Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 2019

Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 2019


Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 29 03.01.2019, 04:34

Motosiklet "Izh Planet 5": yerli motosikletlerin geçmişi

Muhtemelen, bir ata binme arzusu olsa bileÇelik, atalarımızdan aldık. Artık bir motosiklet özgürlük ve bağımsızlık sembolizmi niteliğindedir, bu nedenle birçok genç insan (ve sadece) iki tekerlekli birimlerini satın alma hayalini kurmaktadır. Fakat belirli modeller hakkında konuşmaya başlamadan önce, böyle harika bir araç yaratma tarihine atılmaya değer.

Izh gezegeni 5Motor yapımı tarihi

İlk kez Rus İmparatorluğu motosikletlerden öğrendi19. yüzyılın sonları, ancak yabancı modeller vardı, kimse üretimlerini düşünemiyordu. Ancak 1914 yılına gelindiğinde Riga'da, Lightner fabrikasında, bisikletin temelinde ilk ışık motosikleti toplandı. Doğru, ayrıntıları İsviçre'den getirildi (firma "Motorev"). Devrimci olaylar ve Birinci Dünya Savaşı, bu endüstrinin gelişmesine izin vermedi.

Her şey değişti, 1928'de,Mozharov yetenekli genç mühendis: onlar motosikletler çeşitli tasarlanmıştır, bunlar "IZ 1-5" (prototipleri "IZ Planeta 5") denirdi. Zamanla, tüm ekipman düzeldi ama savaş yeni silahlar üretmek için bitki zorlayarak, üretim durdu. Bu motostroitelstvo zafer, dağa tırmanmak oldu farklı modeller ve bunların varyasyonları bir sürü serbest bırakıldı, bisiklete popüler oldu tek sonra oldu. Ne yazık ki, başarı uzun sürmedi - sadece iki yıl sonra, bir arabaya sahip moda oldu. Bununla bağlantılı olarak üretim ölmeye başladı ve nihayet sona erdi. Ama bugüne kadar yaşlılarmotosiklet gezegen i 5"Ural", "Java" ve "IZH" (efsanevi olanlar dahil)"IZH Planet 5" bir bebek arabasıyla) sadık ve gerçek sürücülere hizmet eder. Rus motor endüstrisini yeniden canlandırmaya yönelik girişimler devam ediyor, kimbilir, belki de Izhevsk motosiklet fabrikasından yeni bir model hakkında da bilgi alacağız.

Motosiklet "IZH Planet 5"

"Gezegenler" hükümdarı bunun yaratılmasına yol açtı.Tek silindirli motorlu iki tekerlekli ünite. Seri üretim 1987 yılında başladı ve 2008 yılına kadar devam etti. Modelin ana özelliği, düşük devirlerde yüksek bir itme gücünün yanı sıra, bir yolcu vagonu, kargo modülü, gövde veya diz koruyucularının takılma olasılığıdır. Bu motosiklet birçok yükseltmeye maruz kalmıştır, örneğin "IZH Planet 5-01" in temassız bir ateşleme sistemine sahip olması, yani bir batarya yardımı olmadan başlayabilir. Üretimin tüm süresi boyunca standart özellikler değişmedi: kütle 160 kilogramdı, gaz tankının hacmi 18 litre yakıt doldurdu ve aracın azami hızı 120 idi.motor gezegen gezegen 5km / s. Motor "IZH Planet 5" iki zamanlı, tek silindirli, kapasitesi yaklaşık 22 beygir gücünde ve küpte çalışma hacmi 346 santimetre. Soğutma sistemi çoğu motosikletinkiyle aynı - hava. Benzin tükeniyor: 60 km / s hızda 4 litre yakıt yakıyor, şehir koşullarında 6,5'e ulaşıyor. Genel olarak, "Izh Planet 5" Rus yolları için tasarlanmış üçüncü sınıf bir motosiklet olarak konumlandırıldı. Her yerde uygulama bulmuştur: hem bir şehir aracı olarak hem de ülke gezileri için bir araç olarak (daka veya balık tutmak için), ayrıca tarım makineleri. Ayrıca, değişikliklere rağmen, sorunun başlangıcından beri neredeyse hiç değişmediği ve bazı sahiplerin orijinal biçiminde sunulması dikkat çekicidir.

Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 2019

Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 2019

Related news

 • Tavuklu Bamya Yemeği
 • Kakheti: manzaralar, doğa, müzeler
 • Paramparça 33.Bölüm 720p izle

 • Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 31

  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi


  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 86

  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 1

  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 85

  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 22

  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 9

  Motosiklet Izh Planet 5: yerli motosikletlerin geçmişi 80