Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 2019

Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 2019

Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 92 12.02.2019, 07:07

Malatya Haberleri: Gürkan'dan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı'yla istişarede 

Gürkan'dan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı'yla istişarede 

22.01.2019 - 22:59Son Güncelleme :22.01.2019 - 22:59
Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede

MALATYA, (DHA)- BATTALGAZİ Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Baysar ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarede bulundu.
Gürkan, bu kapsamda Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Baysar ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, Malatya ile ilgili konularda istişarede bulundu. Burada konuşan Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Baysar, vakfın çalışmaları hakkında bilgiler vererek, "Büyükşehir Belediye başkanlığına adaylığınız hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Hak hayırlı işler yapmayı nasip etsin. Biz Niyazi Mısri Kültür Vakfı olarak Battalgazi Belediyesi'ne yaptığınız hizmetleri takip ediyoruz, görüyoruz. Oradaki muvaffakiyetiniz inşallah burada da devam edecek. Daha güzel işler yapmanızı diliyoruz. Bunun için dua ediyoruz. Biz Niyazi Mısri Kültür Vakfı olarak şehrin manevi dinamiklerini çalıştırmaya gayret ediyoruz. Sizler maddi, bizler ise manevi açıdan bu şehrin ilerlemesi, insanının daha kaliteli, daha dürüst, hem dünyasını, hem ahiretini kazanan insanlar olması için gayret ediyoruz. Bizim vakıf olarak Malatya'daki hizmetlerimiz manevidir. Sadece manevi anlamda insanımızın dürüst insan olması için çalışıyoruz. Yapacağınız hayırlı işlerde sizlerin duacısı olacağız" dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı'nın çalışmalarını yakinen takip ettiğini kaydederek, "Niyaz-i Mısri Vakfı'nın değerli başkanı ve üyeleri ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bizlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ziyaret etmiş olduğumuz sivil toplum örgütleri olsun, meslek kuruluşları olsun, sendikalar olsun, bu tür vakıflarımız olsun bunları periyodik aralıklarla hep ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimize de devam ediyoruz. Netice itibariyle biz yarın şehri yönetirken, şehrin değerleriyle şehri yönetmek bizim temel prensiplerimizden bir tanesidir. Katılımcı belediyecilik ilkelerimizin temeli de buna dayanmaktadır. Bizler şehri yönetirken, şehrin yol haritasını ve yön pusulasını oluştururken, sosyal tarafların fikir ve düşünceleri önemlidir. Niyaz-i Mısri Vakfı da önemli bir vakıftır. İnsanları dürüst, ahlaklı, erdemli, milletine, bayrağına faydalı birer fert olmasının yanında hem bu dünyalarını, hem de öbür dünyalarını aydınlatma noktasında büyük gayret ve çaba gösteriyorlar. Yaptıkları faaliyetleri yakinen takip eden birisi olarak bu çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Bu konuda ömürlerini vakfeden tüm vakıf üyelerini tebrik ediyorum. Niyaz-i Mısri Malatya'mızın yetiştirdiği önemli simalardan bir tanesidir. Haksızlığa karşı duruşu ile tasavvufi ve sufi duruşuyla gerek Osmanlı döneminde, gerekse sürgündeki Limni döneminde gittiği her yeri irşad etmiştir. Bizde Niyaz-i Mısri'nin  Limni'deki mekanlarına gitmek nasip oldu. Bugün bu vesile ile Niyaz-i Mısri'yi rahmet minnet ve şükranla yad ederken, onun vakfında bu gayret ve çabayı gösteren üyelerini de tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gürkan'dan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfı'yla istişarede  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 2019

Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 2019

Related news

 • Daha Dün Gibi Hatırlıyorum’’ Diyeceğiniz Hepsini Ezbere Bildiğimiz 2007 Yılının Unutulmaz 18 Şarkısı
 • Çeyizlik Moda Patik Modeli Yapılışı
 • 5 şeritli yolda açılan devasa oyuk sadece 7 günde onarıldı
 • Bu yıl en çok Bitcoin kazandırdı
 • Kendi ellerinizle St George şeridi: yeni başlayanlar için basit öneriler

 • Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 71

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede


  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 13

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 12

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 85

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 7

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 92

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 88

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 31

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 13

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 79

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 55

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 86

  Malatya Haberleri: Gürkandan, Niyaz-i Mısri Kültür Vakfıyla istişarede 41