Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 2019

Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 2019

Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 90 30.01.2019, 22:00

Moskova'daki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi)

Moskova'da farklı müzeler var. Zooloji her gün çok sayıda ziyaretçiyi cezbetmektedir. Her yaştan yetişkinlere ve çocuklara hitap eder. Rusya'nın başkentine hayran olan her yerli ve turist tarafından ziyaret edilmelidir.

Doğa severler

Moskova'daki Zooloji Müzesi ayrılmayacakdoğayı sevenlere kayıtsız. Başlangıçta, açılışta (1791), bu kurum "Doğa Tarihi Bakanı" seçildi. Sonra Moskova İmparatorluk Üniversitesine aitti.

Sıradan vatandaşlar ziyaret etme fırsatı buldu.Müze ve 1866'daki sergilerini, ör. Yaratılıştan 75 yıl sonra. 1902'de bir kısmı bir müze haline getirilen binaların bir kompleksi inşa edildi (mimar KM Bykovsky'nin projesi). Yılların ardından bu çeyrekte inşa edilen Enstitülerin (Botanik ve Zooloji) binaları, Moskova Devlet Üniversitesi Psikoloji Bölümü binalarına dönüştürüldü.

Moskova'daki müzeler hayvanat bahçesinde

Binanın dış cephesi

Tasarımda görmek kolaydırZooloji Müzesi'nin anıtsal binası klasik motifler, dekorasyon olarak, yazarlar duvarlarda hacimsel görüntüler (bas kabartmalar) kullanıyorlardı. Moskova'daki tüm turistlerin hayvanat bahçesi müzesinin görünümünü çekti. Rehber kitaplar tasarlamak ve başkentin turistik yerlerini tanıtmak için fotoğraf kurumları kullanıldı.

Sovyetten sonramüze, statüsünü değiştirdi, Moskova Devlet Üniversitesine, Biyoloji Fakültesi bölümlerinden biri olarak bağlandı.

Sonunda, radikal olduğundadönüşümün (yeniden yapılanma) sonunda dağılmasına yol açan müze, bağımsız bir kurum olan bir araştırma enstitüsü statüsünü de aldı.

poz

Hemen hemen tüm fauna temsilcileri,müzenin sergileri. Bir zamanlar fosil hayvan iskeletleri vardı, ancak makul bir karar verildikten sonra onları Paleontoloji Müzesi'ne vermek daha iyi. Sadece bir mamut kalıntıları bıraktı. Müzenin bilimsel ve yardımcı fonunda zoologlar, doldurulmuş hayvanlarla çalışmak için mükemmel koşullar yaratmış ve bu sergileri normal bir durumda sürdürmüştür. Müze personelinin çabaları sayesinde, doldurulan hayvanlar neredeyse doğal ortamda yaşayan vahşi hayvanlardan farklı değildir. Moskova'daki müzeler gibi cazibe merkezlerinin arasında Zoological özel bir konuma sahiptir. Çocukları ve ebeveynleri tarafından sevilir.

moskova'daki zooloji müzesi

Sergilerin düzeninde sıkı birbilimsel temelli bir sistem, i. hepsi, hayvan krallığında var olan sınıflara ve düzenlere göre düzenlenmiş, dağıtılmıştır. Müzenin Alt, Üst ve Kemik salonlarında aşağıdaki zoolojik koleksiyonlar vardır:

 • Özellikle, yumuşakçalar ve tutarsız örümceklerin ilginç koleksiyonları tarafından temsil edilen bir omurgasız ve araknid sınıfı, toplam - 1,5 milyon kopya.
 • Böceklerin sınıfı. İlginç kelebekler çok güzel. Toplamda yaklaşık 4 milyon kopya.
 • Amfibi ve sürüngen sınıfı.
 • Bilimler Akademisi'ndeki benzerine göre daha az örnek içeren sınıf balıklar.
 • Kuş sınıfı, koleksiyonun sayısı ülkede ikinci sırada.
 • Sınıf memelileri.

Çoğu sergi 7 binin üzerinde. - salonların vitrinlerine odaklandı. Müzenin depolarında münhasıran kiralık amaçlarla kullanılan az sayıda kopya vardır, örneğin film çekerken karakter olarak katılabilir veya mobil sergilerde gösterilir. Moskova'daki Zooloji Müzesi düzenli olarak koleksiyonlarını yenilemektedir. Çok sıkıcı orada olmaz.

Bilişsel geziler

Müzeye gelen ziyaretçiler, nasılsergiler ile tanışmak daha iyidir. Bazıları, acele etmemek, etrafta dolaşmak ve etrafındaki her şeyi göz önünde bulundurarak, diğerleri kılavuzun hizmetini kullanmanın daha iyi olduğuna karar veriyor. İkinci durumda, ilginç bilgilerden çok daha fazlası elde edilebilir. Bir süredir ziyaretçiler o fotoğrafta gördüklerini yakalamak için fırsat, ama çok elverişli değildir binanın aydınlatma var. Darwin Müzesi ek olarak, etkileşimli bir biçimde yürütülmektedir az heyecanlı turları, sen hayvanların mumyalar hayran olabilir değil. Hızlı büyümeyle Moskova'da müzeler gelişiyor.

moskova fotoğrafta zooloji müzesi

Zooloji birçok tematik sunarÇoğu öğrenciler için tasarlanmış geziler. Bilgi sadece kendi içinde ilginç değildir. "Orman Kuşları, Tayga", "Avustralya Hayvan Dünyası", "Moskova Bölgesi Hayvanları" dersleri de dahil olmak üzere eğitim materyalini tamamlayabilir. Özgün ilgiyle gelen genç sınıfların öğrencileri, "Kipling'in Peri Masallarında Hayvanlar" başlıklı kılavuzların öykülerini dinlerler. Çocukların çoğu "Mowgli" çizgi filmini izledi ve bu karakter hakkında bir kitap okudu.

Müzede bir "Biyoloji" var. Bilişsel materyal, biyolojiyi derinlemesine inceleyen okul çocuklarının ufkunu genişletecektir. Bütün okul kurumları, Moskova'daki müzeleri ziyaret etmek için koğuşlarını teşvik etmeye çalışırlar. Biyoloji ve anatomi Zooloji aşkı öğretmenleri.

Müzelere gitmek sadece ilginç değilharcanan zaman. Doldurulmuş hayvanları bir kez kendi gözlerinizle (patlayamayacağınız üzücü), kılavuzların ağzından büyüleyici hikayeleri duymak, örneğin birçok kez monitör veya televizyon ekranlarındaki resimleri izlemek daha iyidir.

Moskova'da adres Zooloji Müzesi

Zooloji Müzesinin Adresi

İstatistiklere göre, her yıl müzeyi yönetir200 bini aşkın ziyaretçiyi ziyaret etmek. Bu ul bulunur. Bolshaya Nikitskaya, 6 (Lermontov Evi Müzesi ve Tsvetaeva Evi Müzesi yakınında). Bunu yapmak için metroya Lenin Kütüphanesi veya Okhotny Ryad istasyonuna gidin. Ardından Mokhovaya Caddesi'nin yönünü çevirin ve Bolshaya Nikitskaya Caddesi ortaya çıkana kadar sadece bir blok yürüyün.

Moskova'da bulunan bu sergiyi mutlaka ziyaret edin. Adres (Müze "Zooloji") - st. Bolshaya Nikitskaya, 6. Bilet fiyatı: 50-250 ruble.

Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 2019

Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 2019

Related news

 • Etkileyici bir aşk hikayesi
 • Çocuklarda antibiyotik kullanımına dikkat
 • Chatsky - Witdan Woe Griboyedovun çalışmasında yenildi mi
 • Anakonda 2: Lanetli Orkidenin Peşinde Fragmanı
 • HDP: Çok yakında adaylarımızı açıklayacağız

 • Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 90

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi)


  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 65

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 2

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 70

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 44

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 61

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 50

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 76

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 5

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 1

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 28

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 97

  Moskovadaki Müzeler: Zooloji Müzesi (fiyatlar ve sergi) 22