MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 2019

MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 2019
14.05.2019

MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 52

MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri

Tekerlekli traktör MTZ-50 grubuna aitÜniversal kürek makineleri ve 1.4 tonluk çekiş sınıfı Sovyet yıllarında bu model hem tarımsal hem de endüstriyel veya inşaat işlerini yürütmek için her yerde kullanıldı. Bu makinenin üreticisi Minsk Traktör Fabrikasıdır.

Birazcık geçmiş

İlk traktör MTZ-50 1962'de montaj hattından çıktı. Bu model, 1985 yılına kadar Rusya'ya üretildi ve tedarik edildi. O zamandan beri MTZ, ağırlıklı olarak ihracat için sınırlı miktarda bu tür makineler üretti. Bugün Minsk fabrikası bu modelin modifiye edilmiş bir analogunu üretiyor - "Belarus-500".

mtz 50

Ana avantajları

Makine operatörleri Sovyet yıllarında bu traktöre değer verdiler ve şu anda çiftçiler için popüler:

 • Tasarımın sadeliği. Bu faktör, öncelikle modelin güvenilirliğini ve ikincisi, tam sürekliliğini belirler.

 • Çok yönlülük. MTZ-50 makinesi her tür tarımsal iş için kullanılabilir: çiftçilik, gübreleme, hasat, sulama, vb. Ayrıca bu model, dökülen dalların, inşaatların ve ev çöplerinin vb. Ihraç edilmesi için belediye tarafından sıklıkla satın alınır. çeşitli ekipmanlarla birlikte. Buldozer, ekskavatör veya yükleyici dahil olmak üzere kullanmak mümkündür.

 • En zorlu hava koşullarında çalışma imkanı.

 • İyi haç. Bu traktörün tekerlekleri gerekirse ayarlanabilir. Özel bir uygun bağlantı ile sabitlendiğinden mümkün olan en kısa sürede monte edilir ve söküldü.

 • Düşük maliyet. Bu, modern iç pazardaki bir traktörün en ucuz modellerinden biridir. Tabii ki bugün bu modifikasyonun sadece eski Belarusça sürümünü satın alabilirsiniz. Aynı zamanda sadece satın almanın kendisi değil, aynı zamanda bu ekipmanın onarımı da ucuzdur. MTZ-50 yedek parçaları da ucuzdur.

 • Yakıt kalitesine göre karmaşık.

traktör mtz 50

Bu modelin dezavantajları her şey için tipiktir.Sovyet traktörleri: klima ve gürültü eksikliği. Bu modelin eksileri de, çok geniş alanları işlerken özellikle yüksek üretkenliği içermez.

Genel açıklama

Şeması aşağıda sunulan MTZ-50 traktörün işletilmesinde, neredeyse 60 yıllık bir operasyonda mükemmel olduğu kanıtlanmıştır. Bu şaşırtıcı değil, çünkü teknik özellikleri gerçekten çok iyi.

Bu makinenin iskeleti kaynaklı bir yarım çerçeve tarafından oluşturuluriki kanal ve kirişler, debriyaj, arka aks ve şanzıman. Motor önde sabitlenmiştir. Ayrıca kirişte yağ ve su radyatörleri, hidrolik direksiyon ve jaluzi bulunur. Bu modelin hidrolik sistemi ayrı bir topludır. Makine disk frenler ve manuel şanzıman ile donatılmıştır.

Yakıt deposu koltuğun arkasındaTraktör sürücüsü ve kapalı kabin tekerleklerin kanatlarına bağlanır. MTZ-50'nin pencereleri çok geniştir ve mükemmel bir görünüm sağlar. Geceleri yol aydınlatmak için, otomobilin dört tane farları var.

yedek parçalar mtz 50

Teknik özellikler

Belarus model MTZ-50'yi diğer parametreler hakkında bilgi veren bilgilerle, lütfen aşağıdaki tabloya bakınız.

parametre

değer

ağırlık

3130 kg

baz

2370 mm

Tekerleklerin ön / arka tarafında takip edin

1200-1800 / 1400-2100 mm

Yer Gümrükleme

465 mm

Motor

D-50

Güç tüketimi

55 litre. a.

Diş sayısı

9/2

boyutlar

3815h2550h1970

Değişiklikler neler?

MTZ-50 traktör bazında bir kez Minsk olduTraktör tesisi birkaç değişiklik yaptı. Markalamada "K" endeksi olan araç, MTZ tarafından Tiflis mühendisleri ile birlikte tasarlanmıştır. Ayrıcalıklı özelliği, yamaçlarda artan stabilitedir.

Üzüm bağları üzerinde çalışmak için 50V modifikasyonu bir kez kullanıldı ve pirinç tarlalarında - 50R. 50H makinesi temel tekerlek çapından ve düşük zemin boşluğundan farklıdır.

mtz 50 şeması

MTZ-50'yi modern markalarla karşılaştırırsakTraktörler, elbette, bazı eksiklikleri ortaya çıkaracaktır. Ancak, hepsi bu modelin ucuzluğu, kullanım kolaylığı ve güvenilirliği ile dengelenmektedir. Çok iyi özellikler ve modern bir analog - "Belarus 500". Gerekirse, kullanılmayan bir Sovyet traktörünü ve yeni, daha az üretken ve güvenilir bir model satın alabilirsiniz.

MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 2019

MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 2019

Related news

 • Minsk Otomobil Fabrikasının ürünleri. Otomobil MAZ
 • Beni Bırakma 53. Bölüm Özeti 21 Mart Bora’nın Oyunu
 • RESİMLİ ANLATIMLI KARE ÇİFT KATLI GÖRÜNEN MOTİF ÖRÜLÜŞÜ
 • Safranbolu Jandarma Eğitim Alayında Askerler Birbirine Girdi: 10 Yaralı
 • Tarçınlı Barbunya Fasülyesi

 • MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 71

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri


  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 78

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 95

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 86

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 24

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 85

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 54

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 73

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 21

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 28

  MTZ-50 traktör: tanımı, teknik özellikleri 3