Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 2019

Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 2019

Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 52 22.02.2019, 10:47

Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler

Mukaltin, balgam söktürücü etkisi olan iyi bilinen bir ilaçtır ve solunum yolundan balgam kaçması zor olduğunda kullanılır.

Ancak, eczacılar sürekli ilaç iyileştirilmesi ve "Mukaltin" bize tanıdık benzer yeni ilaçların onun temelinde oluşturmak, ancak ek özellikleri bir dizi yaşıyorsanız.

"Mukaltin Kalesi C vitamini"

Eczacıların gelişmelerinden biri "Mukaltina" - "Mukaltin forte with vitamin C" nin yeni bir formudur.

Bu ilaç, geleneksel "Mukaltin" ile aynı kaliteye sahiptir, ancak kullanımı daha rahat ve etkili kılan özelliklerden bir numarası vardır.

İlk olarak, bu ilacın formuhoş bir tatlı ve ekşi turuncu tadı olan çiğneme tabletleri formunda sunulmaktadır. Bu kalite, tatsız ilaç almaktan hoşlanmayan çocuklar tarafından takdir edilmekte. Dolayısıyla ebeveynler, çocukları "Mukaltin Forte" ilacını uzun süre almaya ikna etmek zorunda kalmazlar ve zamanında tedavi hızlı toparlanmayı teşvik eder.

Tabletleri "Mukaltin Fort" satan parlak ambalaj, hoş bir şekilde göz zevkine kapılmakta ve çocukları sorunsuz almalarını teşvik etmektedir.

İkincisi, preparat C vitamini içerir,vücudun hastalıklarından zayıflamanın bağışıklığını güçlendirmenin yanı sıra hasarlı dokuları iyileştirir ve kılcal damarların geçirgenliğini normalleştirir, öksürük sırasında kırıklarının yüklenmesini ve hücreleri kan damarlarından nemle beslemesini önler.

Mukusun yoğunluğunun doğrudan bağımlı olduğu kanıtlanmıştır.kan yoğunluğu. Bu nedenle balgamı seyreltmek için vücuda bol miktarda sıvı vermeniz gerekir. Bu, kanın viskozitesini ve buna bağlı olarak balgamı azaltacaktır. Akciğerlerdeki balgamlı bir hastanın çok fazla içme ve nemlendirilmiş havaya ihtiyacı vardır.

mukaltin forte

Mukaltin neden bu kadar etkili?

"Mukaltin" ilacının tüm çeşitlerinin bileşimiPolisakkaritler, çeşitli iltihaplı süreçleri tedavi etmek için uzun süredir kullanılan althea ilacında bulunur. vücuda giren bu bitki mukus, tahriş onları korumak (kuru, soğuk hava, toz) ve bunları vücut dokuları ile temas etmesine izin olmayacak bir mikrop ve virüslere karşı tutan, deri ve mukoza zarları duvarlarını kapsamaktadır.

Böylece vücudun iyileşmesi ve akciğerlerin balgamdan geri kazanımı oldukça hızlı gerçekleşir.

Ek olarak, polisakkaritlerin özelliklerinden biriAlthea nemli bir ortamda şişmesidir. Bu, Mukaltin Fort alırken, balgam miktarında bir artış beklemeniz gerektiği anlamına gelir, çünkü akciğerlerdeki polisakkaritler, neme doymuş, boyut olarak artacaktır. Bu nedenle balgamlı bir hastanın nemli havaya sahip bir odada bulunması ve bol miktarda sıvı içmesi gerekir. Bu nedenle, şişmiş polisakkaritlerin mümkün olduğunca çok sayıda mikropları emmesi, mukus dokularını tahrişten korumak ve hastanın balgam beklemesine ve öksürükten kurtulmasına izin vermesi daha kolay olacaktır.

C vitamini ile mukaltin forte

Mukaltina Özellikleri

İlacın secretolitik etkisi "Mukaltinforte "solunum yollarında biriken ve ıslak (ıslak) öksürüğün eşlik ettiği balgamın (gizli) seyreltilmesini sağlar. Bu nedenle balgam daha iyi hareket eder ve akciğerlerde birikmez.

Ilacın bronkolitik özellikleriöksürme sırasında ağrıyı azaltmanıza izin veren bronşların spazmının çıkarılması, bronşların daralmasına izin vermez (spazm) ve aynı zamanda hızlı balgam boşalmasını teşvik eder.

Kullanım Talimatları

Eğer bu ilacı almaya karar verirseniz veya Mukaltin Fort almak için bir doktor reçete ederseniz, kullanım talimatları hastanın yaşına göre dozu belirlemenize yardımcı olacaktır:

 • 3 ila 12 yaş arası çocuklar - yemeklerden önce günde bir kez 0.5-1 tablet;
 • 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler - yemeklerden bir gün önce 3-4 tablet.

Tedavi kursu: 5-7 gün.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki hastalıklarla ilaç "Mukaltin forte" tavsiye edilmez:

 • gastrit;
 • mide ülseri ve duodenal ülser;
 • tromboz;
 • tromboflebit;
 • ciddi böbrek yetmezliği formu;
 • fenilketonüri;
 • ilacın bileşenlerine alerji;
 • 1 yıla kadar yaş.

Dikkat lütfen!Akciğerlerde aşırı miktarda balgam ile, "Mukaltin" gibi ilaç almayın, balgam miktarını artıracak, hasta bundan boğulmaya başlayabilir.

Bu durumda, akciğerlerdeki balgamı, ılık bir içecek (çay, komposto) ve nemli hava (buhar inhalasyonları, hastanın odasındaki bataryadaki suyla açık bir kap) yardımıyla inceltiniz.

Balgam bu işlemlerden sonra istirahat etmeye başladığında, miktarını azalttıktan sonra, kalan balgamdan kurtulmak için "Mukaltin" uygulayabilirsiniz.

Unutmayın!Hem öksürük ilaçlarını hem de ekspektoranlarını aynı anda almayın, çünkü bu, mukus oluşumunu teşvik eder ve komplikasyonlara yol açacak olan yoksunluğunu engeller.

Dikkatle al

Mukaltin Fort bileşimi dayanarakC vitamini, kullanımı için talimatlar bu tür durumlarda ilacı dikkatle tavsiye önerir: diyabet, 3 yıla kadar yaş, polisakkaritlerin malabsorbsiyonu.

Hamilelikte resepsiyon

Hamile ilaç, vücudun bireysel özelliklerine dayanarak sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir.

talimat ile vitamin ile mukaltin forte

Yan Etkiler

Sebze kökenli rağmenilaç "Mukaltin forte" bileşenleri, talimat, bunu aldığınızda alerjik reaksiyon (döküntü, kaşıntı) veya diğer yan etkileri belirtileri yaşayabilirsiniz uyarır:

 • bulantı;
 • kusma;
 • baş ağrısı;
 • mide ekşimesi;
 • gevşek dışkı;
 • sıcaklıkta yükselir.

Bu durumlarda, ilaç kesilmeli ve bir doktora danışılmalıdır.

mukaltin forte kullanım talimatları

"C vitamini ile Mukaltina forte" analogları

"Mukaltin" - hepsi var tabletlergüvenilir bir balgam söktürücünün nitelikleri ve farklı etiyolojiye sahip ıslak öksürüğün basit formları için başarıyla kullanılmaktadır. Bu tabletlerin analoglardan önceki ana avantajı maliyetidir. Bu, uygulamadaki yararlılığını tekrar tekrar kanıtlayan ucuz ve etkili bir araçtır.

Daha yüksek içeriğe sahip Mukaltinpolisakkaritler - "Mukaltin Lect". zaman mide ya da bağırsak duvarında Bu doku tahrişi azaltmak ve hoş olmayan komplikasyon olmadan vücut bakımı teşvik koruyucu balçık örten polisakaritler vücuttan akışkan emme olarak, ülser ve gastrit alınır ve edilebilir.

Vitamin ile Mukaltin Fort ilacın AnaloglarıC "olarak kabul edilebilir ve benzer bir bileşime sahip olan diğer ajanlar: bu veya başka yollarla etkinliği sadece pratikte belirlenebilir hatmi ve vitamin C polisakkaritlerin, ancak işlemin" uzun test edilmiş ve kanıtlanmış Mukaltin", bu nedenle bu ilacın güvenilirliği oldukça yüksektir.

tabletler mukaltin forte

İlaç hakkında Yorumlar "C Vitamini ile Mukaltin Fort"

Temel olarak, "Mukaltin" ilacının yeni bir formu"C vitamini ile Mukaltin forte" - çocuklar balgam balgam çıkarma için ilaç almaya ikna etmek zor olan ebeveynler memnun kaldı. Çocuklar, diğer ilaçlara göre daha hoş olan portakal aromalı parlak ambalaj ve çiğneme tabletlerini beğendi.

Birçok yetişkin de, çeşitli hastalıklarda bağışıklığın sürdürülmesi için vazgeçilmez bir araç olan preparatta C vitamini ilavesinden memnun kaldı.

mukaltin forte talimatları

Herhangi bir öksürük nasıl tedavi edilir

Her durumda, öksürük tedavisinde ana önlemlerBol miktarda içecek ve taze nemlendirilmiş hava vardır, herhangi bir terapi etkisiz ve hatta zararlı olabilir. Bu nedenle, hastanın odasını havalandırmayı, sıcak bir içecek vermeyi, onu dışarı çıkarmayı, odadaki havayı pil üzerindeki ıslak bezlerle veya ısıtma cihazları tarafından sağlanan açık bir su kabı ile nemlendirmeyi unutmayın.

Kendine iyi bak ve iyi ol.

Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 2019

Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 2019

Related news

 • Güneş Sistemi
 • ABD, IŞİD’i yok etmeyip, kontrol altına almaya çalıştı’
 • Doğum kontrol hapları nasıl seçilir
 • İncir Reçeli Tarifi
 • Otomobil fabrikası Ural: tarih, üretim, ürünler
 • Beş Şiş Harika Örnekli Patik Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 46

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler


  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 73

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 72

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 28

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 5

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 32

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 15

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 87

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 91

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 27

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 10

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 24

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 21

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 49

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 18

  Mukaltin forte: talimatlar, analoglar ve incelemeler 67