Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 4 27.02.2019, 21:05

Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı

Mikhail Vitalievich Margelov - ünlüdevlet adamı. Askeri geleneği sürdürmese de ünlü bir isim giyiyor. Kendi yoluna gitti ve sağlam yüksekliklere sahipti. Faaliyetleri çoğu zaman eleştirilir, kariyer ve adaptasyonla suçlanır. Bununla birlikte, hayat yolu şüphesiz ilginç ve dikkat çekicidir.

michael margelov

aile

Margelovs soyadı bir hata sonucu ortaya çıktıMikhail'in büyükbabasına bir parti bileti düzenlerken eski Rus ismi "Markelov" yazıyor. Büyük dede Michael sadakatle Aziz George'un onursal emriyle iki kez verildiği Anavatan'a hizmet etti. Vasily Margelov, Sovyetler Ordusu'nun ünlü bir generali, hava kuvvetleri komutanı, “Hava Kuvvetlerinin Babası”, Sovyetler Birliği Kahramanı - Belarus kökenli bir ailede doğdu. Böylece ailenin görkemli tarihi başladı.

Fesleğen'in beş oğlundan dört kişi devam etti.iş. Vitaly Vasilyevich Rus istihbarat subayı, Albay-Genel, Rusya Dış İstihbarat Servisi müdür yardımcısı, daha sonra Birleşik Rusya partisi Mikhail'in babasından bir Devlet Duma milletvekili. Alexander Vasilyevich bir hava subayı, Sovyetler Birliği Kahramanı. Gennady Vasilyevich büyük bir generaldir. Vasily Vasilyevich, yayın şirketi Golos Rossii'nin büyük ve müdür yardımcısıdır. Vasily Filippovich'in çocuklarından hiçbiri bir kariyer yapmasına yardım etmedi, ama kesinlikle onlara sordu. Ailesi böyle yüce insanlardan oluşan Margelov Mihail Vitalievich, onunla eşleşmek zorunda kaldı. Ve olağanüstü bir aile isminin layık bir taşıyıcısı oldu. Toplamda, Vasily Filippoviç'in on torunu var, bunların en büyükleri Mihail. Torunlar arasında gazeteciler ve işadamları var, beş tanesi atalarının ayak izlerine gitti ve ordu oldu.

mikhail vitalevich margelov

çocukluk

Mikhail Margelov, Moskovalı bir çocuk modelidir.iyi bir aile. Çocukken Misha aktif bir karakter ve liderlik arzusuydu, çok okudu. Büyükbaba onu spor yapmaya gitmek istedim, ama hiçbir şey gelmedi. Ve torunun da ayak izlerini takip edeceği rüyası gerçekleşmedi. Michael bir gençken, ebeveynleri genellikle yabancı iş seyahatlerine çıktılar ve büyükbabası ve büyükannesiyle çok zaman geçirdi. Birkaç yıl boyunca Tunus ve Fas'taki ailesiyle yaşadı. Mikhail Margelov çocukluktan beri uluslararası ilişkilerle ilgileniyor ve diplomatik bir işçi olmayı hayal ediyordu.

formasyon

Okulda, Mikhail, özellikle üzerinde döşeme, iyi çalıştı.Yabancı diller, diplomat olmak istiyor. Fakat okuldan sonra MGIMO'ya değil, Moskova Devlet Üniversitesi'ndeki Asya ve Afrika ülkelerine gitmedim. MV Lomonosov, Tarih ve Filoloji Fakültesine. 1986 yılında "Oriental tarihçi ve çevirmen" derecesiyle üniversiteden mezun oldu. Arapça, İngilizce, Fransızca bilmektedir, daha sonra Bulgarca öğrenmiştir.

Lomonosov himayesinde Asya ve Afrika ülkeleri Enstitüsü

Profesyonel yolun başlangıcı

Enstitünün son derslerinde bile Margelov başladıCPSU Merkez Komitesinin uluslararası ilişkiler bölümünde tercüman olarak çalışmak. Mezun olduktan sonra, Arapça öğretmek için SSCB KGB Okulu'na yerleşti. Kötü dilekçeler bu bölüm için sadece akrabalık bağları nedeniyle çalıştıklarını söylüyor çünkü bu tür çalışmalar için özel bir önkoşul yoktu. Ayrıca, öğretim görevinin sadece bir ekran olduğu yönünde öneriler var, ama aslında KGB'ye teğmen rütbesiyle katıldı. Üç yıl sonra Margelov, "ITAR-TASS" ın Arapça baskısında editör olarak çalışmaya başladı. Burada bir yıl çalıştı.

Yerinizi arayın

SSCB'nin çöküşünden sonra, Mihail Margelov, biyografiŞu ana kadar tamamen Sovyet geleneklerinde geliştirilen, kendimi yeni bir alanda denemeye karar verdim. Birkaç yıl boyunca uluslararası danışmanlık firmalarında çalıştı, ortak Rus-Amerikan şirketlerine danışmanlık yaptı. Bu deneyim Margelov'un yetenekleri ve yetenekleri - reklam ve halkla ilişkiler alanında yeni ve umut verici bir uygulama alanı bulmasına izin verdi. Ayrıca şu anda "Seçiminiz" dergisinin editörü olarak çalışıyor. Bu da gelecekte yeni profesyonel alanı olacak.

1995 yılında, Mihail Margelov çalışmaya geldiYeni iş, geliştirme ve danışmanlık için büyük bir reklam şirketi "Video International" dir. 1996'da seçim reklam kampanyası ve Yabloko Partisi'nin Devlet Duma'sı projesini yönetir. Ertesi yıl başkan adayı Boris Yeltsin'in seçim grubuna dahil oldu.

margelov Michael rus ortasına atandı

tanıtım

Başarılı bir seçim kampanyası Yeltsin’iKremlin Margelov'u yeni bir pozisyona getirdi. Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanlığı İdaresinin halkla ilişkiler departmanının ilk başkan yardımcılığına atandı. Lideri Mikhail'in Video International'da çalıştığı M. Lesin idi. Bir süre sonra Margelov bu pozisyonda Lesin'i değiştirdi ve bir yıl boyunca devam etti. 1998'den beri, Mikhail Vitalievich siyasi gözlemciler bölümünde DEA "Vesti" de hizmete transfer oldu. Bir süre sonra, Gümrük Servisi'ne altı ay boyunca gider, burada Danimarkalılar Grubu'nda Devlet Gümrük Komitesi başkanı olarak çalışır ve bir halkla ilişkiler hizmeti oluşturur. Margelov gümrük servisinin albay rütbesini aldı, fakat kısa süre sonra Vesti'ye döndü.

Seçim yaşı

1999 yılında, Mikhail Margelov ün kazandıiyi polittehnologa ve bu nedenle aynı anda birkaç projeye katılmaya davet edildi. İlk önce, S. Kiriyenko ve Moskova belediye başkanlarına yapılan seçimlerde "Yeni Güç" siyasi hareketine eşlik ediyor. Mikhail Margelov yönetici pozisyonunda sahip olduğu Rosinformtsentr oluşturulduğu 1999 yılında Kuzey Kafkasya Putin'in emriyle durumun, ağırlaşması sırasında. Aynı zaman zarfında bir reklam kampanyası düzenlemek ve Devlet Duması gitmeye çalıştı hareketi "Ayı", basın sekreter için Sergei Shoigu davet eder. Daha sonra, Margelov parti bloğu "Birlik" in faaliyetlerinin PR-desteğini yürütmeye başladı. 2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Cumhuriyetçi Parti kongresinde "Birlik" hizip üyelerinin bir gezi düzenler. 2000 cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası sırasında Margelov, Putin'in merkez ofisine girer ve burada yabancı ortaklarla bağlantı kurar. Bu kampanyanın başarısı, diğer şeylerin yanı sıra, potansiyelini cumhurbaşkanına göstermesine yardımcı oldu ve ayrıca genç bir PR adamı hakkında da hatırlayacaktır.

michael margel'in karısı

Parti hayatı

Aile geleneğine göre, Margelov Michael her zamaniktidar partisinin tarafında. Bu nedenle, enstitüdeki Komsomol örgütünün sekreteriyken hiç kimse şaşırmadı. Daha sonra partinin kaldırılmasına kadar kaldığı CPSU'nun saflarına katıldı. 2000'lerde, Birleşik Rusya'nın bir üyesi oldu. Partinin siyasi konseyinin bir üyesiydi, 2001'den 2004'e kadar Birleşik Rusya'nın merkezi siyasi konseyinin bir üyesiydi.

Federasyon Konseyi

2000 yılında, Pskov Bölgesi yeni birYüksek otorite temsilcisi - Mihail Margelov. Federasyon Konseyi, parti nitelikleri ve bu iktidar kurumuna Mikhail'i aday gösteren parti yoldaşları temelinde oluşturulmuştur. Orada "Putin" grubu "Federasyon" un yaratılmasının başlatıcısı oldu. Milletvekili Margelov Michael Uluslararası İlişkiler Komitesi başkanı seçildi. 2009 yılında, BM Genel Kurulunun çalışmalarına katılan ilk senatördü ve uluslararası ilişkilerde koruma sorumluluğu üzerine bir sunum yaptı. Uluslararası ilişkiler konusunda çeşitli müzakerelerde NF delegasyonlarına tekrar tekrar başkanlık etti. 2014 yılında, Federasyon Konseyini, beyannameye dahil etmediği yabancı gayrimenkulün skandal keşfi ile bağlantılı olarak terk etmek zorunda kaldı.

Margel Michail vitalevich ailesi

PACE

2003 yılında, Federasyon Konseyi üyesi olarak Margelov seçildi.Rusya Federasyonu'ndan PACE Başkan Yardımcısı. 2008 yılında, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nin başkanlığı için cesurca aday gösterse de, İspanyol adayına kaybeder. defalarca dünyanın çeşitli "sıcak" noktalar halinde anlaşmazlığın katılan AKPM Mikhail V. Çalışma, Filistin müzakerelerinde takım Meclisi üyesi oldu. 2005 yılında gönüllü olarak görevini PACE'de istifa etti. asistanı Alexey Kozlov ek olarak, kardeşi deniz işinde yer almış, dolandırıcılıktan ceza kovuşturması cezası aldı: Bunun nedeni Margelov etrafında patlak büyük bir skandalı oldu. Ancak 2019 yılında PACE'nin onur üyesi oldu.

Sudan

2008 yılında, Rusya Dışişleri Bakanlığı'na Margelov Mihail atandı -Sudan için Rusya Federasyonu Başkanı'nın özel temsilcisi oldu. Omuzlarında Rusya, o ülkedeki durumun çözümünde yer alan ülkeler grubuna dahil etme görevinin kararıdır. Sudan'da, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Çin ve Fransa gibi ülkelere politik etki verildi. Ve Margelov, Rusya'nın bu gruptaki beşinci ülke olmasını istiyor. Sudan'da Moskova'da düzenlenen ve Güney Sudan'ın bağımsızlığını tanımak için en önemli kararın verildiği uluslararası konferansın ana organizatörüdür. Margelov, Darfur isyancılarıyla müzakerelere katılıyor, üç yıl boyunca Sudan'a 8 yolculuk yapıyor. 2019 yılında, Sudan'da bağımsızlık konusunda referandum yapılmasını destekleyen BM Genel Kurulu Güvenlik Konseyi toplantısında zirve toplantısına katıldı.

2011 yılında, ülkedeki bazı akut sorunların çözümü ile bağlantılı olarak, Margelov görevinden kurtuldu.

Margel MP

Afrika olayları

2011'de yeniCiddi bir yazı, Cumhurbaşkanı'nın Afrika halklarıyla işbirliği için özel temsilcisidir. Uzun post-perestroika yılları, Rusya, Afrika kıtasında mevcut değildi ve eski etkisinin en azından bir kısmına geri dönmüştü - bu Mikhail Vitalyevich'in göreviydi. Katılımı ile Etiyopya, Namibya, Nijer ve diğer ülkelerde Rus projeleri uygulamaya başlıyor. Bağımsızlık için savaşan Somali topraklarının temsilcileriyle temas kurmak da dahil olmak üzere tekrar tekrar Afrika'ya gitti. Libya'daki durumun "patlamasında", her iki tarafla da, durumun nesnel bir görünümünü elde etmek için bir araya geldi. Aden Körfezi boyunca Rus gemilerinin güvenli geçişi sorununun çözümlenmesinde oynadığı rol önemli. 2014 yılında, Margelov Rusya Federasyonu Federasyon Konseyi'nden ayrılış ile ilgili olarak bu görevi bıraktı.

Sosyal etkinlikler

Büyük, çeşitli aktivitelere rağmen,Margel'in çeşitli sosyal görevlerde bulunma zamanı vardır. Rus Coğrafya Derneği üyesidir, Rusya Profesyonel Hokey Ligi Mütevelli Heyeti başkanıdır. Ayrıca 2003 yılında, bir sivil toplum örgütünün başkanı oldu - Rusya ve Asya Halkları Dayanışma ve İşbirliği Derneği. Bu konumun bir parçası olarak, Margelov, devrimlerin kapsadığı ülkelerde çeşitli muhalefet gruplarıyla görüşmelere defalarca katıldı.

michael margelov transneft

Transneft

2014 yılında ülkede yeni bir petrolcü belirdi- Mihail Margelov. Başkan yardımcılığına geldiği "Transneft", Rusya ve BDT ülkeleri topraklarında petrol ve petrol ürünlerinin taşınmasıyla ilgileniyor. Öte yandan Margelov, kendi halkla ilişkilerinin olağan işine girmeye çağrılır. Uzun menzilli bir görünüme sahip bir şirkette “dikilmiş” versiyonları olmasına rağmen, belki de, Mikhail Vitalievich yakında daha da yükselebilir. Ancak, bu tür hareketler algılanamazken, gözlemciler, Margelov'un Transneft'te kendisine musallat olan çeşitli sorunlardan sıyrıldığını söylediler.

Eleştiri ve ücretler

Margelov'un yalvarışçıları bunu açıklıyorileriye doğru hareketler, büyük ilişkili bağlarla yukarı doğru. Şirketten şirkete atılmasının değerli bir beceriye sahip olmaması nedeniyle olduğu söylenir. Margelov'un uluslararası düzeyde müzakere süreçlerinde kayda değer başarılarını fark etmemek zor olsa da. Gizlice "ataların" nedenini sürdürmekle suçlanır ve gizli servislerin bir memuru. Sürekli olarak yurtdışında emlak bulundurma ve ABD istihbarat servislerinin önyargılı muamelesiyle suçlandı. Bütün bunlar, Miami'deki daireler hariç, onay bulamadı, bu yüzden Mikhail Vitalievich Rusya'da sessizce çalışmaya devam ediyor.

Ödüller ve başlıklar

Hayatı boyunca, Mihail Vitalievich Margelov aldıaralarında Onur ve Dostluk Düzeni, onursal diplomalar ve Rusya Federasyonu Başkanı'nın şükranları gibi pek çok ödül, çeşitli madalyalar. 1. derece Rusya Federasyonu'na tam bir devlet danışmanı unvanıdır. O, büyükbabasından daha ziyade rezervin bir albayı.

Kişisel hayat

Politikacıların ve devlet adamlarının kişisel hayatıher zaman özellikle ilgi çekicidir. Mikhail Margelov, karısı ve çocukları istisna değildir. 25 yıldan fazla evlenmiş, iki çocuğu var. Karısının mesleğinin doğası hakkında bilinmemektedir. Dmitry'nin oğlu hakkında medya, MGIMO'dan mezun olduğunu, Gazprom'da çalıştığı, şimdi de Rus-Petrol Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığını öğrendi.Related news

 • Açık kahverengi akıntı - ne diyor
 • ŞEHZADE KEBABI
 • Salaş Saç Modelleri
 • Ilginç kültürler kültürlerin cenaze gelenekleri
 • Gaz beton bloklar: dezavantajlar ve avantajlar

 • Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 29

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı


  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 92

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 66

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 8

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 42

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 31

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 100

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 22

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 97

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 60

  Michael Margelov: biyografi, eğitim, aile. OAO AK Transneft Başkan Yardımcısı 35