Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 2019

Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 2019

Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 80 23.02.2019, 04:50

Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek

Mercimek ait bir bitkidir.Zengin bir geçmişi olan baklagiller ailesi. Bu kültür, binlerce yıl önce yiyecekler için kullanılmış, eski Mısır firavunlarından beslenmişti ve İncil'de bile mercimeklerin yararlı özelliklerinden bahsediliyordu. Ne yazık ki, bugün Rusya'da ürün hatırlanmaya başlanmıştır ve sadece birkaç kişi menüde mercimek içermektedir. Ama boşuna. Bitki birçok yararlı madde içerir ve mercimekten yapılmış yemekler vücut için gereken hemen hemen tüm elementleri içerir.
Fasulye bitkilerinin üçte birinden fazlasıprotein ve beslenme özellikleri üzerine, ette bulunan proteinin altında değildir. Mercimeğin proteinin ete eşlik eden yağları yoktur ve bundan dolayı vücuda sindirimi kolaydır.
Mercimeklerin besleyici özellikleri çok değerlidir,Bitkiler arasında benzerleri yoktur. Protein temel amino asitler içerir. Mercimekten alınan yemekler, tamamen emilen temel vitamin ve mineral tedarikçileri. Demir içeriği bakımından da eşitliği yoktur. Kültür aynı zamanda zehirli ve zararlı elementlerin (radyonüklidler, böcek öldürücüler, nitratlar) birikimine karşı çok değerli bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle, herhangi bir yerde yetişen bitki çevre dostu.
Mercimek sadece folik asit deposudur vedemir, özellikle hamile kadınlar için gereklidir. mercimek Faydalı özellikleri bu mikro besinlerin günlük ihtiyacının% 90'ını oluşturan bu bitkiden gıda yeterince sadece küçük bir kısmıdır şekildedir. rektum kanseri mükemmel önlenmesi sindirim süreci, iyileştirilmesi yer elyaf fasulye bir parçasıdır. Nedeniyle özel iz element içeriğine - izoflavon meme kanseri hastalığı riskini azaltır. Eser elementler kültür, bir çok kötü bir işlem, ve herhangi bir biçimde saklanır mercimek yararlı özellikleri dahil olması dikkat çekicidir.
Proteinlere ek olarak, fasulyelerde yaklaşık% 60 nişasta,potasyum ve B grubunun vitaminleri. Mercimek lapasından hazırlanan genitoüriner sistem organlarının normalleşmesine izin veriyor, bağışıklığı güçlendiriyor, metabolizmayı geliştiriyor. Bazı bitki türleri, şeker hastalığında çok önemli olan kan şekerini azaltmaya yardımcı olur. Fasulye püresi, duodenum ve midenin peptik ülserleri ile kolitte faydalıdır.
Mercimek karbonhidrat açısından zengin, vitamin C, A ve PP içermektedir. Ayrıca potasyum, çinko, bakır, kalsiyum, iyot ve manganez var.
Henüz mercimek için yararlı olan nedir? Kasha bitki fasulye Kasha vücuttaki metabolizmayı normalize yardımcı olur, aşırı kilo kurtulmak veya şekil bir şekil tutmak isteyen insanlar için mercimek gelen yararlı yemekler yapar toksinler ve toksinler, kaldırmak için yardımcı olur. Tüm bu ürün içinde lif varlığı nedeniyle mümkündür.
Mide hastalıkları da, kolit ve ülserlerin tedavisinde ve önlenmesinde kullanılan mercimeklere yardımcı olur.
Sinir sistemini sakinleştiren fasulye, bu amaç ile ürün eski zamanlarda kullanılmıştır.


Folik asit varlığı önlenmesine yardımcı oluronkolojik hastalıklar. Mercimeklerin faydalı özellikleri bağışıklık sisteminin restorasyonuna ve güçlendirilmesine katkıda bulunur, vücudun kataral hastalıklara karşı direncini arttırır. Bu bitkinin gıda için kullanılması, kalp ve kan damarlarının güçlendirilmesi üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir, kan oluşumunu iyileştirir.
Antik Roma'da bile yararlı özellikleri biliyordumercimek ve yaşlılık için bir her derde deva sayılır. Eski Mısırlılar, bir bitkinin yiyeceklerinin gençliği uzatabileceğine inanıyordu. Ve aslında, mercimek, bağışıklığı güçlendiren maddeler içerir. Onlar sayesinde hücreler hızlı bir şekilde güncellenir, kişi iyi durumda kalır ve genç görünüyor.
Mercimeklerin faydalı özellikleri, insan sindirim sisteminin baklagillere ve tahıllara genetik adaptasyonundan kaynaklanır.

Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 2019

Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 2019

Related news

 • Boğazımda Daralma Hissi
 • Reklamveren kimdir ve ne cevapları vardır
 • Kanserden Korunmak İçin Bu Besinlerden Uzak Durun
 • Fıstıklı Kebap Tarifi

 • Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 39

  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek


  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 23

  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 4

  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 3

  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 95

  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 77

  Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek 93