Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 2019

Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 2019

Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 59 03.02.2019, 01:30

Mara - eski Slavlar'da ölüm tanrıçası

Eski zamanlarda birçok milletten yetkiler vardımitolojide kendi ölüm tanrıçası. Evlerini, sevdiklerinin kaybıyla bağlantılı hastalıklardan ve kederden kurtarmaktan korktular ve tapdılarlar. Atalarımız bu konuda bir istisna değildi. Slavlar arasında ölüm tanrıçası Mara olarak kısaltılmış olan Maren ismini taşıyordu. Sanskrit'te, "mara" kelimesi "yok etme", "öldürme" anlamına gelir. Bu ismin kökleri, moraine ve salgın ile ilişkili Hint-Avrupa "mar / mor" ya uzanır. Slavların mitolojisindeki ölüm tanrıçasının sadece ölülerin dünyasına geçişi ile değil, aynı zamanda yağmurun ritüellerine ve doğanın yeniden dirilişine ve ölümüne dair mevsimsel dönemlere de bağlı olduğunu unutmayın.ölüm tanrıçası

şecere

Efsanelerden birine göre, Mara bir kızıKalinov Köprüsü'nün Yavi'den Nav'a geçişini ve yerkürenin evrensel kötülüğünün ve efendisinin babası Lizard'ın torunu olan Kara Yılan. Kocası, babası olan kardeşi olan Koschey (Çernobil'in imgelerinden biri). Ondan ölüm tanrıçası kızları doğurdu: Ledyanitsu, Nemochu, Vodyanitsa, Zamora, Snezhana ve diğerleri, kötü hasat, ölen, sığır, vb.

Mary'nin görüntüsü

Slavlar arasında ölüm tanrıçasıSlav inançlarında bu tutumkarakter kararsızdır. Bazı efsanelerde, ölüm tanrıçası, gevşek ve uzun saçlı ya da bir siyah ve tüm siyah giyinmiş bir tüylü yüksek bir kadın kambur yaşlı bir kadın şeklinde görünür. Diğer efsanelerde, Marena beyaz veya kırmızı giysili, bazen olgunlaşan somunlar arasında görünen güzel bir esmer saçlı kızdır. Buradan, Slavlar için ölüm tanrıçasının ne iyi ne de kötülük olduğu sonucuna varabiliriz. Atalar için, evin sakinlerinin yaşamlarındaki değişikliklerin değiştiği, kader olarak bir kabusun o kadar da olmayan bir düzenlemesiydi. Bir yandan ölüm getirir, ama aynı zamanda yeni bir hayat verir. En çok sevdiğim Marena işi iğne işi. Ve antik Slavlar, yeryüzündeki canlıların kaderinin ipliğini kullandıklarına inanıyordu. Tanrıça tarafından yaratılan örüntüye nasıl dokunduğuna bağlı olarak, yaşamdaki bu veya başka dönüm noktaları olacaktır. Ve eğer iplik kesilirse, o zaman kişi veya diğer canlı varlık varlığını sona erdirecektir.

Mary'nin yetenekleri

Slav tanrıçası ölümünü nasıl durduracağını bilirZaman, hem yerel hem de küresel olarak. Olanakları sonsuz derecede büyüktür: sadece sıradan varlıkların ölümünü ve yaşamını değil, aynı zamanda ölümsüz tanrıları da kontrol eder. Ayrıca Mara, dünyayı tanıma ötesine geçebilen, ancak kısa bir süre için değiştirebilen güzel bir büyücüdür.mitolojide ölüm tanrıçası

Ölüm tanrıçası nasıl tapıldı?

Marena şerefine, tapınaklar inşa etmek alışılmış değildi. Ölüm tanrıçası onurlandırıldığı birkaç kalıcı yere sahipti. Aynı zamanda ritüeller sadece açıkta değil, ahşaptan oyulmuş bir idolde gerçekleşti. Ek olarak, aynı amaçlar için, bazen yerde, taşlarla çevrili Meryem'in saman resmi takıldı. Tören tamamlandıktan sonra tüm bunlar dizildi ve ya yakıldı ya da nehre atıldı. 15 Şubat'ta Marena'yı onurlandıran bir hediye olarak saman, çiçek ve çeşitli meyveler getirildi. Çok nadiren, sadece büyük salgın hastalıklarında, hayvanlar hayatlarının doğrudan sunağından mahrum bırakılarak ölüm tanrıçası için kurban edildi.

Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 2019

Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 2019

Related news

 • Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir: Koltuk Altı Kararması İçin Bitkisel Çözüm
 • Bir modem için anten nasıl yapılır
 • Kent ve Sanat Projesi Londra’da
 • Son Moda Örgü Ev Terliği Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Çocuğunuzu nasıl koruyacaksınız
 • 3 Ekim 2019 Cumartesi

 • Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 87

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası


  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 99

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 30

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 26

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 39

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 86

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 20

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 34

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 26

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 21

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 95

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 51

  Mara - eski Slavlarda ölüm tanrıçası 64