Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlikLenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik


Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 13 15.02.2019, 03:04

Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik

Lenfatik drenaj - bugün oldukça yaygıngüzellik salonları ve kozmetoloji merkezlerinde hizmet. Bu tip bir masaj son derece etkilidir ve vücudu temizlemeye ve gençleştirmeye yardımcı olur. Lenfatik drenaj masajı nedir? Endikasyonları ve kontrendikasyonları yanı sıra, bu prosedürün çalışması prensibi - makalenin konusu.

lenf drenaj masaj endikasyonları ve kontrendikasyonları

öykü

Modern güzellik salonlarının sıklıkla uyguladığı prosedürü tanımlamaya başlamadan önce lenf drenaj masajının nasıl ortaya çıktığı sorusuna cevap verilmelidir.

Bu tip masajlar için endikasyonlar ve kontrendikasyonlargeçen yüzyılın otuzlu yıllarında gerçek bir sorun değildi. O zaman, bu prosedür sadece terapötik amaçlar için bir fizyoterapi kliniğinde kullanıldı. Bu teknik öncelikle ekstremitelerin ve boyunun ödeminden muzdarip hastalar için kullanıldı. Yani, geniş bir uygulaması yoktu. Çok geçmeden, güzellik uzmanları, cildin görünümünü iyileştirmek için lenf drenaj masajı kullanmaya başladı. Bu prosedürün endikasyonları ve kontrendikasyonları, bir uzmanın teorik bilgisinin önemli bir parçasıdır.

lenf drenaj masajı

Metodoloji ilkesi

Lenfatik drenaj masajı nedir? Eylem ilkesini anlıyorsanız, endikasyonlar ve kontrendikasyonlar prosedürünü hatırlamak daha kolaydır. Bu makalede tartışılan masaj tipi, yetersiz lenfatik drenajı ortadan kaldırmak için tasarlanan bir dizi mekanik etki metodudur. Bu problem nedir? Neden ortaya çıkıyor ve sonuçları nedir?

Lenf açık bir sıvıdır,vücudun hücrelerini yıkar. Dolaşımından dolayı, insan vücudu üzerinde olumsuz etkisi olan bozunma ürünlerinin nötralizasyonu gerçekleştirilir. Bu sıvının hareketi lenf düğümleri yardımıyla gerçekleştirilir. Onun yavaş hareket, hareketsiz bir yaşam tarzı, stres, yetersiz beslenme, sigara ve alkol içme sonucudur.

lenf drenaj vücut masajı kontrendikasyonları

Lenf durgunluğuna ne sebep olur?

Vücudun içinde bulunduğu sürecin sonuçlarıdış belirtilerle kendini gösteren lenf durgunluğu oluşur. Her kadın onlarla savaşmaya çalışır. Ve son yıllarda böyle bir yüksek popülerlik nedeniyle lenf drenaj yüz masajı kullanmaya başladı. Kontrendikasyonlar ve bu prosedürün endikasyonları aşağıda sunulmuştur. Ama önce buna ihtiyaç olduğunu söyleyen işaretleri listelemelisin:

 • hızlı yorgunluk;
 • iyilik halinin bozulması;
 • uyku bozukluğu;
 • sağlıksız cilt;
 • şişme;
 • selülit.

Yukarıdaki belirtiler lenf durgunluğunun sonuçları ise, vücudun lenfodrain masajı onları ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır.

Kontrendikasyonlar

Lenf drenajı prosedürü, vücudun akut enflamatuar bir süreci olduğunda yapılmamalıdır. Böyle bir masaj, sadece hastalığın akut fazından sonra yararlı bir etkiye sahip olacaktır.

Lenfatik drenaj masajı - tekniği, endikasyonlarıUygulaması lenfatik sistemdeki bir arızanın sonuçları olabilir. Ancak, bu masaj bir dizi hastalıkta kontrendikedir. Bazı durumlarda, böyle bir iyileşme prosedürü sadece fayda sağlamaz, aynı zamanda vücut üzerinde zararlı bir etkiye de sahip değildir.

Lenfatik drenaj prosedürlerinin uygulanmasının mümkün olmadığı hastalıklar:

 • Onkolojik hastalıklar.
 • Kardiyovasküler sistemin hastalıkları.
 • Kanama eğilimi.

lenf drenaj yüz masajı kontrendikasyonları ve endikasyonları

Lenf drenaj türleri

Daha önce belirtildiği gibi, bu durgun sıvıdırlenfatik drenaj masajını ortadan kaldırır. Tartıştığımız tanıklık ve etki. Ve hastalar ne diyor? İlk pozitif dinamikleri aşırı kilolu ve selülit problemini bilen kadınlar tarafından fark edilir. Vücuttaki "Portakal kabuğu", sıvı durgunluğunun bir sonucudur. Lenf çıkışını iyileştirmek için - cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak anlamına gelir.

Yüz masajı daha az popüler değildir. Bu prosedür profesyonel bir güzellik uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Bunu kendiniz yapmanız tavsiye edilmez. Bu masajın iki tipi vardır: donanım ve el kitabı. İlki en etkili olanıdır. Bununla birlikte, masaj manipülasyonlarının manuel yürütülmesi de sonuçlara yol açar.

Ellerle lenfatik drenaj masajı

Bu prosedür bir saatten fazla sürer. Masör lenfatik sistem üzerinde yüzeysel, derin ve dahili bir etkiye sahiptir. Bu masajın doğru şekilde uygulanmasıyla, iç organlardan gelen sıvı akışı, lenf düğümleri üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Daha yüksek bir etki elde etmek için uzmanlar genellikle çeşitli yardımlar kullanırlar. Bazı tip aromatik yağlar, vücuttaki fazla sıvıların hızla çıkarılmasına katkıda bulunur. Bu ilaçlar prosedür sırasında uygulanır.

lenf drenaj masajı

Lenf drenaj LPG masajı

Bu işlemin kontrendikasyonları olmalıdırher hasta için bilinir. Böyle bir masaj yapmak için sadece uzmanı bilen anatomi yeterlidir. Günümüzde kozmetik uzmanları arasında böyle bir profesyonel, maalesef bu kadar basit değil. Bu nedenle, bir kozmetoloji merkezine gitmeden ve modern teknolojinin hareketini tecrübe etmeden önce, kontrendikasyonlara kendinizi alıştırmalısınız.

Hem manüel hem de donanımsal masaj, yukarıda sıralanan hastalıkların yanı sıra diabetes mellitus, kronik böbrek yetmezliği ve birçok dermatolojik hastalıkta kontrendikedir.lenf drenajı lpg masajı kontrendikasyonları

LPG-masaj da vakum denir. Bu prosedür, özel tüpler kullanılarak gerçekleştirilir. Masöz, önceden besleyici bir jel uygulayarak hastanın vücudunda sırayla hareket eder. Bir uzmanın hareketleri lenf drenajının yönüne karşılık gelir. Böyle bir masaj, yukarıdaki hastalıklardan muzdarip olmayan herkese fayda sağlayabilir.

Pressotherapy

Bu teknik aynı zamanda bir varyasyonlenfatik drenaj masajı. Özü, hastanın vücudunun tek tek parçalarına hava beslemesinde yatmaktadır. Böyle bir etki, doğal yönüne lenf itmesi sağlayabilir. Tam kurs on beş prosedürden oluşmaktadır. Her birinin süresi - otuz dakikadan az olmamak üzere. lenfatik drenaj masajı endikasyonları ve etkisi

Lenfatik drenaj masajı en iyi ilaçtırSelülitlerden kurtulmak - bugün çok fazla kadına zarar veren bir kusur. Bununla birlikte, bu tür bir masajla kurtulmak isteyen, sadece nitelikli bir uzmanın bunu doğru bir şekilde yapabildiği anlaşılmalıdır. Bu prosedürün uygulanmasında yüzey bilgisi yeterli değildir. Masör derinin yapısını, anatomisini iyi bilmeli ve farklı tekniklere sahip olmalıdır. Kategorik olarak bu tekniği evde kullanmanız tavsiye edilmez. Böyle bir prosedürü, lenf drenajı olarak yapmak için, iyi bir ünlüye, iyi bir klinikte veya salonda profesyonellerle iletişime geçmelisiniz.

Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlikLenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik

Related news

 • Haşhaşlı Un Helvası Yapılışı
 • Patates Püreli Köfte Tarifi
 • Fenistil Jel
 • Servikste kullanılan diathermocoagulation: yöntemin özü ve sonuçları
 • İŞKUR’un 2018 işgücü piyasası araştırmasından ilginç sonuçlar

 • Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 81

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik


  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 49

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 9

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 18

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 87

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 8

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 79

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 61

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 59

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 28

  Lenfatik drenaj masajı: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar, yarar ve etkinlik 8