Metil alkol 2019

Metil alkol 2019 Metil alkol

Metil alkol

Metil alkol (veya metanol) birrenksiz sıvı. Su ve organik bazlı çeşitli solventler ile kolayca karıştırılır. Tat ve kokuya göre, metil alkol (formül CH3OH) pratik olarak etil alkolden farklı değildir, ancak toksiktir ve en ağır zehirlenmeye neden olabilir. Metanol düşük bir kaynama noktasına sahiptir. 64.5 derece santigrat derece. Yanarken, bu madde soluk mavi bir alevi vardır ve sigara içmez.

İn vivo olarak metanol bulmak imkansızdırözgür bir biçimde. Doğada, sadece ester ve yağ olan metil alkol türevleri vardır. Her yerde var. Antrasiklik asitin metil eteri Yasemin yağında ve salisilik asitte bulunur - tabletin yağında bulunur. Metanol türevleri, alkaloidler, doğal boyalar ve benzerlerinde bulunur.

Daha önce metanol, odun hammaddelerinin kuru damıtılması işlemi ile üretildi. Modern endüstriyel üreticiler sentetik yöntemler kullanmaktadır.

Metil alkol;Boyalar ve vernikler için bir çözücü olarak. Formaldehit, dimetil sülfat, metil klorür ve kimyasal olarak üretilen diğer bileşiklerin hazırlanması için bir başlangıç ​​elementi olarak kullanılır. Ayrıca antifriz bileşenlerinden biridir ve etil alkollerin denatürasyonu için kullanılır.

Metanol, eylemi olan bir zehirVasküler ve sinir sistemlerine uzanır. Maddenin toksisitesi yutulması halinde oksidasyonuna ve hayatı tehdit eden formaldehide dönüşmesine bağlıdır.

Metil alkol, bunun zehirlenmesiBeş ila on mililitreden sonra aldıktan sonra, bir kişinin körlüğüne neden olur. Otuz gramı aşan bir doz çoğunlukla solunum sisteminin çalışmasının durdurulması, akciğerlerin veya beynin şişmesinin yanı sıra üremi veya çöküş sonucu ortaya çıkan ölümcül bir sonuca da neden olur. Hafif metanol zehirlenmesinin belirtileri şunları içerir:

 • baş ağrısı;
 • genel halsizlik;
 • zayıflığı;
 • bulantı;
 • titreme;
 • kusma.

Böylece sağlık tehlikesisadece saf halindeki metil alkolü değil, aynı zamanda karışımları, küçük olan metanolün içeriğini de temsil eder. Toksik bir maddenin vücut içine salınması sadece sindirim sistemi ile gerçekleşmez. Alkol buharları akciğerlere nüfuz eder. Küçük miktarlarda metanol vücuda ve deriye nüfuz edebilir.

Bazı ülkelerde metil alkol bulunurEtanole bir denatüre eleman şeklinde uygulama. Bu kimyasal reaksiyon sonucunda elde edilen madde, parfüm endüstrisinde üretilen ürünlerin bileşenlerinden biridir. Rusya Federasyonu mevzuatı, genel tüketim amaçlı mallarda metanol kullanımını yasaklamaktadır.

Metil alkol kullanımınıkimya endüstrisindeki endüstriyel sentezin bir yan ürünü olarak. Buna dayanarak, polimerler ve çeşitli organik maddeler üretilir. Metanol, belirli tipte pestisitlerin hazırlanmasında yaygın olarak bir ajan olarak kullanılır.

Metil alkol üretimi için hammaddemetilamin, pentaeritritol ve ürotropin. Polivinil klorür, iyon değişimi ve üre reçinelerinin yanı sıra fotografik filmlerin yapımında kullanılır. Metanol olmaksızın, amonyak tesislerinin çalışması mümkün değildir. Metil alkol, ilaç üretiminde farmakolojik sanayide yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sıvı, enerji santrallerinde yakıt olarak kullanılabilir, motorlu taşıtlar için benzin yerine kullanılabilir. Metanol olmadan, asetik asit ve sentetik kauçuk üretilmez. Bu madde aynı zamanda metalurji ve petrol ve gaz komplekslerinin nesnelerinde de uygulama bulur.

Metil alkol 2019

Metil alkol 2019

Related news

 • Mercimeklerin faydalı özellikleri: Gıda zenginleştirmek ve daha yararlı hale getirmek
 • Kremalı Bal Kabağı Çorbası
 • Akıllı Ip Bebek Yelek Modelleri anlatımlı
 • 20 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Kaç Gram Olur 20 Haftalık Hamileyim
 • Spiral Saç Dalgası Nasıl Yapılır

 • Metil alkol

  Metil alkol


  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol

  Metil alkol