Maduro 2019

Maduro 2019 Maduro

Maduro

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, kendisinin öldürülmesi için Trump’ın talimat verdiğini ileri sürerek, “Eğer bana bir şey olursa Trump ve Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque sorumludur” dedi.

31.01.2019Dünya
Venezuelada gözler yeniden sokakta

Venezuela'da gözler yeniden sokakta

Tarihinin en ciddi siyasi krizlerinden birini yaşayan Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun meşruiyetini kabul etmeyen ve yeniden seçim isteyen muhalefetin dün tüm ülkede iki saatliğine düzenlediği gösterilerin ardından 2 Şubat’ta hem muhaliflerin hem de Maduro destekçilerinin yapacağı eylemler bekleniyor.

31.01.2019Dünya
Maduro: ABD, Libya ve Irakta yaptığını Venezuelada yapmaya çalışıyor

Maduro: ABD, Libya ve Irak'ta yaptığını Venezuela'da yapmaya çalışıyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Biz dünyanın en çok petrol rezervine sahip ülkesiyiz. ABD, Libya ve Irak'ta yaptığı gibi bizim petrolümüze el koymaya çalışıyor." dedi.

31.01.2019Dünya
BM: Venezueladan günde 5 bin kişi ayrılıyor

BM: Venezuela'dan günde 5 bin kişi ayrılıyor

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülerinden Joung-ah Ghedini-Williams, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Venezuelalıların ülkedeki "istikrarsızlık ve belirsizlikler" yüzünden çeşitli nedenlerle ülkeden ayrılmaya devam ettiğini söyledi.

31.01.2019Dünya
Çavuşoğlu: Bazı Batı ülkeleri HTŞye para veriyor

Çavuşoğlu: Bazı Batı ülkeleri HTŞ'ye para veriyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Hürriyet’e Suriye ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. "Ruslar güvenli bölgeye karşı değil. Ancak ABD güvenli bölgeden ne anlıyor, Rusların rolü ne olacak bunlar net değil." diyen Çavuşoğlu, "Bazı Batılı ülkeler İdlib muhtırası bozulsun diye HTŞ’lileri (El Kaide uzantısı terör örgütü) teşvik ediyorlar, para veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

30.01.2019Gündem
Trumptan Guaidoya tebrik telefonu

Trump'tan Guaido'ya "tebrik" telefonu

ABD Başkanı Donald Trump'ın, geçen hafta Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'yu telefonla arayarak tebrik ettiği bildirildi.

30.01.2019Dünya
Maduro: Trump benim öldürülmem için talimat verdi

Maduro: Trump benim öldürülmem için talimat verdi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kendisinin öldürülmesi için ABD Başkanı Donald Trump’ın talimat verdiğini iddia ederek, “Eğer bana bir şey olursa Donald Trump ve Kolombiya Devlet Başkanı İvan Duque sorumludur.” dedi.

30.01.2019Dünya
Son dakika... Trumptan Venezuela mesajı

Son dakika... Trump'tan Venezuela mesajı

ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından Venezuela hakkında açıklamada bulundu.

30.01.2019Dünya
ABD, Venezuelada petrolü koz olarak kullanıyor

ABD, Venezuela'da petrolü koz olarak kullanıyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun meşruiyetini kabul etmeyen ve kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu tanıyan ABD yönetimi, pazartesi günü Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA (Petroleos de Venezuela) ve bu şirketle bağlantılı tüm varlıkların yaptırım listesine alındığını bildirdi.

30.01.2019Dünya
ABD, Venezuelada petrolü koz olarak kullanıyor

ABD, Venezuela'da petrolü koz olarak kullanıyor

Beyaz Saray, ekonomik zorluklarla mücadele eden Venezuela'da, Nicolas Maduro'nın petrol kaynaklı gelirlerini kesmeyi, bu gelirleri Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya aktarmayı ve bu sayede ülkede yönetimi kendi lehine çevirmeyi amaçlıyor.

30.01.2019Ekonomi
5 bin asker tartışması

5 bin asker tartışması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın Venezuela’ya yönelik yaptırımları duyurduğu toplantıda not defterinde yazan “Kolombiya’ya 5 bin asker” ifadesi tartışma yarattı. Bu ülke ile 2200 kilometre sınırı bulunan Kolombiya, “Bilgi sahibi değiliz” açıklaması yaptı.

30.01.2019Dünya
Kimseden bir şey gizlemiyoruz

Kimseden bir şey gizlemiyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HDP ile gizli ittifak yaptıkları yolundaki iddialara, “Bizim kiminle ittifak yaptığımız açıklandı. Kimseden bir şey gizlemiyoruz” dedi. Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından şu açıklamayı yaptı:

30.01.2019Gündem
İspanya ve AB Venezuelaya askeri müdahaleye karşı

"İspanya ve AB Venezuela'ya askeri müdahaleye karşı"

İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell, Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi'nin gerçekleştirildiği Kıbrıs Rum Kesimi'nde Venezuela'daki olaylarla ilgili İspanyol basınına açıklama yaptı.

30.01.2019Dünya
Kaos büyüyor... Yeni hamle geldi

Kaos büyüyor... Yeni hamle geldi

Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, Amerika kıtasındaki bazı ülkelere temsilci atadıklarını açıkladı.

29.01.2019Dünya
Beyaz Saraydan Guaidonun yanındayız mesajı

Beyaz Saray'dan "Guaido'nun yanındayız" mesajı

ABD yönetimi, Venezuela'nın "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'nun, ABD'de bulunan Venezuela'ya ait varlıkların kontrolünü sağladığını bildirdi.

29.01.2019Dünya
Rusya ABDnin Venezueladaki tavrından memnun değil

Rusya ABD'nin Venezuela'daki tavrından memnun değil

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "ABD ve yakın müttefiklerinin Venezuela ile ilgili akla gelebilecek tüm uluslararası hukuk normlarını açıkça ihlal ederek yaptıklarından rahatsız oluyoruz" dedi.

29.01.2019Dünya
Venezuela ödeme yapamayabilir

Venezuela ödeme yapamayabilir

ABD ile zor günler geçiren Venezuela'nın Rusya'ya olan borçlarını ödemesinde zorlanması bekleniyor.

29.01.2019Ekonomi
Rusyadan ABDnin Venezuelaya yaptırım kararına tepki

Rusya'dan ABD'nin Venezuela'ya yaptırım kararına tepki

Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD’nin Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'ya yaptırım kararına ilişkin, “Söz konusu yaptırım Venezuela’nın iç işlerine karışma girişimidir.” dedi.

29.01.2019Dünya
Son dakika AK Parti’den tepki: BM raportörünün içeri alınmaması skandal

Son dakika! AK Parti’den tepki: BM raportörünün içeri alınmaması skandal

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik BM raportörünün Suudi Konsolosluğu’na alınmamasını skandal olarak değerlendirdi. Çelik ayrıca Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak “uluslararası soruşturma açılması gerekir” dedi.

29.01.2019Gündem
Brent petrolün varili 60,38 dolar

Brent petrolün varili 60,38 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 60,38 dolardan işlem görüyor.

29.01.2019Ekonomi
Guaidodan İsraile teşekkür

Guaido'dan İsrail'e teşekkür

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun meşruiyetini tanımayan başta ABD olmak üzere birçok Batı ve Latin Amerika ülkesi tarafından desteklenen Guaido, sosyal paylaşım hesabının yanı sıra kaleme aldığı mektupla da Netanyahu'ya desteklerinden dolayı şükranlarını sundu.

29.01.2019Dünya
Venezuelada döviz alışverişi için özel platform

Venezuela'da döviz alışverişi için özel platform

Venezuela Merkez Bankasınca oluşturulan ve devlete ait hiçbir şirketin giremeyeceği Interbanex'te banka, özel şirketler ve şahıslar şeffaf şekilde döviz alışverişi yapabilecek.

29.01.2019Dünya
ABD yarın ben sizi tanımıyorum derse

ABD yarın ben sizi tanımıyorum derse

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Venezuela’daki gelişmelerle ilgili olarak ABD’ye eleştiriler yöneltti. Önceki gün İstanbul’dan Ankara’ya dönüşte kendisini izleyen bir grup gazeteci ile sohbet eden Bahçeli, soruları özetle şöyle yanıtladı:

29.01.2019Gündem
Orduya disiplin ve birlik talimatı

Orduya disiplin ve birlik talimatı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, önceki gün bir askeri üssü ziyaret ederek askerlere birlik ve disiplin içinde olma talimatı verdi. Ulusal Meclis Başkanı Guaido da ordu ile temasta olduğunu söyledi.

29.01.2019Dünya
Boltonun 5 bin asker Kolombiyaya notu tartışma konusu oldu

Bolton'un "5 bin asker Kolombiya'ya" notu tartışma konusu oldu

Kolombiya Dışişleri Bakanı Carlos Holmes Trujillo, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un basın toplantısı sırasında elinde tuttuğu defterdeki "5 bin asker Kolombiya'ya" yazılı notun gerekçesi ve kapsamını bilmediklerini söyledi.

29.01.2019Dünya
Madurodan ABDnin yaptırım kararı sonrası ilk açıklama

Maduro'dan ABD'nin yaptırım kararı sonrası ilk açıklama

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin, ülkenin petrol şirketleri PDVSA ve Citgo'ya yaptırım kararı almasına ilişkin, "Bu yaptırım kararlarıyla Citgo'yu Venezuelalılardan çalmak istiyorlar. Böylelikle anlıyoruz ki ABD'nin amacı Venezuela'nın zenginliklerine el koymak. Venezuela'nın çıkarlarını korumak için ABD'ye gereken yasal cevabı vereceğiz." dedi.

29.01.2019Dünya
Sen herkesi işgal etmek isteyen birisin

"Sen herkesi işgal etmek isteyen birisin"

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine Venezuela'da askeri güç kullanma olasılığını dile getirdiğini kaydetti.

29.01.2019Dünya
Meksikadan Venezuela açıklaması

Meksika'dan Venezuela açıklaması

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkesinin Venezuela'da yaşanan siyasi kriz karşısındaki tavrının değişmediğini ve bu ülkenin iç işlerine karışmayacaklarını yineledi.

29.01.2019Dünya
BMye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik

'BM'ye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik'

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Venezuela'daki krizi görüştüğü oturuma ilişkin, "BM'ye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik. BM Antlaşması'nın hiçbir maddesi ülkelerin içişlerine müdahaleyi onaylamıyor, aksine ülkelerin eşitlik ve egemenliği prensibine dayanıyor." dedi.

29.01.2019Dünya
Savaş çanları mı Seçenek masada

Savaş çanları mı? "Seçenek masada"

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine Venezuela'da askeri güç kullanma olasılığını dile getirdiğini kaydetti.

28.01.2019Dünya
ABD pes etmiyor... Bu kez ekonomik darbe

ABD pes etmiyor... Bu kez ekonomik darbe!

Beyaz Saray, Venezuela'nın ABD bankalarında bulunan parasının kontrol hakkını Juan Guaido’ya verdi. Öte yandan ABD'den bir hamle daha geldi ve Trump yönetimi, Venezüella'nın petrol şirketi PDVSA'ya yaptırım uygulayacağını açıkladı. Guaido da PDVSA ve Citgo'nun hesaplarının kontrolünü üstlendiğini iddia etti.

28.01.2019Dünya
Rusyanın Venezuelada muhalefetle temas planı yok

Rusya'nın Venezuela'da muhalefetle temas planı yok

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido ile temas kurmadıklarını öne sürerek, "Böyle bir planımız da yok. Başka ülkelerin yaptığı gibi Venezuela'nın iç işlerine karışmak durumu sadece daha da kötüleştirir." dedi.

28.01.2019Dünya
Venezuelada muhalifler yeniden sokağa iniyor

Venezuela'da muhalifler yeniden sokağa iniyor

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, muhalefeti çarşamba ve cumartesi yeniden sokağa inmeye çağırdı.

28.01.2019Dünya
‘Diyaloğa açığım’

‘Diyaloğa açığım’

ABD’nin hedef tahtasına koyduğu Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun ‘geçici devlet başkanı’ ilan edilmesiyle ilgili, “Bu olay yüksek yargıda çözülecek. Ben diyaloğa açığım. Tüm bu süreçte işimi yapmaya devam edeceğim” dedi.

28.01.2019Dünya
Guaido, Maduroyu indirmek için ordu ile görüşüyor

Guaido, Maduro'yu indirmek için ordu ile görüşüyor

Venezuela'da kendisini devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun, Nicolas Maduro'yu başkanlık koltuğundan indirebilmek için askeri kanatla görüşmeler yaptığı bildirildi.

28.01.2019Dünya
Bolton Venezuelayı tehdit etti

Bolton Venezuela'yı tehdit etti

ABD Başkanı Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Venezuela'daki ABD'li diplomatlara veya Guaido'ya yapılacak şiddet eylemlerine sert bir şekilde cevap vereceklerini belirtti.

28.01.2019Dünya
ABD diretiyor... Resmen tehdit etti

ABD diretiyor... Resmen tehdit etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela'da bulunan ABD'li diplomatlara veya Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya yapılacak şiddet eylemlerine sert bir şekilde cevap vereceklerini belirtti.

27.01.2019Dünya
Sorulacak hesabımız vardır dedi sert sözlerle yüklendi

"Sorulacak hesabımız vardır" dedi sert sözlerle yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "'Beka sorunu yok, zeka sorunu var' diyen, 31 Mart'a yönelik sinsi sinsi kaos hazırlığı yapan siyasi maskaralardan sorulacak hesabımız vardır." dedi.

27.01.2019Gündem
Güney Afrika, Maduroya destek verdi

Güney Afrika, Maduro'ya destek verdi

Güney Afrika Cumhuriyeti, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu tanımaya devam edeceklerini bildirdi.

27.01.2019Dünya
Dünya bu röportajı konuşacak... Madurodan CNN TÜRKe çarpıcı açıklamalar

Dünya bu röportajı konuşacak... Maduro'dan CNN TÜRK'e çarpıcı açıklamalar

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro CNN TÜRK’e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

27.01.2019Haber
Dünya bu röportajı konuşacak... Madurodan CNN TÜRKe çarpıcı açıklamalar

Dünya bu röportajı konuşacak... Maduro'dan CNN TÜRK'e çarpıcı açıklamalar

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro CNN TÜRK’e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

27.01.2019Dünya
Dünyanın konuşacağı röportaj CNN TÜRKte

Dünyanın konuşacağı röportaj CNN TÜRK'te

5N1K programının yapımcısı Gazeteci Cüneyt Özdemir Uluslararası bir gazetecilik başarısına imza attı. Dünyanın konuştuğu kişi Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Röportaj bugün saat 14.00'te CNN TÜRK ekranlarında olacak.

27.01.2019Ekran
Dünyanın konuşacağı röportaj CNN TÜRKte

Dünyanın konuşacağı röportaj CNN TÜRK'te

5N1K programının yapımcısı Gazeteci Cüneyt Özdemir Uluslararası bir gazetecilik başarısına imza attı. Dünyanın konuştuğu kişi Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Röportaj bugün saat 14.00'te CNN TÜRK ekranlarında olacak.

27.01.2019Gündem
Venezueladaki ABDli diplomatlar ülkelerine döndü

Venezuela'daki ABD'li diplomatlar ülkelerine döndü

ABD’nin Caracas’taki büyükelçiliğinde görevli diplomatik personelin bir kısmının ülkelerine geri döndüğü ve iki ülkenin karşılıklı olarak ticari ilişkilerin ve göçmenlerle ilgili işlemlerin yürütüleceği ofisleri açmak için 30 gün boyunca müzakere yürüteceği bildirildi.

27.01.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Damlalar

Birikmiş notlar var.

30.01.2019

CHP’ye vurmak ne kolay değil mi

VUR gitsin...

30.01.2019

Ankara-Moskova hattında yeni gelişmeler

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan Moskova’yı ziyaret etti ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Türkiye-Rusya ilişkileri hızlı bir şekilde gelişiyor ve iki ülke arasındaki bağların kapsamı da genişliyor. Ankara ile Moskova’nın dış politika alanında işbirliği yaptığı uluslararası sorunların başında Suriye geliyor. Ama Türkiye ve Rusya’nın Suriye politikalarının her konuda örtüştüğünü söylemek imkanı yok. Buna rağmen Ankara ile Moskova Suriye sorunun siyasi çözümü için birlikte hareket ediyor, gayret gösteriyorlar.

Maduro 2019

Maduro 2019

Related news

 • Hayalinizdeki Erkeklerle Tanışmanın Beş Kolay Yolu
 • Moodysten TCMB uyarısı: Kredi notu için olumsuz etki
 • Çocukları Yaz Kazalarından Koruma Yöntemleri
 • 4 adımda stres kaynaklı atıştırmayı yenin
 • SİYAH TÜLBENTE 2 SIRALI SARI OYALI MODEL YAPIMI

 • Maduro

  Maduro


  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro

  Maduro