Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 2019

Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 2019

Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 83 23.02.2019, 08:32

Mark Cavendish, Man Adası'ndan bir sprinter

İngiltere'de bu binicinin adı az değilEn ünlü futbolcuların isimlerinden daha popüler. Sporcunun kariyeri hızla gelişti ve birçok bisiklet turundaki başarısı sayesinde dünya sıralamasında ilk sırada yer aldı. Makalemizin kahramanı, Man Adası'ndan bir bisikletçi olan Mark Cavendish. Bisikletin üst kısımlarına giden yol neydi?

Sporcunun Biyografisi

Man Adası, 21 Mayıs 1985 yeri ve tarihien çok tanınan İngiliz binicilerinden birinin doğuşu. Erken çocukluğundan Cavendish Mark Simon (tam sporcu) bisikletle uğraşacağını biliyordu, çünkü Man Adası'nda bu özel spor en popüler olanlardan biri. İlk bisikletinin BMX'i oldu, ondan sonra onüçüncü doğum gününde, ebeveynlerinden bir dağ bisikleti alacak ve bunu yapmaktan mutlu olacak.

Gelecek şampiyonun kariyerinde belirleyici faktör, Isle of Man'da gerçekleşen bisiklet yarışında yer alan ünlü İngiliz bisikletçi Millar ile bir toplantı olarak kabul edilebilir.

Mark Cavendish, kendisi için profesyonel bir bisikletçi olmak istediğini açıkça belirledi, bu yüzden önce biraz para kazanmaya karar verdi ve iki yıl boyunca yerel bankada gayretle çalıştı.

Mark Caventish

Spor kariyerinin başlangıcı

Böyle bir takıntınız ileCavendish'in yaptığı gibi, birkaç kişi hedefe ulaşabilir, bu yüzden bazıları çok sayıda taraftarın hayranlık uyandırdığı, bazılarının da amatör sporcular tarafından bilinmediği sırada şampiyon olduklarından. Kariyeri gelişen bir şekilde gelişen Mark Cavendish, ilk olarak 2005 yılında Los Angeles'ta konuşulan Rob Hales'le eşleştirilen hak edilmiş altını kazandı. Bu yarışmalardan önce hiç bir zaman bir araya gelemeyen çift, neredeyse bütün bir daire için en yakın takipçilerden (Norveç ekibi) önce Madison'ın şampiyonu oldu.

cavendish mark

Aynı yıl, gözlük yarışındaAvrupa Şampiyonası (bisiklet yolu). 2006 yılında, Man Adası'nda düzenlenen İngiliz Milletler Topluluğu'nun oyunu ve yine ortak bir başlangıç ​​ile yarışın altın madalyası. Daha sonra, liderin yeşil formasını ve aynı derecede başarılı İngiltere Turunu ve sonuç olarak da sözleşmeyi profesyonel olarak imzalayan Berlin Turu vardı.

Profesyonel sporlarda Cavendish

İle iki yıllık bir sözleşme imzalandıktan sonraTakım Ekibi High Road Mark Cavendish, tamamen profesyonel spora dönüşür ve bu yarışmalarda başarılı olan liderlere yavaş yavaş ulaşır.

Onun için yeni sezonun ilk sezonu olduğu söylenemezTakım hatalar meydana geldi, yüzde yüz başarılı kuruldu, ama Mark çekilmeye alışık değildi ve onun güçlü karakteri sonucu ona gerekli zafer (Grote Scheldeprijs) getirdi Belçika ırk, oldu. Bir sonraki olay, Volta bir Catalunya ve Dunkirk'i Dört Günleri atlet tedricen (gözlük şampiyonluklar ve bisiklet iki aşamadan kazanan) Optimum formu kazanıyor gösterdi. Bu başarılar gözden kaçmış gitmiş değil, ve Mark, 2007 yılında Fransa Bisiklet Turu katılacak şanslı ekibi, arasından seçilir.

mağara damgası fotoğraf

Bu prestijli yarışmaların ilk iki aşamasıMark Cavendish başarısız oldu, mesafeden bir inişe izin vermişti, ama zaten bir sonraki aşamalarda kendime ciddi olarak dikkatimi çekti. Başka bir ünlü bisikletçi Alessandro Petacchi'nin rekorunu ve ilk sezonda 11 etapta kazanmayı başardı.

Hızlı kalkış

2008 yılı, en prestijli turlar olan Giro d'Italia ve Tour de France'da zaferi Mark'a getiriyor ve bir turda dört turda kazanmayı başaran ilk İngiliz pilot oldu.

Mark Cavendish Kariyer

Cavendish Mark (sporcunun fotoğrafı artık çıkmıyorİngiltere'deki spor yayınlarının ilk sayfaları) profesyonel turlara katılımını bisiklet pistindeki yarışmalarla ustaca birleştirir. Manchester'da düzenlenen Dünya Kupası, kendisini ve ortağı Bradley Wiggins'i altın madalyalarını Madison'da getiriyor. Yaklaşan Pekin Olimpiyat Markası uğruna Avusturya riskli bölgelerde gerçekleşen turlardan bile çekilememek için. Ne yazık ki, Pekin'de bu çift medison medisonunda ilk üçe girmeyi başaramadı.

Aşağıdaki mevsimler zaferi Mark'a getiriyorçeşitli turların çeşitli aşamaları, ochkovyh yarışlarında kazanır. Mekaniklere göre Mark Cavendish, bisikletine yönelik teknik ekipman seçimine çok titiz bir şekilde yaklaşıyor. Diğer sürücüler mevsime araba hazırladıklarında, nadiren küçük onarımlara geri döndüklerinde, tüm eğitim sürecini kişisel olarak denetleyerek turlar arası molalarda bile bisikletten ayrılmıyor.

İngiliz İmparatorluğu'nun emri, 2011'de alındıKraliçe II. Elizabeth'in elinden, İngiliz bisikletçiliğinin gelişimine yaptığı katkılardan dolayı sporcunun ödülü oldu. Aynı yıl bisikletçi, Hava Kuvvetleri versiyonuna göre yılın en iyi sporcusu oldu.

Rio de Janeiro

2016 Olimpiyatlarına katılmak için Mark CavendishTour de France sahnesinden çıkarılır ve bu yarışmalara hazırlanmak için kendini tamamen ayırır. Omniumdaki gümüş ödülü, basında bir duygunun konusu oldu. Hatta bazıları kasıtlı bir kazayla sporcuyu suçladı, bunun sonucu olarak ana rakibi Park San Hong bir sakatlık nedeniyle rekabete devam edemedi.

Mark Cavendish'in hayranlarından aldığı isim (Mans Express) tamamen haklı. Sonuçta, bu bisikletçi dünyanın en hızlı sprinteridir.

işareti kişisel hayatı cavendish

Mark Cavendish - kişisel yaşam

Ünlü bisikletçi karısı bir model olduPeta Todd, 2013 yılında evlendiği ilk çocuk olmasına rağmen, bir yıl önce bu çifti ortaya çıkardı. Delilah Grace adlı kızıydı. 2015 yılında Frey David'in oğlu doğdu. Binicinin kişisel yaşamının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 2019

Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 2019

Related news

 • Merkez Haberleri: Sarıkamıştaki teleferik hattında arıza oldu, zirvede 2 saat mahsur kaldılar
 • Daewoo Matiz - kompakt şehir arabası
 • Tavuk beshbarmak nasıl pişirilir
 • Hamilelikte Cinsel İlişki
 • Dondurma Çubuğundan Kar Tanesi Duvar Süsü
 • Rusya, Mısırda nükleer santral inşa edecek

 • Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 41

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter


  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 60

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 64

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 41

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 10

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 47

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 85

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 65

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 5

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 88

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 58

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 95

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 69

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 40

  Mark Cavendish, Man Adasından bir sprinter 85