Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 2019

Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 2019
15.10.2019

Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 84

Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri

Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri

Alessandro Michele Gucci Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda illuminatinin simgeleri olan figürleri kullanmıştır. Peki koleksiyonda yer alan simgeler neler ve ne anlama gelmekte hep beraber inceleyelim.

Tek Göz

İlluminati dendiğinde akla ilk gelen simge kuşkusuz, Mısır Tanrısı Ra’ya atfedilen tek göz simgesidir. Peki bu tek göz ne anlama gelmektedir? Nasıl ortaya çıkmıştır? Mitolojiye göre; Horus, ile Seth çok kanlı bir savaş yaparlar. Savaşın sonunda Horus Seth’in hayalarını koparır. Seth de Horus’un gözünü parçalar. Horus’un  parçalanan gözünün yerine annesi İsis bir yılan takar. Horus, tek gözlü olarak yaşamaya devam eder. Bu tek göz tanrının kapanmayan gözüdür. Bu nedenle Horus’un gözü güneşle temsil edilen Ra Tanrısının gözü olarak ifade edilir. “Uraeus” adlı bu yılan daha sonradan firavunların egemenlik simgesi olmuştur.

mistik-gucci

Alessandro Michele Gucci Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda tek gözü ve yılanı kullanmıştır. Illuminati için simgesel anlamı büyük olan tek gözün farklı kullanımları mevcut olup bu koleksiyonda 1 dolarda olduğu gibi üçgen veya piramit içine yerleştirilen figür kullanılmıştır. Yılan da ayrıca kullanılan başka bir figür olarak dikkat çekmektedir.

Baykuş figürü

Alessandro Michele koleksiyonunda illuminati tarafından büyük anlamlar atfedilen baykuşa da yer vermiştir. Peki, baykuş figürü ne tür anlamlar taşımaktadır?

Mitolojik olarak incelendiğinde Athena’nın dünyaya indiğinde insanlara baykuş formunda gözüktüğüne inanılmaktadır.

Baykuşlar birçok toplumda olumsuz anlamlar taşımaktadır. Baykuş görmek bir uğursuzluğu çağrıştırır. Aynı zamanda ölümün habercisidir.

Tam tersi bazı toplumlarda ise baykuş figürü taşımanın uğur getirildiğine inanılmaktadır. Bu nedenle son dönemde Alessandro Michele gibi birçok ünlü firma da ürünlerinde baykuş figürüne yer vermiştir.

mistik-gucci-sembolleri

Baykuş aynı zamanda Yunan mitolojisinde Minerva’nın kuşu olarak tanınmakta hatta bundan dolayı  baykuş Mısır alfabesinde “M” harfinin simgesi olmuştur.

Bazı topluluklarda olduğu gibi Kızılderi kültüründe de bilgeliğin simgesi olarak kabul edilmektedir.

İlluminatiye geldiğimizde ise baykuş bilgeliği temsil eder. İlluminati de en önemli gizem şeytanın tanrı oluşu ve onunla kurulan bağdır. Ayrıca illuminatinin gizli örgütlerinden Bohemian Club’ın simgesidir. Bütün bu illuminati grubunun üst tabakası her yıl 3-27 Temmuz arasında 12 metrelik baykuş heykeli önünde ayin yaparlar.

Güneş Figürü

Alessandro Michele koleksiyonunda yer alan diğer bir illuminati simgesi de güneştir. Güneş illuminatinin özü yani aydınlanmayı simgelemektedir.

sembeller-gucciÜçgen Piramit

Gucci Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda Alessandro Michele, illuminati için büyük anlam atfedilen her türlü figürü koleksiyonunda kullanmaktan çekinmemiştir. Bunlardan biri de Mısır’ın en büyük piramiti olan Keops piramitini simgeleyen piramit veya üçgen resmidir. Amerikan 1 dolarının üstünde üstü kesik bir piramit, piramidin tepesinde güneş ve güneşin içinde tek göz bulunur. Bu koleksiyonda da piramit bu formda kullanılmıştır.


Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 2019

Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 2019

Related news

 • Lasagna klasiktir. Pişirme reçetesi
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi
 • Diyet Elmalı Kek Videosu
 • Evde Höşmerim tatlısı nasıl yapılır
 • Anneye her ay dadı parası

 • Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 86

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri


  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 92

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 35

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 39

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 41

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 25

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 77

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 71

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 79

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 41

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 42

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 18

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 87

  Mistik Gucci Sembollerinin Tarifleri 33