Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu 2019

Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu 2019 Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

Kuzey Amerika'nın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

Okul müfredatında, birkaç saatanakaradaki Kuzey Amerika'nın incelenmesi. Coğrafi konum, keşif öyküsü, iklim, flora ve fauna ayrıntılı olarak incelenmiştir. Öğrencilerin hazırlanmasını kolaylaştırmak için, bu makalede sunacağımız materyali seçmeye karar verdik.Kuzey Amerika coğrafi konumu

Kısaca ana

Yani, başlayalım. Kuzey Amerika nedir? Bu, aynı anda 3 okyanus tarafından yıkanan toprağın bir parçası. Tüm toprakları kuzey yarımkürede. Bu, Kuzey Amerika'nın coğrafi konumu doğrudan kıtanın adını etkiledi.

Kıtayı yıkayan okyanuslar

Bilindiği gibi, su bünyelerinin yıkama etkisianakara, yeterince büyük. Bu nedenle, hangi okyanusların Kuzey Amerika'yı etkilediğini bilmek çok önemlidir. Doğu kıyısında Atlantik'te. Açıklanan kıtayı Avrasya'dan ayırır. Doğu kıyısında iki büyük koy bulunur.

Kuzeyden kıta sınırları Arcticokyanus. İkincisinin tarifi de coğrafya (7. sınıf) gibi bir konuda yürütülür. Makalede ayrıntılı olarak ele alacağımız coğrafi konumu Kuzey Amerika, çok kuzeyde çok sayıda ada ve koy ihtiva ediyor. Grönland bu kıtanın üyesidir. Adanın iklimi oldukça ağır. Kıtanın kuzey doğusundadır, Arctic Ocean'ın akımları ve hava yığınlarından etkilenir. Adada sadece iki iklim bölgesi vardır: Arctic ve subarctic. Batıdan, Kuzey Amerika Pasifik Okyanusu tarafından yıkanır. Kuzeybatıda kıta Bering Boğazı'nı Avrasya ile paylaşıyor.Kuzey Amerika 7 sınıfı coğrafi konumu

Kuzey Amerika coğrafi konumu açıklaması

Açıklanan anakarada Kuzey veBatı yarıküresi. Kıtada Panama İstasyonu'ndaki ekvatordan Cape Murchison'daki Arctic Ocean'a kadar olan bölge toplanmaktadır. İkincisi kuzeyin aşırı uç noktası. Kıtanın güneyden kuzeye uzandığı mesafe 7000 kilometreden fazla. Güney uç noktası Mariyato Burnu'dur.

Kuzey Amerika coğrafi konumusadece ekvatordan en kuzeydeki noktaya değil, aynı zamanda batıdan doğuya uzanan bir uzunluk ile karakterizedir. Bu mesafe dört bin kilometreden fazla. Aşırı noktalar: St. Charles Burnu (doğu) ve Galler Prensi (batı).

Arazi bakımından, adalar hesaba katılarak kıta üçüncü sırada yer almaktadır. Kuzey Amerika, sadece iki kıta - Avrasya ve Afrika için ikinci.coğrafya 7 formu kuzey amerika coğrafi konumu

Iklim özellikleri

Kuzeyden güneye doğru büyük mesafe nedeniyle,anakarada neredeyse tüm iklim bölgeleri var. Sadece ekvator bir tane var. Kıtanın iklimi kuzey kesiminde bile yumuşaktır, çünkü Kuzey Amerika'nın tüm doğu kıyısı boyunca Körfez Deresinin sıcak okyanus akıntısıyla yıkanmaktadır. Atlantik'ten ılık hava akışı kıta boyunca yayılıyor. Ayrıca Meksika Körfezi'nin kenarından geniş bir hava sıcak hava akışı oluşur. Bu nedenle Kuzey Amerika'nın coğrafi konumu doğrudan yerel iklimi etkilemektedir.

Orta ve güney kısımlarının kışları yumuşaktır. Kuzeyde, sıcaklık -36 ° C'ye düşebilir Yaz da soğuk, +6 ° C'ye kadar Çoğu zaman, bu tür sıcaklıklar Grönland ve Kanada takımadalarının adalarında görülür. Kıtanın güneyinde, kış ılıktır. Bu mevsimdeki sıcaklık 0 ° C'nin altına düşmez. Yazlar sıcak ve nemlidir. Doğudan batıya iklim de çok değişiyor. Doğu kıyısında çok sayıda orman var, batı ise daha ıssız. Doğudaki yağış miktarı batıdan birkaç kat daha fazladır.Kuzey Amerika'nın coğrafi konumunun bir açıklaması

Flora ve fauna

Kuzey Amerika ve onun coğrafi konumuİklim daha çok yerel flora ve fauna tarafından belirlenir. Kıtanın ana kısmının ılıman bölgede bulunduğunu belirtmek gerekir. Bu bağlamda, flora çok sayıda yaprak döken ve iğne yapraklı türlerle temsil edilir. Kuzeyde, yaprak döken ormanların kutup çölüne keskin bir geçişi vardır. Grönland toprakları ve Kanada Arctic takımadaları buzullara maruz kalıyor.

Kıtanın kimliği zengin tarafından belirlenir.faunası. Burada sadece yerel bölgede değil, Avrasya'da da yaşayan bu tür hayvan türlerini bulabilirsiniz. Ayrıca sadece Kuzey Amerika'da yaşayan temsilciler var. İlk tip, daha önce Avrasya ve Kuzey Amerika topraklarının birleştirildiğini, yani tek bir kıtanın parçası olduklarını gösterir. İkincisi, kıtaların ayrılmasının uzun zaman önce meydana geldiğini ve evrimin serbest yönde geliştiğini göstermektedir.

Kuzey Amerika coğrafi konumu açılış tarihi

Güney Amerika ile Mahalle

Kuzey Amerika'ya en yakın yerkıta Güney Amerika. Bölüm, Panama'nın Isthmus'undan geçer. Kanalın inşasından önce, gemiler Atlantik Okyanusu'ndan Pasifik'e gitmek için çevre boyunca Güney Amerika'yı çevrelemek zorunda kaldılar. Kanalın devreye alınmasıyla, bu sorun başarıyla çözüldü.

Okulda ders çalışmamaları dikkat çekicidir.Kuzey Amerika'nın sadece coğrafi konumu (7. Sınıf), aynı zamanda Güney. Kısacası, bu iki kıta ekvatoru ayırır. Doğal olarak, Güney Amerika'nın bu konumu iklim, flora ve faunayı etkiler.Kuzey Amerika coğrafi konumu ve çalışmanın tarihi

Kıta çalışmanın tarihi

Bu kıtanın çalışma tarihi yeterlidir.ilginç. Birkaç aşamaya ayrılabilir. İlk kayıt yirminci yüzyıldan on birinci yüzyıla kadar uzanır. 981-983 yıllarında. Normanlar, Grönland, Labrador Yarımadası ve Newfoundland Adaları üzerinde çalışmaların yürütüldüğü bir keşif topladı. Ancak, bu bilgi Eski Dünya için bilinmemektedir.

Kuzey Amerika'nın çalışmalarına aşağıdaki girişlerdört yüzyıl sonra ortaya çıktı. XV-XVIII yüzyıllarda. Fransızca, İspanyolca ve İngilizce ile ilgilenen anakara. Mississippi deltasının keşfi, İspanyol keşif gezisi sayesinde 1528'de meydana geldi. Bir süre sonra, 1940'larda, kıtanın iç kısmına bir çalışma yapıldı. Araştırmacılar Colorado Platosu, Büyük Ovaları ve Rocky Dağları'nın küçük bir kısmını geçebildiler. Bir süre sonra, başka bir keşif Güney Appalachian Dağları'nı keşfetti. Alabama ve Tennessee nehirlerini keşfetti.

Kuzey Amerika'nın çalışmasında bir sonraki aşamaXVIII-XIX yüzyılların çağını adlandırır. XVIII yüzyılın 30'unda Ruslar, anakarayı Alaska'dan araştırmak için birçok sefer düzenlediler. Fransız ve İngilizler de bu alandaki çalışmalara katıldı.

XIX-XX yüzyıllarda İngiliz devam ettikıtayı keşfetmek. Onların ana görevi kuzey-batı geçişini bulmaktı. Fakat 1845'te Arktik sahillerinde yapılan keşif gezisi eksikti. On yıl boyunca aradık. Kalıntılar Kral William adasında bulundu. Franklin ve ekibini aramak için uygun olan bu seferler, Kuzey Amerika gibi bir kıtanın araştırmasına büyük katkıda bulundu.

Coğrafi konumu ve bu kıtanın araştırma tarihi, dünyanın dört bir yanından bilim insanlarını cezbetmektedir.

Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu 2019

Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu 2019

Related news

 • Diriliş Ertuğrulun 5. sezonun ilk tanıtım fragmanı
 • Kurulum nedir Bilgisayar kurulumu türleri ve açıklamaları
 • Ankarada gündem erken yerel seçim
 • Çiçek kompozisyonu, kendisi tarafından yaratılmıştır: derleme ile ilgili temel kurallar ve yararlı tavsiyeler
 • Civanperçemi Çayı Nasıl Yapılır Faydaları Zararları Nelerdir Neye İyi Gelir

 • Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu


  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu

  Kuzey Amerikanın keşfi, araştırılması ve coğrafi konumu