiyulaf ezmesi ekmeği ve jöle ile göletler. Orada şarkı söylediler ve aynı anda sonbaharda buluşan hasat mahsulü için Tanrı'nın En Kutsal Annesi olan Meryem Ana'ya teşekkür ettiler. Ekmek parçalara ayrıldı ve sığırlara teslim edildi.

Rezervuarların kıyısındaki ritüellerden sonra, herkes yeni evlilere gitmeye gitti.

Tatil 21 Eylül. Kutsal Bakire Meryem'in Doğuşu: aile işaretleri

Bu gün, ebeveynler, köy büyükleri ve diğerleriakrabalar gençleri ziyaret etti. Bu tarihte En Kutsal Theotokos'un Noel'i bir bayram olduğu için gelinin şovundaki işaretler dikkate alındı. Ev sahibi konuklara bir pasta ile karşıladı. O lezzetli olsaydı - övdü. Pasta başarılı olmazsa, genç ev hanımı akıl-akıl dersini vermeye başladı. Festival masasında misafirlerin takdir ettiği başka yemekler vardı. Sahibi ziyaret eden akrabalarına ziyaret binalarını ve hayvanlarını gösterdi. Karısı gibi, bunun için övgü ya da öğretildi.

Ayrıca 21 Eylül'de (Noel ArifesiBakire) çiftin gelecekteki yaşam belirtileri. Akşamları ebeveynlerine gittiler. Malikinden, karısı, kollarında "R", "B" harfleri ile bir ip bağladı. Kaybolmuş ya da çözülmemiş olsaydı, onun yanında kıskanç insanlar olduğu anlamına geliyordu.

Kutsal Bakire Meryem'in Doğuş BayramıKutsal Bakire'nin Doğuşu yeni bir hayata başladığından beri. Evdeki eski bir mumyu söndürmek ve yeni bir tane yakmak gelenekseldi.

En Kutsal Theotokos'un Doğuşu: İnsanların hava tahmincileridir. Kış nasıl olacak?

İnsanların pencerenin dışındaki hava değişikliklerini her zaman izledikleri ve zaten yaz aylarında kışın kendileri için neler bekleyeceğini bildiği bilinmektedir. 21 Eylül sonbaharında, Kutsal Bakire Meryem'in Doğuşu, işaretler şunları belirtmiştir:

 • Eğer gün netleştiyse, bu hava ekim ayı sonuna kadar devam edecek;
 • eğer sabah sisindeyseniz - yağmurlu havalarda beklemeniz gerekir;
 • Sis beklenmedik bir şekilde hızlı bir şekilde uçarsa - hava değişebilir;
 • sabah yağmaya başlarsa, 40 gün daha dökülür ve kış soğuğa dönüşür;
 • Sabah parlak güneş hızla çimlerin üzerinde çiğ kurursa - kışın çok kar beklemeyin.

Kutsal Bakire Meryem'in işaretleri ve törenleri Bu tarihte çalışmasına izin verilmedi, ancak günü manevi yansımalar ve dualara adamak gerekliydi.

Çocukları zarar ve hastalıklardan nasıl koruyabilirim?

Aile ve çocuklar - bu, ele aldıkları şeyle ana meseledirMeryem Ana'ya dua eden kadınlar. Onların refahı için insanların gelenekleri Kutsal Bakire'nin Doğuşu'nda kutlandı. İşaretler, bozulma çocuklarını temizlemek için eski düzensiz kıyafetlerinden ve ayakkabılarından çıkarıldığını ve o gün yakıldığını doğruladı. Tüm sıkıntı ve başarısızlık ateşle birlikte gitmek zorundaydı. Bundan sonra, çocuklar eşiği geçtiğinde, kafadan ayağa su ile döküldüler.

Atalarımız Tanrı'nın Annesini yücelttiler ve ona dua ettiler.İşaretlere inanmışlar ve halklarının adetlerini onurlandırdılar. Bu onların ailelerini, çocuklarını ve evlerini hastalıktan kurtarmasına ve iyi bir hasat toplamasına yardımcı oldu. Bugün ataların geleneklerini ve törenlerini unutma.

Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 2019

Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 2019

Related news

 • Fırın Torbasında Tavuk Ve Sebze Nasıl Yapılır Videosu
 • Antik Medeniyetlerden Günümüze Kadınların Vazgeçilmezi: Makyaj
 • Ekmek Kadayıfı
 • Adapazarı Haberleri: Selmet Şüküre 15 yıl hapis istendi
 • Güveçte Kuru Fasulye Tarifi – Etli Yemek Tarifleri

 • Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 29

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller


  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 92

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 80

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 78

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 71

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 43

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 67

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 6

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 91

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 61

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 96

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 13

  Kutsal Bakirenin Doğuşu: işaretler, gümrükler, ritüeller 75