Medevistik ortaçağ bilimidir 2019

Medevistik ortaçağ bilimidir 2019

Medevistik ortaçağ bilimidir 99 22.02.2019, 01:47

Medevistik ortaçağ bilimidir

Gerçekte ne olduğunu bilmek mümkün müOrta Çağ'ın çelişkili dönemi? Bir yandan, muhteşem turnuvalar, soylu şövalyeler ve enfes bayanlar tarafından aklımızda temsil edilirken, diğer yandan salgın hastalıkları, ölüm dansları ve yaygın karnavallar. Gerçekten öyle mi? Bu soruya tarihin bölümlerinden biri - ortaçağ araştırmaları tarafından cevap veriliyor.

Ortaçağ çalışmalar ise

Ortaçağdan kalma ne demektir?

Latince tercüme ederseniz bunun ismiOrtaçağ araştırmalarının Ortaçağ biliminin olduğu ortadadır. Her şeyden önce, ortaçağ bilim insanları (bu alandaki uzmanlar), 5. yüzyıldan 15. yüzyıla, hatta Katolik dünyasının tarihine kadar Batı Avrupa tarihini göz önüne getiriyor. Burada unutulmamalıdır ki Sovyet biliminde Ortaçağ dönemi Yeni Saati, yani 18. yüzyıla kadar uzanır. Bununla birlikte, kısmen ortaçağcılar modern zamanların tarihini de araştırıyorlar.

İkinci aşamada, bu bilim adamları ayrıca,ve diğer zaman dilimleri, örneğin, Orta Çağ, ancak ortaçağ çalışmalarının bu atama çok daha az kullanılır. Bununla birlikte modern ortaçağcılar, faaliyet alanlarını Avrupa Orta Çağ ile sınırlı değil, daha küresel olarak görme eğilimindedirler. sphragistics, tarihsel demografi, soyağacının, ortaçağ felsefesi, heraldry, tarih, edebiyat, tiyatro, sanat ve diğer yardımcı bilim - Bu çağda ülkelerin tarihinin yanında, ortaçağ çalışmalar çok sayıda tarihi disiplinleri içermektedir.

Orta Çağlar

Batıda Bilim Oluşumunun Kısa Tarihi

Çağın Orta Çağ'daki ilki de ilk ortaya çıktıRönesans, Ortaçağlar tarihi dönemlerden biri olarak seçilmeye başlandığında (Flavio Biondo'nun bu yenilikle ilişkili adı). XVII-XVIII olarak yüzyıllar kaynaklardan (sayıları önemli ölçüde kendi "karanlık" geçmişe genel ilgi arka planı artırıldı) daha nitel bir yaklaşım olmuştur. Üzerinde kritik bir görüntü oluşturuldu, nümizmatik, soy bilimi ve diğerleri gibi ek disiplinler ortaya çıktı. Özel bir rol analiz metotları kaynaklarını geliştirmiştir uygulayarak hümanist bilim adamları tarafından oynanan ve sözde "din alimleri" kaynaklarının sayısındaki artışa katkıda bulunulmuştur. XVIII yüzyılda şu anda başka ilgi yarattı Aydınlanma pozisyonuna, aksine, Ortaçağ romantik ve duygusal bakış hakim oldu.

XIX yüzyıla daha yakın olduğunu söylemek mümkün olduOrtaçağ çalışmaları tam teşekküllü bir bilim disiplini. Bu dönemde tarihçiler, tarihsel çalışmaların sayısının artmasına, ulusal tarihsel okulların oluşumuna katkıda bulunan yeni bilgi kaynaklarının çıkarılması için arşivlere aktif bir şekilde başvurdular. Temel bilimsel paradigma olarak, konunun çalışmasına pozitivist bir yaklaşım kullanılır. Yirminci yüzyılın başlangıcında, Orta Çağ'a olan ilgi belirli bir kişiye odaklanır, dolayısıyla 1930'larda "Annals Okulu" (Mark Bloch ve Lucien Febvre tarafından kurulan dergiden sonra) ortaya çıktı ve yeni bilimsel yönlere yol açtı. Buna ek olarak, yirminci yüzyılda eleştirel bir ortaçağ çalışmaları okulu oluşturulmakta, Marksist görüşler yayılmaktadır - ikincisi Sovyet tarihyazımında canlı yansımalarını bulmuştur.

Ortaçağ çalışmalarının soruları

Rus ortaçağ çalışmaları hakkında birkaç kelime

Rusya'daki Orta Çağ araştırmaları bir bilimsel aldıXIX yüzyılın ilk yarısında karakter. Özellikle dikkat sosyoekonomik tarihine ödendi, özellikle, en iyi şekilde karşılar tarihsel gerçekleri gereksinimleri olan "Rus tarım okulu" çarpıyordu. Yirminci yüzyılda, ortaçağ çalışmalarda geliştirilen Marksist yaklaşım, bu en iyi yol Sovyet tarihçiliğindeki görülmektedir araştırma, tarafsızlığını etkilenmez. Bir kısmı Sovyet döneminin bilimsel çalışmalar fırsatçı olduğunu söyledi, ancak Orta Çağ çalışma olarak ilgili eğitim materyalleri, acı çekmediğini özel baskı ve kendilerine ideoloji bunu değildi edilebilir. Bu nedenle, biz Sovyetler Birliği'nde ortaçağ çalışmalar Ortaçağ sosyal yönlerinin çalışmada ilerleme kaydettiğini söyleyemem, bu dönemin yüzyıllar Ortaçağ'da ve Yeni zaman arasındaki süre etrafında, Fransız Devrimi'nin (1779) kadar Sovyet bilim adamları tarafından uzatıldı.

Ortaçağ çalışmalarının temel konuları

Şimdi, ortaçağ bilim adamları araştırma yapıyorlarmikrohistory, psikotarih, Orta Çağ ekonomisi, toplumsal cinsiyet ilişkileri, günlük yaşamın tarihi ve diğer belirli alanlar gibi yeni yönler.

Yüzyılın Orta Çağları

Şu an Medevilik

Bugüne kadar dünya çapındaBüyük eğitim kurumlarına veya araştırma merkezlerine bağlı ortaçağ araştırma merkezleri. Milli dönemin özgüllük ve dünya tarihinde ülkenin rolünün çalışması - Her biri ulusal okulların Ortaçağ çalışması ve sırasıyla bunların ortaçağ çalışmaları için oluşumuna sırasında oluşmuştur. Son yıllarda, Ortaçağ, giderek farklı ülkelerden bilimcilerin katıldığı sayısız konferans, ile kolaylaştırılır küresel bağlamda, görülen ediliyor, bu nedenle "uluslarüstü" bağlantısını oluşturulur. Rusya'da 1942'den beri var olan "Orta Çağlar" dergisi yayınlanmakta olan Tüm-Rus Ortaçağcılar Derneği bulunmaktadır.

Medevistik ortaçağ bilimidir 2019

Medevistik ortaçağ bilimidir 2019

Related news

 • Güney Koreden Türk sinemasına dev yatırım
 • Patatesli Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi Videosu
 • CHPli Altaydan Mansur Yavaş sorusuna yanıt
 • Tansiyon Yükselmesine Ne Iyi Gelir-Yüksek Tansiyona iyi Gelen Bitkiler Yiyecekler
 • Sade Bulgur Pilavı Tarifi Videosu

 • Medevistik ortaçağ bilimidir 71

  Medevistik ortaçağ bilimidir


  Medevistik ortaçağ bilimidir 75

  Medevistik ortaçağ bilimidir 38

  Medevistik ortaçağ bilimidir 41

  Medevistik ortaçağ bilimidir 14

  Medevistik ortaçağ bilimidir 77

  Medevistik ortaçağ bilimidir 63

  Medevistik ortaçağ bilimidir 65

  Medevistik ortaçağ bilimidir 23

  Medevistik ortaçağ bilimidir 52

  Medevistik ortaçağ bilimidir 57

  Medevistik ortaçağ bilimidir 70

  Medevistik ortaçağ bilimidir 88