Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 2019

Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 2019


Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 44 05.02.2019, 05:33

Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi

Klasik Lazanya, doğum yeri olan Bologna şehri olan geleneksel bir İtalyan yemeği. Günümüzde dünya çapında popüler ve sevilen hale geldi.

Geleneksel olarak, çanak, kıyılmış etin sebze ve özel soslarla döşenmesi yapılan 6 kattan hazırlanır. Klasik lazanya öğütülmüş peynir serpilir ve fırında pişirilir.

Öncelikle, doğru teklifte bulunacağız.Bu yemeğin hamurunu pişirmek. 600 gram unu elemek ve kesme tahtasına bir slayt koyarak ortada bir huni yapın. İçinde 3 yumurta kırın, büyük bir kaşık tuz ve iki zeytinyağı ekleyin. Şimdi gerekirse suyu ekleyerek dik hamuru yavaş yavaş karıştırmaya başlayın. Bunu bir yönde yapın, sürekli kendinizden 45 derece döndürün. Bitmiş "materyal" in esnekliği şu şekilde kontrol edilir: yüzey hafif bir çökme sonrasında iz çok çabuk kaybolur. Hamur bir peçeteyle örtülür ve yarım saat boyunca buzdolabına gönderilir.

Daha sonra dikişlerin oluşumu üzerinde çalışmaya başlıyoruz. Bunu yapmak için, yarı mamulü 3 parçaya bölün. Her biri özenle 1.5 milimetre kalınlığa kadar haddelenir ve masanın üzerinde biraz kurutulur (yaklaşık 10 dakika). Artık büyük bir tabakayı geleneksel parçalara (10x10) kesebilirsiniz. Çiğ yarı mamulün pişirmeden önce pişmesi tavsiye edilmez.

Kullanılmayan hamur dondurulabilir veyakurutun. Ancak, klasik lazanya fırında pişirmeden önce, 3 dakika boyunca ayrı ayrı kaynatıp suya zeytinyağı ilave etmeleri gerekecek. Ardından çekip bir dakika soğuk haşlanmış suda alçaltın.

Katmanlar ne kadar inceltilirse lazanya daha lezzetli olur.

Çanağın hazırlanması et sosunun ve Beşamel sosunun doğru yapılmasından başlamalı.

Derin bir tencerede zeytinyağını dökün,kızartılmış 12 dakika doğranmış soğan, ezilmiş sarımsak dilimlen ve rendelenmiş ince havuç. Ardından 300 gr ekleyin. kıyılmış sığır eti, dilimlenmiş bir jambon parçası. Her şey sönükken 300 gr. soyulmuş domatesleri kendi meyve suyunda ektik. Her zaman kırmızı olan bir bardak kuru şarap dökün. İnce kıyılmış İtalyan otlarını (biberiye ve kekik) ekleyebilirsiniz. Isıyı düşürüyoruz, kapağı kapatıyor ve çok uzun zamandır et sosunu pişirmeye başlıyoruz. Klasik Lasagne, en az üç saat veya dört saat pişirilirse idealdir.

Fakat Beşamel sos sıvı olmalıdırhamurun "ıslatılması" için tutarlılık. Hazırlanması için, derin bir tencerede eritilen yarım paket tereyağında, 2 büyük kaşık un ilave ederek sürekli karıştırın. Hafifçe kokulu bir koku ve altın rengi görünmelidir. Bir tencerede iki buçuk bardak yağlı süt kaynatın. Biraz köfte serpiştirin, defne yaprağı koyun ve yaklaşık on dakika boyunca demlemek için bırakın. Ardından sote kabını unla tekrar açın, biraz ısıtın ve ince bir damla süt dökmeye başlayın. Sos iyice karıştırılmalıdır, böylece topaklar görünmez. Kaynatın ve kapayın. Ancak şimdi biraz tuzlayıp defne yaprağı çıkartabilirsiniz.

Soslar hazır, şimdi tabağın formasyonuna geçiyoruz.

Lazanya klasiği yüksekte pişirilmelidirformu. Altında et sosu dökün, ardından hamur tabakasını, yine etli sosu, sonra - Béchamel ve rendelenmiş ince parmesan. Bu en az altı kez tekrarlanmalıdır. Üst tabaka, Béchamel sos ile dökülür ve peynirle serpilir. Önceden ısıtılmış 180 derecelik bir fırında klasik tırmanmanın hazırlanması yaklaşık 40 dakika olmalıdır. Bir yemeğin servis edilmesi, sadece küçük bir nastoyatsya olduktan sonra tavsiye edilir.

Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 2019

Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 2019

Related news

 • UÇTAN ARTIRILARAK YAPILAN ÇİÇEKLİ BAYAN PATİK
 • 2019-2019 Bayan Güneş Gözlüğü Modelleri
 • TURUNCU BALKABAĞINDAN KEK YAPILIŞI RESİMLİ TARİFİ
 • Rusya, Türkiyeden giden 550 ton mandalinayı geri çevirdi

 • Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 90

  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi


  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 23

  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 90

  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 87

  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 9

  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 67

  Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi 78