Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özetiMaxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti


Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 42 21.01.2019, 05:03

Maxim Gorky, "Yaşlı Kadın Izergil": editörlük çalışmalarının kısa özeti

On dokuzuncu yüzyılın zor belirsiz dokularındayüzyılda sanat Rus edebiyatının arenada kendi hakları için aktif işçi sınıfı mücadelesi sırasında ilk popüler devrimci örgütler ilk günlerinde yeni bir isim var - yazar Maksim Gorki, daha sonra devrim şairi aradı.

Ilk örnekleri

maximus acı yaşlı kadınA.M.'nin ilk şiirlerinde Gorki düşmanlıktan, kötülükten ve etraftaki yalanlardan acı ve hayal kırıklığı duydu. Fakat sadece erken şiirsel eserler o dönemin okuyucularına aşina değildi. Hayatının bu döneminde, yazarın ilk romantik hikayeleri yazılarak, A.M. Gorki dünyası ün. Dünyanın sonuyla ilgili kasvetli edebi eserlerin zemini karşısında, yazarın hikayelerinin ortaya çıkışı taze taze seslere bir bakış gibiydi.

En erken ve en tanınmış eserlerinden biriBu zamanın kısa bir açıklaması bu makalede anlatıldığı gibi, Maxim Gorky'nin "Yaşlı Kadın Izergil" adlı bir hikayesi. Uzun zamandan beri bu öğretici çalışma okul müfredatına dahil edilmiştir, ancak anlamının derinliği bazen yetişkinlikte anlaşılmaktadır.

Bir hikaye yazmak

Tarihten itibaren yazarın çok olduğunu biliyoruzseyahat etti, genç yıllarda Bessarabia'yı ziyaret etti, burada ortak insanlarla tanıştı, bu ortamda yaşadı, hikayeleri, efsaneleri ve efsaneleri dinledi. Heard hikayeleri, Maxim Gorky'nin yazdığı hikayelerin temelini oluşturdu. "Yaşlı Kadın Izergil" - bu çalışmanın temelini oluşturan birkaç efsanenin bir özeti.

maximus acı yaşlı kadın ergil Hikayenin yazılma dönemi döneme denk geliyor1892 yılında ülkeye gelen kıtlığın ardından özellikle hızla gelişmeye başlayan Çarlık Rusya'sında kapitalizmin gelişmesi. Açlıktan ölmemek için açlıktan ve yıkılmış köylerden çok sayıda köylü iş aramak zorunda kaldı. Bu koşullar, Maxim Gorky'nin bestelediği hikayeye dahil olan "Danko'nun Kalbinin Efsaneleri" yazımına ivme kazandırdı mı? "Yaşlı Kadın Izergil" - Rus halkı tarafından efsanelerde ve masallarda korunan ikinci efsanenin bir özeti. Muhtemelen Moğol istilası.

özet

Bunun içeriğini kuru bir dilde beyan edersenizÇalışmalar, hikayenin başlangıcında ışığı gören yaşlı bir kadının anladığını göreceğiz. Adının yanında, Gorky'nin yaratılışının adı, ağzındaki efsanelerin bir tanımını koymaya karar verdi.

Larry'nin efsanelerinden birinde - dünyevi bir kadının oğlu veKartal - babası gururlu bir kartal gibi, insanlara tepeden baktım, güzel, güçlü ve kibirli genç adamın öyküsüdür. Bu efsane Maxim Gorky tarafından yazılmış bir hikaye başlar. bulutların gece gökyüzünde çalışmasını gölge gitmeye başladı gece bozkır bakarak sahilde Eski Isergil kurşun hikayesi. Yaşlı kadın Larry onun zulüm ve kibir sebebiyle sürgün kabile, yalnızlık tarafından cezalandırıldı olduğunu söyledi ve ölümü beklerken, bir gölge haline geldi. Genç adam onun küstahlık kızdırdı ortak halkı arasında hiçbir yeri olduğunu, bu kadar bencil ve kibirli oldu. Onun için ceza düşünmek Larry onu öldürmek istedi ama akıllı bir adam, ona bakarak, ben büyük acı toplumdan onun sürülmesi olacağını fark etti. Hikaye Larry yalnız varlığının yıl sonra ölmek isteyen, hatta intihar olamazdı açıklamaktadır, normal bıçak göğsünde kırdı ve zemin yumuşak oldu ve değil onu kafasına isabet narsisistik adamı izin ayırdı.

maximus acı yaşlı kadın ergil kısa

Bu adam için aşırı ceza oldugurur, bu Maxim Gorky tarafından belirtilmiştir. 1895 yılında "Samara gazetesinde" yazdığı "Eski Kadın Izergil" (hikayenin yazıldığı yıldan bir yıl sonra), aynı gazetede bir kaç sayfa halinde yayınlandı.

Ancak, Maxim Gorky işte anlattı veinsanlığın hikaye ve diğerleri uğruna feda etmeye istekli söyler ikinci efsanesi. Danko - karanlık ormanın derinliklerine doğru çaresiz insanları açtı ve nankör topluluk hapis sahip oldukları şekildedir zor ve dikenli yolda ona mırıldanmaya başladı, göğsünde dışına kapış, canhıraş ve ateşli kalpler yolu aydınlatacak karar gencin adıydı .

bulgular

İki efsanenin birbirinin içine girmesi farklı gösteriyorİnsan düşüncesinin yanları ve zorluklara karşı tutum. Tüm bunlar, kısa içeriği tamamen okunarak hissedilebilecek derinliği taşıyamayacak olan Maxim Gorky'nin "Yaşlı Kadın Izergil" tarafından yazılan hikayeye yansıtılıyor. Kibirli Larry'nin betimlemesindeki küçük detaylar, güzelliği ve acımasızlığı, Danko halkının onları yönlendirdiği ormanın karanlığı.

Bu çalışmanın önemi1902'de bir müzikal dramın sahnelendiği gerçeği (bunu yazan yazarın adı ne yazık ki hayatta kalmadı). Bu hikayede gösterilen sorunlar. Gorky, ve birçok insan için endişe ve bu nedenle bu işin varlığı boyunca ilgili kalır.

Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özetiMaxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti

Related news

 • Dünyadaki en güzel kız. Bu statünün arkasında saklı olan nedir
 • Erkekler için daha cazip olan kadınların 7 özelliği
 • Sodalı kek tarifi

 • Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 65

  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti


  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 61

  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 28

  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 39

  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 97

  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 3

  Maxim Gorky, Yaşlı Kadın Izergil: editörlük çalışmalarının kısa özeti 44