Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri 2019

Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri 2019 Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

Makine neden akımla atıyor? Nedenleri ve eylemleri

mevcut araba neden yenerInsan vücudu çok hassasözellikle de beklenmedik şekilde aldığı vuruşlar. Hoş olmayan anlar sadece insanlar tarafından değil, aynı zamanda beklemenin beklenmediği nesneler tarafından da teslim edilebilir. Ev aletleri genellikle evde rahatlık ve rahatlık yaratacak şekilde tasarlanır ve ev aletleri güvenliğini gerektiren tüm normlar yerine getirilse bile, bazı durumlarda "mücadele" ye başlarlar. Mutfakta ya da banyoda kullanılan ev aletlerinin duvarları bir sebepten ötürü aniden akmaya başlar, çünkü bu cihazların sahipleri hafif bir tingle hissetmeye başlayabilirler.

Teknik atmaya başladı. Bırakın ve çok değil, ama yine de tatsız. Benzer bir arıza, yüksek nem oranına, eski modellere ve hatta kuru bir odaya yerleştirilmiş yeni odalara monte edilen makinelerde de meydana gelebilir. Sorunun ortaya çıktığı anlarda: "Makine neden akım çekiyor?"

Fay nerede yatar?

çamaşır makinesi neden yeniliyor

Böyle bir görünümün ortaya çıkmasının temel nedenlerinden biriDurum, aygıtların okuma yazma bilmeyen kurulumları veya yanlış topraklamalarıdır. Bu önlemler doğru bir şekilde yapılmadığı takdirde, bu durum ekipmanın elektriksel güvenliğini ve yüzeyinin nüfuzunu ihlal edebilir. Şu anda yürürlükte olan teknik normlara göre, su borusuna bağlı boruların topraklama elemanları şeklinde kullanılması yasaktır.

çamaşır makinesi topraklaması

Teknik tamam ise

Hatta servis edilebilir cihazlariki telli bir hatta dahil edildiğinde sahibi beklenmedik bir darbe. Bu davranışın nedeni ve akımın makineyi neden attığı sorusuna verilen cevap, elektrik gücünün girişinde yer alan yerleşik dalgalanma koruyucusu.

Bu tasarım, ekipmanın duvarlarında ortak bir noktaya sahip iki kondansatörden oluşur:

 • ilki, faz iletkenini ve mahfazayı birleştirir;
 • ikinci nötr tel ve konut.

Modern üreticiler onlarınKullanıcılar, açıldığında ayrı bir koruyucu iletken ile sadece üç telli elektrik şebekeleri kullanır. Böyle bir durumda, kötü bir şey olamaz ve problemsiz 110 volt koruyucu nötr tele gider. Ama gerçekte, temel olarak iki telli hatlar kullanılır. Başarısız bir dokunuşla herhangi bir ev aletinden dolayı kısa, ama çok acı verici bir deşarj alabilirsiniz.

Darbe gücü artar

Bu sorun konutun gerçeği ile çözülmezGiriş filtresinin ortak kablosunu ayırabilirsiniz. Tabii ki, bu bir grev olasılığını azaltacaktır, ancak, ne yazık ki, çok değil. Bu, ekipmanın içinde yer alan herhangi bir telin yalıtımının sonunda yıpranacağı gerçeği ile açıklanır, bu da "fazın" ünitenin duvarında bulunmasına yol açar. İlk aşamalarda, bu tür saldırılar sizi çok fazla endişelendirmeyecek, ancak sonunda güçlenecek ve sonunda 220 voltluk bir şok yaşayacaksınız. Banyolara yerleştirilen "ev yardımcıları" sahipleri özel bir tehlike bölgesine girer.

ev aletlerinin güvenliği

Eski kabloları değiştirin

Aşınmış yalıtım düz bir çizgi taşıyabilirinsan yaşamına tehdit. Bu nedenle, bir çamaşır makinesinin nasıl bağlanacağına karar verirken, banyonun potansiyelini dengelemek için ek bir sisteme girmesi gerektiğini hesaba katmak gerekir. Sıcak ve soğuk su, metal küvet, çamaşır makinesi, havalandırma kutusu ile boru hatları - tüm bu parçalar güvenilir bir elektrik bağlantısına sahip olmalıdır. Bu şartlar yerine getirilirse, iletken olan iki yapının eşzamanlı bir dokunuşu, hayatınıza bir tehdit oluşturmaz.

Sonraki ne yapmalı

Ancak tam güvenlik için dikkate almak gerekir vebaşka bir zincir var: bir yarım adam-makine. Böyle bir durumun meydana gelmesini önlemek için iki yol vardır: çamaşır makinesinin veya RCD'nin besleme devresindeki kurulumun topraklanması. Her iki yolu da birleştirebilirsiniz.

Ne yapmamak

Topraklama meydana geldiğinde,bazı zorluklar. Su borularını topraklama iletkenleri olarak kullanmayın. Sıfır koruyucu ve sıfır çalışma iletkenlerinin bağlantısı da bir topraklama cihazı olmadan yasaktır. İki telli bir ağınız varsa, erişim kontrol panosundaki mahfazanın topraklanacağına dair bir umut vardır. Bu mevcut değilse, topraklanması imkansızdır. Girişlerde bulunan santrallerin durumu ile ilgili bilgiler, konut departmanından, konut kuruluşundan veya evinize operasyonel hizmetler sunan başka bir kuruluştan temin edilebilir.

Genel tavsiyeler

çamaşır makinesi nasıl bağlanır

Çamaşır makinesinin akımın neden atıldığını anlamak için aşağıdakiler gereklidir:

 • Üç kablolu bir hat çalıştırırken, kullanılan koruyucu topraklama devresinin bütünlüğünü kontrol edin. Bunu yapmak için, ünite ile duvarın duvarları arasında voltaj varsa, bir multimetre ile kontrol edin.
 • potansiyel dengeleme sistemi organize iki telli bir hat kullanılarak ve zaman cihaz için topraklama.
 • Topraklama mümkün değilse, bir potansiyel dengeleme sistemi düzenlemek ve cihazın devresini 30 mA'dan daha fazla olmamak üzere hesaplanan bir RCD'yi açmak gerekir.

Bu yöntemleri uygulamadan önce,ünitenin işlevsel olması, çünkü yalıtımın içinde kaybolması ve fazın duvarda bulunması halinde, bu yöntemler etkisiz olacaktır ve kurulu RCD, makinenin çalışmasına izin vermeyecektir. Bu nedenle, ev aletlerinin yanından ani bir darbe görünümü varsa, her şeyden önce, herhangi bir arızaya karşı kapsamlı bir inceleme gerçekleştirin.

Diğer bileşenlerin çalışmalarını kontrol etmeyi unutmayın.

Ayrıca, bu birim akım atmaya başlarÜrünün gövdesine topraklanan cihazlardan birinin arızalanması durumunda. Ve eğer makinenizin "dövüşmeye" başladığını anladıysanız, aşağıdaki cihazları kontrol etmeniz gerekir:

 • ısıtıcı (ısıtma elemanı);
 • motor;
 • pompa (nadiren);
 • ağ filtresi;
 • komuta aracı (nadiren)

Mevcut vuruşların neden olduğunu anlamaya çalışıyorummakine, fişi elektrik prizine farklı bir şekilde koymanızı gerektiren fazı ve sıfırı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çoğunlukla, bu seçenek, özellikle kablolardan birinin yüke karşı yalıtımı kırıldığında bir sonuç verir (tel sıfırsa, hiçbir şey hissetmeyeceksiniz ve eğer faz varsa, o zaman bir darbe alma riskiniz olur).

bulaşık makinesi şok

Aynı önlemlerin, bulaşık makinenizin akım attığının fark edilmesi durumunda da yapılması önerilir.

Başvuruda bulunmanın mümkün olmadığı unutulmamalıdır.topraklama makinesi ısıtma boruları. Ayrıca, yıkama işleminin devam ettiği anda banyo yapmak kesinlikle yasaktır, yaşam için tehlikelidir.

Bunu işte görürsenizünite, "dövüş" yapmaya başladı, cihazı söküp topraklama telindeki hasarı kontrol etti. Bir kusur veya bir kırılma tespit ederseniz, o zaman akımın makineyi neden attığı sorusu, kendi kendine yok olur ve bu sorunu kendiniz ortadan kaldırabilirsiniz. Elektrikçi alanında gerekli bilgiye sahip değilseniz, onarım çalışmalarını kendi başınıza yapmanız tavsiye edilmez; çünkü bu, makinelerin kritik bozulmasına ve sağlığınıza zarar vermenize neden olabilir.

Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri 2019

Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri 2019

Related news

 • Zahter Salatası (Taze)
 • Fırında Baharatlı Patates Tarifi – Aperarif Tarifler
 • Yeni Hayat Ve İhtiyaçları
 • İzmir Köfte Yapılışı Videosu
 • Nar Kabızlığa İyi Gelirmi Uzman Doktor Cevaplıyor

 • Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri


  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri

  Makine neden akımla atıyor Nedenleri ve eylemleri