Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 2019

Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 2019

Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 90 11.02.2019, 07:31

Metro "Vorobyovy Gory" - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon

Metro "Vorobyovy Gory" - aslında bu birBaşkentteki en popüler istasyonlardan. Neden? Böyle bir açıklamanın ön koşulları çoktur. Her şeyden önce, elbette, buranın muhteşem trafiğin kavşak noktasını unutmayın ve Moskova'lar, bildiğiniz gibi, kalıcı trafik sıkışmaları çekiyorlar. İkincisi, başkentin konuklarının en sevdiği yerin - burada yılın her zamanında Moskova'nın çarpıcı bir panoraması yarattığı gözlem güvertesi.

Bölüm 1. Metro "Sparrow Hills". Nesnenin açıklaması

metro istasyonu «Vorobyovy Gory» Moskova'nın yeraltı istasyonuSokolniki hattında bulunur. Bir tarafı "Spor", diğer taraftan da "Üniversite" dir. İstasyondan kuzey çıkışı Khamovniki bölgesinde, güneyi sırasıyla Moskova'nın Güney-Batı ve Batı idari bölgelerine ait Ramenki adı altında Gagarinsky ve ilçesinde bulunuyor.

Bu arada, şunu belirtmek gerekir ki, Art. metro Vorobyovy Gory, nehir üzerinde bir köprü üzerinde bulunan dünyanın ilk üyesidir.

Bölüm 2. Metro "Sparrow Hills". Büyük inşaat tarihi

Mad. metro istasyonu «Vorobyovy Gory» İstasyonu 12 Ocak 1959'da açtılar. Orijinal Projeye göre biz Moskova Nehri altında bir istasyon inşa etmek vardı, ama projenin inşaat maliyetini azaltmak amacıyla 1958 yılında, bu arada, inşaat değiştirdi ve metro hattı Luzhniki Metro Köprüsü üzerinde doğrudan inşa etmeye başladı.

Metro köprüsünün alt katmanında istasyon yerleştirildi veÜstte bir otomobil yolu vardı. Köprü tasarımı ve inşası sırasında bazı teknolojik ve tasarım hataları yapılmıştır. Platformun tüm yapıları, yolun alt yapısı ve köprüsü bir bütün oldu, bu nedenle trenlerin sürekli frenlenmesi ve dağılması nedeniyle muazzam dinamik yükler yaşadılar.

Nakit maliyetlerini azaltmak içinmetal destekler betonarme edilmiştir. İnşaat kışın yapıldığından, suyun donma noktasını azaltmak için betona tuz eklenmiştir. Bu metal yapının yoğun korozyonuna neden oldu. Kötü kalitede su yalıtımı nedeniyle, istasyon sürekli olarak ilkbaharda su basmıştı.

1959 yazında selden sonra, pratik olarakTerk edilmiş metro Vorobyovy Gory yaklaşık bir yıl boyunca bir düşüş durumundaydı. 1960 yazında, tavan çökmeye başladı ve dört metre yüksekliğindeki duralümöz kornişler düşmeye başladı. Daha sonra beton kaplamalarda çatlaklar ortaya çıktı ve sonuç olarak istasyon onarım için hala kapalıydı. 20 Ekim 1983'te oldu.

1986'dan beri trenler sadece taşındıAna tarafın her iki tarafında inşa edilen baypas köprüler. Üst seviye bir baypas yolunun olmaması nedeniyle oldukça uzun bir süre çalıştı. İstasyonun yeniden inşası, 1980'lerin sonlarında ve 1990'larda yeniden yapılanma sırasında zayıf mali kaynaklara bağlı olarak çok uzun bir süre sürdü. Resmi verilere göre, istasyonun yeniden inşası 19 yıl sürdü, ancak aktif inşaat çalışmaları sadece 1999'dan 2002'ye kadar gerçekleştirildi.

Sadece 14 Aralık 2002'de istasyon yeniden açıldı. 12 Mayıs 1999'da, aynı adı taşıyan tarihi bölgenin onuruna, o zamana kadar "Lenin Tepeleri" adı verildi.

Bölüm 3. Metro "Serçe Tepeleri". İstasyonun tipik özellikleri

terk edilmiş metro istasyonu "Vorobyovy Gory"Bugüne kadar, istasyon iki vestibüle sahiptir. Kuzeydeki bir yürüyen merdivenle donatılmış, Luzhnetskaya setine ve "Luzhniki" spor kompleksine gidiyor. Güney girişinin alt salonu, Vorobyevskaya setinin üst salonuna "Vorobyovy Gory" doğa rezervine açılır.

İstasyon, modern tasarım ile ayırt edilir. Koridorların duvarları ve koridordan geçen köprü desteği yeşil ve beyaz mermerle kaplıdır. Zemin gri granit ile kaplanmıştır. Şeffaf seyahat duvarları, Moskova Nehri'nin güzel manzarasını hayranlıkla izleme fırsatı sunar.

Görev istasyonunda alışılmadık şekilde dekore edilmiş oda - kaptan köprüsü şeklinde.

Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 2019

Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 2019

Related news

 • Burnu Küçük Gösterecek Makyaj Uygulamaları
 • Bowling Videoları Sayfa 2
 • HAVLUYA KEL MEKİK OYASI TARİFİ

 • Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 61

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon


  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 96

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 93

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 21

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 37

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 13

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 32

  Metro Vorobyovy Gory - Moskova metro sisteminde alışılmadık bir istasyon 67