Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 51 25.02.2019, 22:41

Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor

En ünlü balmumu müzesiLondra, daha doğrusu İngiltere'nin başkentinde ana fuar var ve sayısız şube dünya çapında dağılmış durumdadır. Balmumdan şaheserler, yirmi profesyonel heykeltraş tarafından 150 yıldan fazla yapılır. Ancak müzenin kurucusu hakkında birkaç bilgi var - Maria Tussauds, ayrı ayrı belirtilmelidir.

Kader arkadaşı

Madame Tussaud (Grosholtz), 1761'de doğdu.Strasbourg. Annesi, kocasının - kızın babası - öldükten sonra Dr. Curtius'la iş bulmuştur. Sonuç olarak, bu toplantı, eski doktor tutkusunun sırlarını absorbe eden alışılmadık bir müzenin kurucusu için hayati bir öneme sahip olacak. Curtius, insanların anatomik olarak sadık mum modellerinin oluşturulması ile ilgileniyordu. Diş hekimi, kızın sıra dışı ve sınırsız sanat temellerini paylaştı.madam tussauds

İlk çalışmaları - Walter ve Jean-Jacques'ın figürleriRousseau - Maria 17 yılda yaratıyor. Curtius, analogları o zamandan beri bulunmayan Paris'te balmumu sergisi düzenliyor. Kamuoyuna sunulan tam büyüme rakamları özenle yeniden oluşturulmuş imgelerle vuruldu.

Devrim ve Tutuklanma

Paris'te başlayan devrim sırasında, Mariatutuklandı ve cezaevinde infazı bekliyor. Kadın balmumu gerçek bir rakam oluşturmak için yeteneğini kurtarır ve serbest bırakıldıktan sonra, o yürütülürken kafası kesilmiş ölüm Robespierre maskelerini ve kraliyet ailesini yapar. Dr Curtius evine dönen Mary ölen usta mumyalardan koleksiyonunu vasiyet öğrenir.

En popüler müzenin tarihinin başlangıcı

Bir mühendisle evli olan Madame Tussauds,sevdiği şeyleri yapmaya devam ediyor ve popülerliği sadece büyüyor. Aile yaşamının başarısız olduğunun farkına varan Maria, İngiltere'ye büyük bir koleksiyonla birlikte çıkıyor.Madame Tussaud'ın figürleri fotoğraf

Ve 1835'ten birinin tarihinin geri sayım başlar.dünyanın en sıradışı müzeleri. Uzun bir yaşam sürdükten sonra, en büyük heykeltıraş, gerçek insanlara benzerlik ve en ince detaylara sahip olmasıyla hala şaşırtıcı olan birçok güzel figürü yaratmıştır.

İngiliz Dönüm Noktası

Sadece makalede sunulan fotoğraf olan Trafalgar Square, Madame Tussauds, hemen yakınında bulunan farklı dönemlere ait en ünlü kişilikleri resmeden binden fazla mağaza balmumu çalışır.müze madam tussaud fotoğraf

Her ziyaretçinin girişinde giyinmişMüzenin metresi, herkese sıcak gülümseyen onun eline geçti - yaşlı bir kadının düşük siyah elbise heykel. Madame Tussauds, hangi (ve sadece o) ücretsiz olarak yapılabilir fotoğrafı, bazen skandal tartışmalı karakter uzunluğunda İngiliz konumlar tarafından kabul edilmiştir neden, Londra ve pozlama gerçek bir efsane oldu.

Annenin ölümünden sonra müzenin kurucusu oğullarıdaha önce, zorlu çalışmalardan elde edilen rakamlar üç yıldan fazla yaşamadığı için, yaratılan figürlerin uzun süre depolanmasına izin veren balmumu sabitlemek için özel bir yöntem icat etti.

"Yaşayan" figürler

Müzede sergilenen sergiler her zaman alakalı ve dünyadaki son olayları yansıtıyor.bayan tussaud fotoğrafı

Fotoğraf verilemeyecek Madame Tussauds Müzesiözel bir atmosfer, çünkü birçok figür sadece yaşamak gibi görünmüyor, ancak oda etrafında dolaşıyor ve hatta konuşuluyor, 2,5 milyondan fazla turist yılını ziyaret ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, salonlarda çit yoktur ve herkes en sevdiği karakterle ortak resimler çekebilir ve hatta kucaklayabilir.

Popüler gösteriler

Napolyon ve Mary hapis zindanlarında languished kiminle eşi Madame Tussauds tarihsel figürlerin ömrü boyunca, iki oda aldı. Çarpıcı heykellere ek olarak, izleyiciler Bonaparte'ın kişisel eşyalarını görecekler.

Ve tabi ki, ayrı bir oda kraliyet adanmıştırElizabeth II'nin balmumu figürleri, İngiliz tacı Harry ve William'ın genç prensleri, Kate Middleton ve Britanyalılar Prenses Diana'nın sevgililerinin ortaya çıktığı bir aile.

Müzede belirsiz karakterler

Adalet uğruna, bu söylenmelidir kiZiyaretçiler olumlu duygulara neden oluyorlar Madame Tussaud'ların tüm rakamları değil. Pek çok turistin yaptığı Hitler ile çekilen fotoğraflar, başkaları tarafından kişisel bir hakaret olarak algılanmaktadır. Balmumu modeli tekrar tekrar vandalize edildi, hatta izleyiciler bile, faşizme karşı nefret uyandırdı, hatta kafasını kopardı, ama restorasyondan sonra müze yönetimi, belirsiz karakteri kaldırmak için gerekli olduğunu düşünmüyordu.

Tarihe Dokunmak

Ünlü ve tartışmalı balmumu versiyonlarıFarklı çağların kahramanları uzun zamandır sıradan eğlenceler olmaktan çıkmış, şimdi mükemmel bir bilgi kaynağıdır ve efsanevi kişilikleri ayrıntılı olarak ayırt etmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Ve orijinal düşüncenin düzenlemesi için Madame Tussaud'lara haraç vermeliyiz ki bu da çağdaşların tarihe dokunmasına olanak sağlamıştır.Related news

 • Canan Dizisi 4. Tanıtım Fragmanı izle
 • Zeytinli Poğaça Tarifi
 • Matbaa ne zaman icat edildi kim icat etti ilk nerede kullanıldı

 • Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 39

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor


  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 43

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 78

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 3

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 95

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 84

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 16

  Madame Tussauds - tarih ve modern gerçeklere değiniyor 51