M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 2019

M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 2019

M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 31 15.02.2019, 19:34

M.Gorky "Makar Chudra": çalışmanın kısa özeti

"Makar Chudra" yı okudun mu? Çalışmanın özeti aşağıda belirtilecektir. Bu, Maxim Gorky'nin ilk romantik çalışması. Farklı bir özellik, iki düşüncenin çatışmasıdır.

"Makar Chudra": eserin özeti

Anlatı, anlatıcı ve Makar Chudra adında eski bir çingene ile sahilde otururken başlar.

Makar Chudra Özeti

Zaten çok şey gördü ve bir insana nasıl şaşırdığını biliyordu. Başka bir hikaye, "kartal ve kartal" ile ilgili - mantıklı bir çingene Loiko Zobare ve Radda hakkında.

Lojko Zobar tüm Slav ülkelerini tanıyordu. Onun ihtişamı uzun süredir biliniyordu. Zeki ve akıllıydı, birçoğu onu öldürmeyi hayal ediyordu. Loiko atları severdi ve hor görülen bir paraydı. Çingene, delicesine güzelken, muhtaçlara zor bir anda yardım edebilir.

"Makar Chudra" özet ana karakterlerle tanışırız için, çatışma eserlerini değerlendirmek için yardımcı olacaktır unutulmamalıdır.

Loyko bir asil kampa geldi. Çingenelerden birinin güzelliği ve karakterinin bağımsızlığıyla tanınan güzel bir kızı Rudd vardı. Radda herkesi çok beğendi: siyah uzun saçları ve aynı siyah gözleri adamları büyüledi. Akşam Zobar keman çaldı: Bütün "yerel kadınlar" gözyaşlarına boğuldu, sadece Radda istikrarlı kaldı. Loiko beğenmedi. Zobar bir dahaki sefere bir şarkı söylediğinde - Rudd tek kişiye güldü. Bundan sonra, Zobar babasının üzerinde anlaştığı elini sormaya karar verdi.

Makar Chudra'nın özlü bir içeriğiHer romantikin merkezi imajıYazarın eserleri özgür bir insandır. Tam da Raddu ve Loiko Maxim Gorky'nin yaptığı şey budur. Makar Chudra (aynı adı taşıyan romanın özeti özgün çalışmanın bir planı) - hikayedeki tuhaf, renkli bir figür. Laconically ve güzel bir şekilde özgürlüğünden bahsediyor.

Loiko, özgür çingene kadına yaklaştı ve ona şu söyledi:kalbini büyüledi ve karısı olarak aldı. Beklenmedik bir cevap aldı: "Bir özgür insan istediği gibi yaşayacak." Zobar stepe kaçtı, üç saat içinde Rudd geldi ve tapınağına bir silah koydu. Loiko onu öldürme arzusu hissetti, ancak Radda'nın uzlaştırılacağını ve onu sevdiğini duydu. Zobar'a, bütün kampın önünde kendisine doğru eğildiyse, ona itaatkar bir eş olacağını söyledi. Zobar buna razı oldu. Kampa geri dönen Loiko yaşlılara şu an kalbinde yalnız olduğunu ve isteğini yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi. Radda geldiğinde önce önce ayağına koştu ve sonra bir bıçak çıkardı ve onu dikişin üzerine dikti. Yarayı saçıyla takan Radda, böyle bir ölümün olmasını beklediğini, güldü ve öldü yanıtını verdi. O anda özgür bir çingene kadının babası aynı bıçağı yakışıklı Zobar'ın arkasına sıkıştı. Böylece bir araya geldi, "kartal ve kartal." Makar Chudra, bu eserin kısa içeriğinin orijinali okumak için bir ivme haline gelmesi gerektiğini söyledi. Görüşücüye özgürlük efsanesini anlattı. Böylece, özgürlük seven iki gururlu insanın birlikte olamayacağını doğruladı.

acı macar chudra

"Makar Chudra" (hikayenin özeti gerekli)Hikayenin değerlendirilmesi ve analizi için) karmaşık bir kompozisyon çalışmasıdır. "Hikayedeki hikaye" nin yapısı onu özgün ve ilginç kılar. Tüm insanların üstünde özgürlük kuran iki kişi arasındaki güzel bir aşk hikayesi trajediyle sonuçlanıyor: bağımsızlık duygularının ötesine geçtiğini kanıtladı.

M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 2019

M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 2019

Related news

 • Kolay Bebek Yeleği Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Emeklilik fonuna yapılan kesintiler ve tasarrufları yönetmenin yolları
 • Seyyal Taner Sarkıları Listesi
 • Seksi Trendlerde Denim Modası

 • M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 12

  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti


  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 48

  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 90

  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 71

  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 85

  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 44

  M.Gorky Makar Chudra: çalışmanın kısa özeti 96