Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 2019

Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 2019

Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 6 27.01.2019, 13:05

Mantar Canterelle sever misin? Kış için hasat farklı olabilir

Gerçek gurmeler takdirChanterelles gibi mantarların mükemmel tadı. Onları, aslında, tüm diğerlerini, sadece sonbaharda sıcak olarak toplarlar. Taze, tabii ki, onlar özellikle güzel kokulu ve lezzetli, ama deneyimli şefler onları uzun bir süre nasıl stoklandıracağını bilirler. Mantar tilkisi kendi başına çok sıradışı. Kış için hasat yapmak zor değil. Çok farklı yollar var.kış için mantar Cantharellus cibarius

Chanterell mantarlarının tedarik edilmesimarinating, herhangi bir hostes için kullanılabilir. Hazırlık için: bir kilogram chanterelles, bir çorba kaşığı tuz, sofra sirkesi (yaklaşık 1/3 fincan) ve bir bardak su almak gerekir. Aynı güzel mantar chanterelle, kış marinating için hasat - en başarılı şekilde kalmak. Küçük ve güçlü örneklerin kullanılması daha iyidir. Şekil korunacak, yemek pişirmek ve yemek için kesmek zorunda değilsiniz.

Denizcilik teknolojisi aşağıdaki gibidir. Mantarları temizleyen mantarlar,mantar mantarı hazırlanmasıyıkayın ve bir kevgir içinde bırakın. Tencerede turşusu hazırlıyoruz ve kaynatıldıktan sonra chanterelles'i yayıyoruz. Pişirme süresi en fazla 25 dakika sürecektir. Hazırlığın sonunda, şekeri ekleyin - birden fazla çay kaşığı, küçük bir tarçın, karanfil ve tümüyle bir defne yaprağı. Eğer chanterell mantarları kış için hazırlanırsa, 10-15 dakika boyunca tenekeleri sterilize etmeniz gerekir. Hazırlanan kapta her şeyi yaydık ve tuzlu su ile doldurduk. Üstte deneyimli ev hanımları genellikle biraz kaynayan bitkisel yağ ekliyor. Daha sonra kutular metal kapaklarla sarılır.

Kış taze mantar chanterelles masaya büyük ölçüde süsleyin. Bu formda kış için hasat yapmak ortak bir şeydir. Dondurucuyu kullanabilirsiniz. Ham formda ve kızarmış olarak dondurabilirsiniz. Ham formda donmak için şunlara ihtiyacınız vardır: mantarlı mantarlar, yemek filmleri veya kaplar. Genç güçlü mantarları saklamak en iyisidir. Önce molozlardan, kağıt peçetelerde biraz kurumadan temizleyin. Daha sonra, küçük porsiyonlarda, torbalara veya kaplara koyun ve bir dondurucuya koyun.

kış için mantar chanterellesLezzetli ve kuru mantarlı Cantharellus cibarius. Bu şekilde kışın hasat edilmesi çok basit ve kurutulmuş, lezzetlerini ve besin özelliklerini kaybetmezler. Chanterelles, enkazları dikkatlice temizler, ancak yıkamasına gerek yoktur. Kurutma şapkaları için daha sık kullanılır. Şeritler halinde kesilmiş ve bir fırın tepsisine koyulmuştur. Fırını kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için mantarlar tek bir tabaka halinde serilir, sıcaklık yaklaşık 60 derecedir. Tamamen kuruduktan sonra - mühürlü torba veya kutu koymak veya pamuklu kumaş çanta kullanabilirsiniz.

Çok lezzetli kavrulmuş chanterelles aldı. Bu şekilde kışın hasat edilmesi, önceden hazırlanmış yemeğin tadını çıkarmanıza izin verecektir. İhtiyacımız olan şudur: Cantharellus cibarius - yaklaşık bir kilogram, bitkisel yağ - yaklaşık 250 gram, tadı tuzu. Ormanın hediyelerini iyice temizleyin, durulayın ve kesin. Başlangıçta, kaynar suda kaynatın ve ardından kaynar yağ ile bir tavada koyun. Kapağın altında yaklaşık 30 dakika boyunca yağda kızartın. Daha sonra kapağı çıkarın ve 15 dakika daha kızartın, steril kutu hazırlayın ve hazır chanterelleri hazırlayın. Üst kısım yağ ile ve metal kapaklarla sarın.

Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 2019

Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 2019

Related news

 • Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar
 • En Etkili Doğal Saç Uzatma Maskesi
 • Fırın Poşetinde Patatesli Tavuk Yapılışı Video
 • Kayar kapılı dolap rehberi: türleri ve özellikleri
 • Rusya ve ABD, Suriyede askeri üs yarışına girdi
 • Uydu Neptün Triton - güneş sisteminin kenarına bir yolculuk

 • Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 89

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir


  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 63

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 3

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 83

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 37

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 82

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 42

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 57

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 18

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 4

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 63

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 85

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 75

  Mantar Canterelle sever misin Kış için hasat farklı olabilir 58