Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 2019

Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 2019
23.07.2019

Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 79

Lermontov'un sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları

Genius daima yalnızlığa mahkumdur. Kendisi dışında öğrenecek kimse yok, imkansızı yaratıyor. Genius, zamanın ötesindedir ve bir bütün olarak toplumun daha da gelişmesi için önkoşullar yaratır. Anlaşılmadı, küçümsedi ve hayran kaldı. İkincisi genellikle ölümden sonra ortaya çıkar. Ve hayat boyunca unutulmak zorunda kalır. Lermontov'un sözlerindeki yalnızlık teması, özellikle erken çalışmalarda, ana olana dönüşüyor.

İdealler için mücadelede yalnız bir yelken vardı ...

Lermontov, sorunlu bir şüphe dönemine girdi vemuhaliflerin zulüm döneminde, umutsuzluk ve özgürlük kaynaklarının bastırılması sırasında geleceğe dair düşünceler. Tabii ki, genç bir adamın kendi yaratıcı yolunu, etrafındaki gerçekliğin inkârından başlaması çok zordur. Decembristlerin yenilgisiyle yaşanan olaylardan sonra zulüm döneminde tanıma almak için romantik bir ruha sahip bir şairin zordu. Üzerindeki katliam onu ​​derinden üzdü ve kişisel bir trajedi olarak kabul etti. Gerçek bir vatansever olan Lermontov, Rusya'daki durumları içtenlikle deneyimledi, kuvvetlerini Anavatan'ın hizmetine aktif olarak uygulayamamak.

Şair sadece gerçeklikte değil, hayal kırıklığına uğramıştı.ama aynı zamanda önceki nesillerin romantizminde de. Bu, kendisine olan taleplerde bir artışa ve idealin peşinden gitmesine neden oldu. Romantizmin özü, daha iyi bir dünya beklentisiyle kendini gösterir ve var olan yaşam geçici olur. Kahraman, her şeyin değişeceği bir başarı istiyor.

Lermontov'un şarkı sözlerinde loneliness teması

İlk olarak Lermontov'un sözlerindeki yalnızlık temasıayetler, seçilen kahramanın motiflerini Byron ile benzeşerek yansıtır. Fakat kısa süre sonra çalışmalarının biraz farklı olduğunu fark etti. Kendisi ayrıca Rus bir ruha sahip olan zulüm dolu bir gezgin arar. Kendi idealleri için yalnız bir savaşçının yoluna giren Lermontov, sonuna kadar kendi başına kalmıştır. İlk adımlardan arkadaşlık ve sevgide uyum arayışındaydı, ama onu hiç bulamadı. Şairin, ona karşı kayıtsız ve aşağılayıcı olan insanlara karşı tavrı, ayetinde şöyle ifade etti: "Ve ben (eminim) ölüm hakkında doğumumdan daha fazla eğleniyorum." "Kalabalık" onu anlayamadığında, seçmen olarak tek başına şiir afişini gururla taşımaya devam edecek. Aynı zamanda, yüzleşmesinin yararsızlığını fark eder. Diğerleri aynı hediye ile donatılmamışsa, neden doğru bir şekilde anlamaları gerekir?

M.Yu.Lermontov'un sözlerini aşk ve yalnızlık, gerçek hislere olan özlemlerinde de üzüntü ile yazdığı bir cevap bulamadı: "Sevgiden korkun: geçecek, bir rüya ile aklını başaracaktır."

Tüm umudunu geride bırakmak ...

Şairin hassas hassasiyeti çevreden herhangi bir cevap bulamadı: "İnsanların gözünde kötülük ve mükâfat sayfalarını okudum."

Puşkin mucizevi anıtı ile sesler"Peygamber" adlı şiirdeki iyimserlik ve Lermontov, torunların işini takdir ettikleri acı ve umutsuzluğu izledi. Bu olağanüstü çok yönlü kişilik, boş konuşma ve huzursuzluk içinde kalarak, banal ve kaba laik toplumla birlikte alamadı. Aynı zamanda Lermontov fakirden uzaktı ve zamanını boşa harcayabilirdi. Toplum onu ​​sevmedi. Onunla tanıştığı neredeyse herkes yüksek ahlak ve zeka standartlarını karşılamadı. Sadece bir arkadaşı vardı ve kaybetti.

Şair dikenli yolunu seçti ...

Lermontov'un sözlerindeki yalnızlık teması, ruhun obsesif dış dünyadan kurtulmasının bir yolu olarak gönüllü bir seçimdir. Bu konuyu toplumdan sınır dışı dolaşıma çıkarma olarak ele alır.

loneliness in Lermontov'un sözleri

Ve kendisi de bu dünyadan barış ve özgürlük arayışında ayrılıyor. Şair onları ruh ve doğa uyumu içinde bulur. Mola ile toplumu fark eder ve seçilen yola girer.

Bulmak için hızlı, hızlı özgürlük!

Lermontov'un sözleri Loneliness tema ile ilgilidirözgürlük. Şiirin başlangıcında "Arzu", sadece irade hayalleri yaparsa, o zaman sonuna doğru onu gerçek imgeler içinde tasvir eder. Bağımsızlığın kazanılması, onun için gerçekte ulaşılamaz olduğu kesin bir değerdir.

Aşk da onu yalnız bırakırBir günlüğün sayfaları olarak okuyuculara açık ayetler. Umutlar ve hayal kırıklıkları içerirler. Daha sonra, “yıldızın yıldızı” nın bulunduğu çevreleyen doğa ile uyum içinde sakinleşiyor.

Lermontov'un şarkı sözlerinde loneliness temalı bir deneme

Şair, doğayı olağanüstü ifade ile anlatıyor. Şiirleri, melodileri ve düşünce derinlikleri için dikkat çekicidir. Eserlerde önemli bir yer, Lermontov'un şaire ve sanatçıya olan yeteneğini en büyük ölçüde ortaya koyduğu Kafkaslar tarafından işgal edildi. Onun resimlerinin arsa yazarın romantizmini yansıtır.

Hayalgücüne yapılan hayaller ...

Doğanın resimlerinin son derece sanatsal bir tanımıBu uyum içinde bulunan isyankar ruhu sakinleştirir. Şair, ruhunun etrafındaki dünyayla birleştiği uyku motiflerini yaratır. Bu rüyada, ruhu ölmez, ama daha önce engellediği gerçeğinden hareket eder.

Toplumla karşı karşıya gelmenin başarısızlığını fark eden şair, realist, “barış veren uzlaşma dilekleri” gibi düşünmeye başlar.

Lermontov'un sözlerinde yalnızlığın temasıarka plan ve insanları arar, bir sivil şair olur, adalet için savaşır. Genç romantizmini özetliyor ve gerçekçilik yoluna çıkıyor. Şairin işi, insanların doğru bir şekilde algılamamasına rağmen gerçek hayatı yansıtır. Onun çağdaşlarını kişisel deneyimler atmaya ve şiirdeki özgürlük ruhunu yeniden canlandırmaya çağırıyor. Erken sözlerin romantik ve seçkin kahramanı Lermontov'un yabancısı olur. Adalet mücadelesinde silah olarak kullandığı şiirleri sivildir.

Lermontov'un lirik şiirinde aşk ve yalnızlık

Özgür fikirlerin yeniden canlanması için çağrılar yapamadıYetkililer tarafından olumlu karşılanabilir. Şairin işleri sansürle sansürü kontrol etti ve kendisi iki kez sürgün edildi, çünkü ayetler devrimci görünüyordu. O zamanın Rusyası, bir yaratıcı olarak Lermontov'u kabul edemedi. Daha sonra şiirleri, şair-sembolistlerin temeli olarak hizmet etti. "Lermontov'un Şarkı Sözleri Yalnızlık" konulu kompozisyon, okul çocukları tarafından yazılmıştır. Bazıları şairin yaratıcılığı, hayatı daha derinden anlamayı ve doğru yolu bulmaya yardımcı oluyor.

Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 2019

Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 2019

Related news

 • Aliye 76. Bölüm Final izle
 • Elektronik sigara için sıvı Elaf: kalite, başarının anahtarıdır
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ispanaklı köstebek pasta
 • Cam yapıştırıcı için evrensel tutkal

 • Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 66

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları


  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 8

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 55

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 87

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 37

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 76

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 30

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 49

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 70

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 86

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 21

  Lermontovun sözlerindeki yalnızlık teması. Şiirler - günlük sayfaları 75