fotograflar resim Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar
Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 18 17.02.2019, 12:21

Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar

Müze, Vyshka Dağı'nda Perm'de yer almaktadır. Müzenin pencerelerinden Perm kentinin tarihi kısmının muhteşem bir panoraması açılır.

Perm Diorama müzesi

Motovilikha'daki müze-diorama

Bu küçük uzak bölümlerden biridir.Perm Yerel Tarih Müzesi. 20. yüzyılın başlarında Motovilikha silahlı ayaklanma ile ilişkili sergiler saklar. Geçen yüzyılın 30'lu ve askeri kabuk küle Stepan Afanasevicha Zvonareva müze binasında atıldı. Bu, devrim sırasında Motovilikha'daki askeri operasyonlarda büyük bir katılımcı. Müzenin en ilgi çekici özelliklerinden biri, 20 metreden fazla sanatsal bir web genişliğidir. Ulusal tanınmış sanatçılar tarafından idam edilir.

Anıt binasının dibinde, Ekim Devrimi sırasında ölen Rus askerlerinin 16 mezar yeri bulunmaktadır.

1920 yılında müzeden önce, bir anıt açıklandıDevrim savaşçılarına. Perm için, anıttaki imaj önemli bir tarihsel rol oynar, çünkü 1990'ların başından beri Perm Bölgesi'nin arması tasarısında kullanılmıştır. Ekim 1963'te, Ebedi Alev, Vyshka Dağı'nda müze binasından uzak değildi. Devrim sırasında şehri savunan ölü askerlere adanmıştır.

Binanın duvarlarında yıllık olarak, sadece şehrin değil, tüm ülkenin tarihi ve kültürüne adanmış çeşitli sergiler vardır.

Müze binası

Olağanüstü Permiyen mimar tarafından inşa - K.E. Kunoffom. Müzenin kapıları Lenin'in doğum günü için ziyarete açıldı. Birkaç yıl sonra, tarihi yapıyı yeniden kurma hakkı VA Kondaurov'a aitti.

motovilikha'daki diorama müzesi

Perm'de bir müze-diorama özel bir performans sergiliyortarihsel olarak önemli bir rol, sosyalizm çağının Rus mimarisinin temsilcisi olmak. Dışarıda, bina bir tarafta keskin eğimli, düzensiz bir dörtgen gibi görünüyor. Görkemli bir kırmızı taştan inşa edilmiş, Perm ziyaretçileri tarafından nadiren fark edilmez. Müze-diorama, şehirdeki en güzel parkın üstünde yer almakta olup, bir cennet bahçesi olarak adlandırılmaktadır.

Oraya nasıl gidilir

Perm kentinden istasyon-diorama istasyonuna toplu taşıma ile ulaşılabilir:

 • 1, 4, 6 ve 13. numaralı troleybüslere "Ulitsa 1905 goda" durağına gitmek gerekiyor. Yolda bir buçuk saatten fazla harcamayacaksınız
 • 36, 77, 175 numaralı otobüs "Ploshchad Vosstaniya" ya kadar devam eder. Seyahat süresi: yaklaşık 1 saat.
 • Sokağa herhangi bir şehir taksi. Ogorodnikova, ev 2. Maliyet, seyahat süresi, yaklaşık 600 ruble bağlıdır.

Ziyaret masrafları

Bina turistleri günlük olarak 10 ila 18 saat arasında sürmektedir. Biletlerin maliyeti 30 ruble (öğrenciler ve emekliler için) 60 (tüm yetişkinler için) arasında değişir.

Bilet fiyatı değişebilir. 2014 yılının ikinci yarısında müze, nadir görülen Sovyet arabaları sergisine ev sahipliği yapıyor, bilet bedeli artmıştı.

Nisan 2015'te müze ev sahipliği yaptı"Echelons ön tarafa gitti" başlıklı tarihi bir sergi. İkinci Dünya Savaşı sırasında Perm bölgesinin sakinlerinin günlük yaşamını gösterdi. Ayrıca, Perm yerleşimlerinin kişisel eşyalarının kullanıldığı askeri operasyonların üretim sahnelerini mükemmel bir şekilde tasvir etmesine özel bir rol verilmiştir.

bilet fiyatı

Bazı malzemeler fabrikalara ve fabrikalara aktarıldışehir. Serginin açılışında şehrin tüm önemli kişileri vardı: Perm'in başı, Motovilikhinsky yerleşiminin başı. Şehrin Rusya sınırlarından uzak olmasına rağmen, o da savaşa katıldı ve çok acı çekti. Binlerce baba ve baba cepheye gittiğinde, şehrin topraklarında birçok askeri fabrika ve askeri birlik inşa edildi.

Demiryolu tamamen kullanıldıAskeri, her gün tren istasyonu aracılığıyla askerler, kargo ve savaş esirleri ile echelons taşıdı. Tecrübeli rehberler ve tarihçiler o döneme, geçmişin anlarını yeniden yaratmaya izin verdiler. Müzenin etrafında dolaşmanın başlangıç ​​noktası bir hazırlık istasyonu.

Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlarresim Goruntuler Fotograf fotograflar

Related news

 • Limonlu risotto tarifi
 • Dev dinazorlar Anadolu’yu istila etti
 • ÖRGÜ BOYUNLUKLU ÇOCUK BERESİ YAPILIŞI
 • Şubat ayında Goada dinlenmeye değer mi

 • Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 56

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar


  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 34

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 75

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 41

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 92

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 96

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 83

  Müze-diorama in Perm: oluşturma tarihi, açıklama, fiyatlar 42