Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 2019

Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 2019

Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 61 29.01.2019, 03:44

Lübnan arması. Lübnan'ın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor?

Lübnan Cumhuriyeti küçükOrtadoğu'da bir devlet. Lübnan'ın arması karmaşıklık ve daha ayrıntılı olarak farklılık göstermiyor. Merkezi figürü bir ağaçtır. Lübnan'ın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor? Ülke için ne anlama geliyor?

Lübnan Cumhuriyeti

Lübnan, Akdeniz kıyılarında yer almaktadır. Tek komşuları İsrail (güneyde) ve Suriye (kuzey ve doğu). Cumhuriyet 10,542 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Bu 4,5 milyon nüfusu ile iskan edilmektedir.

Ülkenin neredeyse tüm toprakları dağlarla kaplıdır. Bunun için, genellikle Orta Doğu İsviçre denir. Düşük düz alanlar, sadece Bekaa vadisinde ve kıyıda bulunur. Lübnan Orta Doğu'nun en ormanlık ülkesidir. Bitki dünyasının temeli iğne yapraklı ağaçlar tarafından temsil edilir.

Lübnan arması

Cumhuriyetin toprakları uzun zamandır tartışıyorMüslüman ve Hıristiyan kültürler. İslam'ı tanıyan nüfus neredeyse% 60, Hristiyanlık% 40'tır. Ancak, Anayasa uyarınca Lübnan laik bir devlet olarak kabul edilir.

Tüm Arap ülkelerinin en büyüğüHıristiyanların sayısı. Bu bakımdan, Lübnan'daki devlet iktidarı, günah çıkarma temelinde inşa edilmiştir. Ülke başkanı bir Hıristiyan olmalı, başbakan Sünni bir Müslüman ve konuşmacı bir Şii Müslüman. Bu, dini inançlara iktidara eşit erişim sağlar.

Bayrak ve Lübnan arması

Ülkenin bayrağı ve arması resmisemboller. Onlar, 1943'te, Fransa'dan bağımsızlık kazandıktan hemen sonra kabul edildi. Bayrak, 2: 3 en boy oranına sahip dikdörtgen bir paneli temsil eder. Kompozisyonu Lübnan'ın armasıyla çok benzer. Fark sadece bantların yönünde.

Lübnan'ın arması ve bayrağı üç gruba ayrılıyor. Kollarda diyagonal ve bayrakta yataydır. Kenar boşlukları kırmızıya boyanır ve orta beyazdır. Beyaz bölümün ortasında yeşil bir ağaçtır.

Lübnan kollarında ağaç

Kırmızı lekelerin geleneksel yorumundaCumhuriyetin kölelerine, yani Fransız ve Osmanlılara karşı mücadeleyi sembolize eder. Beyaz renk saflık anlamına gelir ve aynı zamanda karlı dağ zirvelerinin bir sembolüdür.

Başka bir versiyona göre, Lübnan'ın kolları klanları tasvir ediyoriki kabileler - kauzitler ve yemenitler. VII'den XVIII. Yüzyıla kadar, ülkede sürekli olarak etkide bulundular ve onlar armağanlara ve renkli çizgili formdaki bayraklara binme hakkını hak ettiler.

Lübnan kollarında ağaç

Ülkenin merkezi sembolüLübnan sediri. Kutsal olarak kabul edilir ve ölümsüzlük ile ilişkilidir. Cumhuriyetin bayrağı ve amblemi üzerine, Fransa'nın himayesinde bile resmedildi. Kırmızı ve beyaz çizgili yerine, bir Fransız üç renkli vardı.

Lübnan'ın arması üzerine yerleştirilen ağacın görüntüsü,Hıristiyanlık ile ilişkilidir. Ulusal simgeye ek olarak, toplulukları Lübnan ve Suriye'de yaygın olan Maronit Kilisesi'nin de bir göstergesidir.

Lübnan arması üzerinde hangi ağaç

Lübnan sediri cumhuriyetin ulusal ağacı olarak kabul edilir. Eski zamanlarda, Mısır firavunları için ondan birer iblis yapıldı. Hatta Sedir Düzeni olarak adlandırılan devlet ödülüne adanmıştır.

Ne yazık ki, kutsal sembolün durumu olamazdıağacı kesmekten koru. Şimdi ondan sadece birkaç küçük koruluk kaldı. Bunlardan biri Lübnan'ın kuzey kesimindedir ve "İlahi Sedir Ormanı" anlamına gelen Horsh-Arz-er-Rab olarak adlandırılır.

Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 2019

Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 2019

Related news

 • Diyanet
 • 23 Nisan için Öğrenciler Arası Bilordo Turnuvası
 • Tığ İşi Biblo Ayak Yapılışı Videolu
 • Kediler için ilaç Travmatin: kullanım, değerlendirme, fiyat için talimatlar. Yavru kedi için Travmatin
 • Kiralık Aşk Dizisi Defne’nin Gelinlik Modeli

 • Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 6

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor


  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 68

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 98

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 86

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 36

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 88

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 26

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 93

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 18

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 69

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 51

  Lübnan arması. Lübnanın kollarında hangi ağaç tasvir ediliyor 43