Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 2019

Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 2019

Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 92 09.02.2019, 09:52

Madde 228, nedir ve corpus delicti'nin özellikleri.

XXI. Yüzyılın sonunda, seviyeRusya Federasyonu'nda narkotik ilaçların dağılımı zirveye ulaştı. “Unutulmaz hisler” almanın bu nispeten yeni versiyonu, rahatlamak için çok şık bir yol haline geldi. Sorun, uyuşturucuların sadece gençler arasında değil, aynı zamanda Rusya Federasyonu'nun yetişkin nüfusunun bir parçası olarak dağıtılmalarıdır.

228 nedir

Anladığımız gibi, böyle bir durum yeterlidir.Bütün toplumun refahını olumsuz yönde etkiledi. Büyük yıkımı önlemek için, devlet kurumları Rusya'da uyuşturucuya “savaş” ilan etti. Devlet, toplumu narkotik maddelere karşı korumak için ciddi önlemler aldı. Her şeyden önce, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 228. maddesinde öngörülen cezai sorumluluktan oluşan yasal bir “sınır” yaratılmıştır.

Madde numarası 228: nedir?

Bu makale yasal normları düzeltir.Narkotik maddeleri yasadışı olarak alan ya da saklayan kişilerin cezalandırılması nedeniyle. Ancak, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 228 maddesinin özü daha sonra tartışılacaktır. Sosyal yönüne odaklanmaya başlamalıyız. Yardımıyla, sadece uyuşturucu kullanan kişilerin cezalandırılması değil, aynı zamanda bu tür eylemlere meyilli olanların yeniden eğitilmesi de söz konusudur. 1998'de Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı, Rusya Federasyonu'nun Ceza Kanunu'nun 228. maddesi uyarınca, yüz bini aşkın Rusya vatandaşı tarafından mahkum edildiğine dair özetler sunmuştur. Toplam sayıları aynı zamanda otuz binden fazla insan, özgürlükten yoksun bırakılma cezasına çarptırıldı. Böylece, Madde 228 analiz, bu kısıtlama ciddi tedbir değil, aynı zamanda yeniden eğitimin evrensel bir yöntem sadece zaman hatırlamak gerekir.

makale 228

Madde 228: Suçun Yapısı

Makale kendi yapısında birkaç içerirparçalar. Her biri şiddetini ve konu suçların değişen sayısının suçlarından dayatılan cezalar kurar. ayrıca ince, zorunlu düzeltici emek ve hapis cezası uyuşturucu madde satan bir amaç olmadan Madde 228, yasadışı ulaşım, satın alma ve sahip, üretim ve işleme göre. Mahkeme ilaçlar bulundu hangi koşullarda, hem de diğer ilgili gerçekleri dikkate alacaktır böylece yaptırım, bir alternatiftir. dikkate en fazla üç yıl süreyle olabilir Madde 228 ilk bölümü için özgürlük mahrum gerçeğini almalıdır.

Yasa dışı devralma, depolama. Kavramların yorumlanması

Çoğu zaman, bazı vatandaşlar ve hatta insanlar,Yasal eğitimi olan, "yasadışı depolama" ve "yasadışı satın alma" kavramlarının yorumunu anlamıyorlar. İkinci ifadeye gelince, birkaç pozisyondan ele alınabilir. Örneğin:

 • herhangi bir satın alma yöntemi yasadışı olduğu ve edinme olarak adlandırıldığı için, yalnızca bir satın alma olarak satın almayı düşünmek gerekli değildir;
 • Narkotik ilaçları alma yönteminin geri ödeme veya nedensizliği ne olursa olsun, yasa dışı kabul edilecektir;
 • Ayrıca alıcının bir "hediye" olarak ve vericinin çizmek için sorumluluk Madde 228 kapsamına girmektedir "tedavi";
 • Narkotik maddelerin ve madde 228'in kendilerine ait dağıtım örneklerinin analiz edilerek, bu suçun ilaçların transferinden sonra tamamlandığının hatırlanması gerekir.

Yasadışı olarak nitelendirin ve nitelendirinDepolama çok daha kolay. Bu yasal özelliğe göre, narkotik ilaçların güvenliğini sağlamak için herhangi bir kasıtlı önlem alınır (giyme, saklanma yerlerinde saklanma vb.).

ук рф 228

Bir suçun nitelikli unsurları

Bu makaleyi buldukCC RF 228, suçluyu getirmenizi sağlarÜretimi için öğeleri oluşturan, yasadışı olarak depolayan veya satın alan kişilerin sorumluluğu, vb. Bununla birlikte, aynı maddede, ağırlaştırıcı bir koşulla nitelenen nitelikli bir suç sunulmaktadır - makalenin ilk bölümünde listelenen eylemler, büyük çapta işlenmiştir. Nitelikli bir takım varsa, cezai sorumluluk önemli ölçüde artar, yani bir suçlu üç ila on yıl hapis cezasına ve beş yüz bin ruble kadar para cezasına çarptırılabilir. Makalenin ilk bölümünün aksine, yaptırımlar oldukça ağırdır, çünkü alternatif cezalar yoktur.

Özellikle nitelikli suç

En ağır cezaya çarptırılanlar, özellikle büyük miktarlarda işlenen 228. maddenin birinci fıkrası kapsamında olan fiillerdir.

228 рф

Hapis cezası süresiOndan on beşe kadar, bir kişiye beş yüz bin ruble kadar para cezası verilir. Narkotik ilaçların ilgili makamlara gönüllü olarak teslim edilmesinin yanı sıra soruşturmaya mümkün olan her türlü yardımın yasadışı depolama ve iktisap için cezai sorumluluğu tamamen serbest bıraktığı akılda tutulmalıdır.

Dolayısıyla, 228 sayılı Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun bir maddesini ele aldık: bu, neyi ihlal edenlerin ne tür cezalar olduğu ve bununla ilgili suçların türleri.

Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 2019

Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 2019

Related news

 • Siyam kedilerin doğası
 • Saçınız İçin Besleyici Tereyağı Maskesi Nasıl Yapılır
 • ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ (Çökertme Kebabı Nasıl Yapılır)
 • İğne Oyası Papatya Çiçeği Küpe Yapılışı Videolu Anlatımlı

 • Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 7

  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri


  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 43

  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 93

  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 36

  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 17

  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 22

  Madde 228, nedir ve corpus delictinin özellikleri 77