Kuyu İnşaat 2019

Kuyu İnşaat 2019 Kuyu İnşaat

Kuyu İnşaat

Kuyular madencilikte kullanılırsanayi, jeolojik keşif, inşaat, su temini. Bu nedenle, amacına bağlı olarak, iyi tasarımın her bir uygulamada kendi özelliklerine sahiptir.

Silindirik bir gelişme, çapı derinlikten çok daha azdır ve toprak yüzeyinden yüzeye insan girişi olmaksızın özel ekipman yardımı ile delinmiştir.

Kuyuların uzaysal konumu ve amacı

- Yatay,

- Eğik ve dikey,

- gaz,

- yağ,

- su alımı,

- Artezyen,

- yasal,

- destekleme,

- keşif.

Kuyu tasarımı, onun tasarımının bir diyagramıdır.kaya kesme aletinin başlangıç, orta ve son çapları, gövde dizilerinin derinliği, çapı ve uzunluğu, yerleri ve tamponlama yöntemlerini belirtir.

Başarılı kuyu tamamlama hakkıtasarımının seçimi. Bu çok önemli bir an. Doğru düşünülen çalışma koşullarından, etki süresi boyunca sütunların (gövde boruları, bağlama gövdeleri) aşınması, yüklenmenin doğası tüm yapının güvenilirliğine bağlıdır.

Kuyunun tasarımı,teknik, ekonomik ve jeolojik faktörlere bağlıdır ve amaç, ekipman, sondaj teknikleri, derinlik ve diğer faktörlere bağlıdır. Aynı zamanda kaya bölümünün jeolojik yapısı daima dikkate alınır.

En karmaşık sondaj aracı. Ağız (başlangıç) ve alt (alt), duvarlar, eksenler ve gövde, çeşitli amaçlar için kasa sütunları (üretim kolonu ve ara parçası, iletken ve yön) oluşur.

Yön (ilk, en geniş tüpİyi inşaat), iletken ve erozyonun montajı sırasında ağız çevresindeki kayaların çökmesini önlemeye yarar. Yönün arkasındaki boşluk beton veya derz harcı ile doldurulur.

İletken, jeolojik bölümün üst kısmını ve sondaj işlemini karmaşıklaştıran tüm aralıkları kapsar. Temiz su ile doymuş tüm tabakaları mutlaka engellemelidir.

Gerekli derinliğe ulaşmak için ara sütunlar gereklidir. Üretim sütunu (kuyu tabanına ulaşan son boru kolonları) fosil ekstraksiyonu için tasarlanmıştır.

Kuyu tasarımı, derinlik ve delme çapı, kasa dizilerinin sayısı, çapı ve uzunluğu, duvarlarının kalınlığı, gövde bölümlerinin çapı ve dikeyden sapma açısı ile belirlenir.

En çok talep edilen bir su kuyusu. Tasarımı, üretim ve hizmet ömrünü etkiler, kullanımı kolay ve en az basit olmalıdır.

Su girişi için iki tip kuyu vardır: filtrasyon (35 m'ye kadar) ve derin (100 m'ye kadar ve daha fazla), aynı zamanda "artezyen" kuyuları olarak da adlandırılır.

Tek sütunlu bir tasarım denir,Eğer sadece üretim kolonundan (akifer ile temas halinde olan alt kısımdan) oluşuyorsa, iki sütunlu - eğer bir ara ve işletme sütunu varsa, vs.

Filtre kuyularının kullanımı üzerinde filtre ve açık bir varil vardır.

İyi inşaat derinliğine bağlıdır. Derinlik ne kadar büyük olursa, teleskopik bir antene benziyor, daha küçük çaplı çıkıntılar aşağı doğru iniyor.

Filtre kuyuları birkaç kat daha ucuzdur ve delinmesi daha kolaydır, ancak aynı zamanda dayanıklılığı da kaybeder.

İyi tasarımlar için gereklilikler spesifiktir ve oldukça karmaşık bir ilişki içerisindedir. Bu nedenle, gerekçeleri ve seçimleri, tüm faktörlerin kapsamlı bir değerlendirmesine dayanmaktadır.

Seçilen tasarım malzemelerin tüketimini, iş miktarını belirler ve inşaat ve işletme maliyetini önemli ölçüde etkiler.

Gerçek iyi tasarımların bilgisi, ilerici sondaj yöntemlerinin uygulanmasına, zorunlu rejimlerin uygulanmasına ve kaza oranının azaltılmasına izin veren rasyonel tipik projelerin geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

Kuyu İnşaat 2019

Kuyu İnşaat 2019

Related news

 • Tanrı Plutonun ön tanrısı
 • Miss Russia 2005 - Alexandra Ivanovskaya
 • Boncuklu Beyaz Kız Bebek Patik Modeli Yapılışı
 • Etiket: model gelin
 • Avito ya nasıl giriş yapabilirim: siteyle çalışmak için tam talimatlar

 • Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat


  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat

  Kuyu İnşaat