Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 2019

Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 2019

Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 86 19.02.2019, 07:32

Multivarquet'te armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın!

Muhtemelen, herkes çocukluğundan bir arkadaşı hatırlararmut reçeli veya reçel ... Ve şaşırtıcı değil, çünkü bu harika incelik hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından seviliyor. Çok değişkenli armut reçelini hiç hazırladınız mı? Eğer değilse, bunu denemenin zamanı, özellikle mutfakta bu mucize cihazınız varsa.bir multivark içinde armut reçeli

Bir multivarkta bir armuttan reçel: adım adım bir mutfak tarifi

Yani, en basit tarif, ana ile başlayalımTabii ki, içeriği armut. Bu sulu meyvelerin 1 kg kadar stok. Ek olarak, 800-900 g şekere ve bir çay kaşığı sitrik asite ihtiyacımız var. Yukarıdakilerin hepsi el altında mı? O zaman devam edebiliriz.

İlk aşama, armutların hazırlanmasıdır. Dikkatle onları, biz taş alırız (neredeyse hiç kimse onları reçelte bulmaktan mutluluk duyacaktır). Daha sonra, meyveyi dilimlere ayırdık. Bundan sonra, onları kase multivarka ekleyin, şeker ve sitrik asit ekleyin. Malzemelerinizi iyice karıştırın, multivarka kapağını kapatın, "Quenching" modunu seçin, zaman 1 saattir. Zaman zaman multivarka bakabilir ve içeriğini karıştırabilirsiniz. Eğer armutların hazırlanması sırasında neredeyse hiç meyve suyu çıkarılmadığını görürseniz, az miktarda su ekleyin.

Söndürme bittiğinde, ön ısıtmada yaklaşık yarım saat boyunca sıkışıklığı bırakın. Son aşama - 10-15 dakika "Varka" modunu açın. Kaynama 3-4 dakika kaynatın.

Reçel hazırlanırken, bankalarla mücadele etmek gerekir. Onları sodayla yıkadıktan sonra sterilize edin.

Şimdi armut reçeli kutulara yerleştirilebilir. Bunları ters çevirin ve ayrıca sıcak bir bezle sarmayı unutmayın. Reçel nihayet soğuyana kadar onları bırakın.

Şimdi kış için harika bir ikram var.bir multivarkta armut reçeli için bir reçete

Portakallı armut reçeli

Içinde armut reçeli yapmak istiyorsanızMultivarke daha rafine ve orijinal, portakal eklemenizi öneririz. Fikir gibi mi? Daha sonra dikkatinize portakal ilavesi ile bir multivarkta armut reçeli reçelini getiriyoruz.

maddeler:

 • 0,5-1 kg portakal;
 • 0,5-1 kg armut;
 • 1-1,5 kg şeker.

Portakal ve armut dikkatlice yıkanır. Sonra küçük parçalar halinde kesin. Cildi çıkarmak buna değmez.

Kesilen meyveleri çokkase. Orada şeker döküyoruz. Bundan sonra, "Söndürme" yi seçiyoruz. Zamanı koyduk - bir buçuk saat. Bu süre bittiğinde, reçeli sterilize edilmiş kavanozlara dökün. Soğuduktan sonra, buzdolabında saklarız.

Bu reçel sadece çok hoş kokulu değil velezzetli, ama aynı zamanda sağlıklı. Çocukları memnun edecek, bu yüzden bankalar çok geçmeden büyüyecek, ama kendinizi şımartmayı unutmayın.adım adım yemek tarifi ile bir multivark adımında bir armut reçeli

Multivark'ta armuttan reçel. Nasıl pişirilir?

Başka bir tarif ister misin? Sonra elmalı bir multivarette armuttan nasıl reçel yapılacağını anlatacağız. Orijinal tadı garanti edilir.

Malzemeler 2,5 litre oranında:

 • 1 kg elma;
 • 1 kg armut;
 • 1,5-1,7 kg şeker.

Her şeyden önce, elbette benim elmalar ve armutlar. Elmaları küçük parçalara ayırın, çekirdeği çıkarın. Lobulları multivarkın kasesine koyarız ve az miktarda şeker dökerek elmaları kapatırız.

Aynı şekilde armut işliyoruz,elma ve şeker dökün. Yaklaşık 2 saat boyunca meyveleri meyve suyunda bırakarak meyve suyunu bıraktık, sonra "Söndürme" veya "Çorba" modunu seçtik, zamanı 1.5 saat olarak ayarladık. Multivarktan uzağa gitmeyin, çünkü bu süre zarfında içeriklerinin karıştırılması birkaç kez alacaktır.

Şimdi reçeli sterilize teneke kutulara koyabilir ve uzun süre güzel tadın tadını çıkarabilirsiniz.bir multiquark içinde armut reçeli nasıl pişirilir

Tarçın ekle ...

Tarçın sever misin? Harika! Şimdi tarçınlı bir multivarette armuttan nasıl reçel yapılacağını anlatacağız. Olgun ve sulu armutlara (0.5 kg), 800-900 g şekere, 2-3 çay kaşığı tarçın ve yarım bardak suya ihtiyacınız olacaktır.

Meyveleri soğuk su ile yıkanır,parçaları, çekirdek ve damarları çıkarın, kase multivark ekleyin, uykuya dalın şeker, tarçın ekleyin. Daha sonra tüm malzemeleri suyla doldurun. Şimdi "Söndürme" modunu seçmeniz gerekiyor (bir buçuk saat). Ara sıra karışmayı unutmayın. Pişirdikten sonra, kavanozlara koyun. Hepsi bu kadar karmaşık bir şey değil. Tarçın, vintage nefis tadı ve aromasını verecektir.

Armutların iyileştirici özellikleri

Armut çok faydalı bir meyvedir. Antibakteriyel ve antiviral etkileri olan pektinler içerir. Bu nedenle, grip ile enfeksiyon olasılığının yüksek olduğu durumlarda, kış aylarında armut reçeli çok gereklidir. Ayrıca, armutlar böbrek iltihabına karşı savaşan doğal bir antibiyotik olan arbutin bakımından zengindir. Bu nedenle, fırsatınız varsa, armut ile reçel hazırlayın.

Bonet iştahınızı!

Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 2019

Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 2019

Related news

 • Komadayken Birbirinden İlginç Olaylar Yaşayan 10 Talihsiz Kişi
 • Masala Çayı Nasıl Hazırlanır Demlenir Masala Çayı Faydaları Zararları Nelerdir
 • Bilgisayardaki parola nasıl değiştirilir Her şey çok kolay ve basit

 • Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 30

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın


  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 56

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 36

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 55

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 21

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 81

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 74

  Multivarquette armuttan reçel: harika bir tadın tadını çıkarın 66