Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 2019

Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 2019

Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 34 16.02.2019, 19:15

Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması

Hidrojeolojide ana konulardan biriiyi kayıt kabul edilir. Bu önemli bir süreçtir. Pek çok şirket şu anda yaygın olarak günlüğe kaydetme veya jeolojik araştırma yöntemleri ile bu sorunu çözmektedir. Bununla birlikte, bazı durumlarda diğer modern teknik araçları kullanabilirler.iyi kayıt

Sürecin çeşitleri

Kuyulardaki uzun bir çalışma döneminde uzmanlar, jeofizik ve radyoaktif olanlar dahil olmak üzere çeşitli kayıt yöntemleri geliştirdiler.iyi kayıtBirini mi yoksa diğerini mi seçeceğine karar verirkenkeşif yönteminin yanı sıra, davranışının yanı sıra, uygulamanın gerekliliğini ve uygunluğunu anlamada ve karlılığını koruyarak araştırmanın güvenilirliğini, verimliliğini sağlamak gerekmektedir.iyi araştırma jeofizik yöntemleriBu nedenle, jeofizik araştırma yaparkenKuyular, zamanımızda günlüğe kaydetmenin geleneksel yöntemleri yenilikçi ile birlikte kullanılmaktadır. Amaçları, bölümleri incelemek ve su taşıyıcı aralıklarını bulmaktır. Bu, hem gövdeyi korumaksızın hem de metal veya plastik tarafından korunan kuyularla ilgilidir.

Kuyuları incelemek için çeşitli jeofizik yöntemler vardır, ancak başlıcaları şunlardır:

 • yüksek frekanslı indüksiyon;
 • gama ışını kaydı;
 • elektrik;
 • bir video geçidi;
 • kendiliğinden polarizasyon potansiyelleri yöntemi.

En etkili gamma-ray günlüğüdür. Katmanı litografik elemanlara ayırmamıza ve akiferleri ve kil aralıklarını ayırmamıza izin verir.iyi kayıtŞimdi oldukça sık sondajlar dikildiplastik borular Kayaların hareketi sırasında yapıyı deformasyondan korurlar. Bu, kayaların elektriksel özelliklerini bir yerleşik bariyer aracılığıyla incelememize olanak sağlayacak, bu tür jeofizik bir kuyu çalışmasının uygulanması ihtiyacını arttırır. Bununla birlikte, bu durumda iletim akımlarının kullanımına dayanan geleneksel kayıt yöntemleri kabul edilemez. En iyi seçenek, yüksek frekanslı indüksiyon ile çalışma yöntemlerini kullanmaktır. Kuyuların teknik analizinde, bir video ağ geçidi ve bir manyetik konum kullanılmaktadır. Kavernometri gibi bir yöntem de kullanılabilir. Bir video geçidi kullanırken, kuyuların jeofiziksel bir incelemesini gerçekleştirirken, genel olarak en son tasarımın renkli bir video kamerasını kullanın. İncelenen nesnenin yan duvarlarını görüntülerken daha yüksek bir çözünürlük sağlar.

konsey

Eğer iş bir karbonat taşında gerçekleştirilirse,çatlama eğilimi ile karakterize olan, kuyu düzgün bir şekilde çimentolamak için çok önemlidir. Bu sürece özel dikkatle yaklaşılmalıdır. Çimentolamanın kalite kontrolü, akustik tarama yöntemleri kullanılarak elde edilir. Bu yöntem bu durumda önemlidir. Akustik tarama sonucunda, cildin bütünlüğünü bozabilecek çimentolama kusurları tanımlanır ve kolonun profil ve duvarlarının teknik durumu belirlenir.iyi kayıt

Sonuç

Bütün bu yöntemler izin verirniteliksel iyi kayıt. Bu süreçte en etkili olanlardır. Bu da, iyi kendisi kap taşıyan aralıkları ve kayaların filtreleme özellikleri teknik donanım değerlendirilmesini geçtiği kayalar, örneğin litografik çalışma (alt bölüm) gibi işletme sorunları başarır ve üretilen suyun kalitesini tespit edilir.

Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 2019

Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 2019

Related news

 • İşte Benim Öyküm Yarışması Sonuçlandı
 • Yılmaz Erdoğan Şarkıları
 • Kıymalı Lahana Sarması Tarifi Videosu
 • Badem Çorbası Tarifi
 • Dağhan Külegeç Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

 • Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 32

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması


  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 41

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 14

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 33

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 2

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 12

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 3

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 63

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 28

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 58

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 46

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 86

  Kuyuların jeofizik araştırması: çeşitleri ve uygulaması 98