Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 2019

Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 2019

Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 71 17.01.2019, 17:20

Mumlar "Ketonal" - ilacın kullanımı

Ketonal mumlar, mermi şeklinde olan ve sadece rektal uygulama için tasarlanan beyaz ve pürüzsüz fitillerdir.

Bu mumlar, bu tür hastalıkların varlığında kullanılır:

- Sonra ağrı semptomlarıbaş ağrısı, tendonit, radikülit, bursit, miyalji, kanser, algodismorrhoea ve nevraljinin yanı sıra bir yaralanmadan sonra veya ameliyattan sonra;

- semptomatik tedavi sırasındakas-iskelet sisteminde ortaya çıkan dejeneratif ve inflamatuar hastalıklar ve bu osteoartrit, romatoid ve seronegatif artrit, gut ve psödogouttur;

Mumlar "Ketonal" insan vücudunda varanaljezik, anti-inflamatuar ve antipiretik etki. İlacın bir parçası olan ve terapötik bir etkiye sahip olan ana bileşen, ketoprofen'dir; Sert yağ ve gliseril kaprilkaprat yardımcı maddelerdir.

"Ketonal" mumlar - kullanım talimatları

Ilacı etkili eylem ile sağlamakGün boyunca bir veya iki kez bir mum girmek yeterlidir. "Ketonal" mum almak için gerekli olduğu süre, her hasta için doktor ayrı ayrı belirler.

Belirtilen kabul etmeden önceilaç, diğer tıbbi cihazlar ile birlikte kullanıldığı gibi, bir doktor danışmak için gerekli "Ketonal" beklenmeyen etkisi mümkündür.

Mumlar "Ketonal" - olası yan etkiler

Sık sık, yaklaşık her 10-20Hasta, bir ağız sahip, karın ağrısı, uyku hali, kabuslar, stomatit, döküntü, dispepsi, baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk, kaşıntı ve anksiyete. Çok az, ama yine de mumlar böyle sapmaları periferik ödem, taşikardi, rinit, nefes darlığı, hipertansiyon, anjiyoödem, bronkokonstriksiyon, anafilaktoid reaksiyonlar "Ketonal" kullanılmıştır sonra oluşma durumlar vardır. İlaç yüksek dozlarda uzun süre alınırsa, karaciğer ve sindirim sistemi mukozasında ülser ortaya ihlal oluşabilir.

Tekli durumlarda perforasyon başlayabilirBarsak, melena, tat, kulak çınlaması, migren, periferal nöropati, bulanık görme, agranülositoz, konjunktivit, anemi değişim, Crohn hastalığı alevlenmesi, trombositopeni purpura, nefrotik sendrom, hematüri, interstisyel nefrit, hemoptizileri menometroraji. halüsinasyonlar görünümünü vakaları da gastrointestinal yol, karaciğer enzimleri, konuşma bozuklukları ve dezoryantasyon geçici artış, kanama bilinmektedir.

Düşebileceği gerçeğini hesaba katmak gerekir.Trombositlerin agregasyonu ve ilacın reaksiyon hızını etkilemesi, mekanizmalarla ve araçları sürerken olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Kontrendikasyonlar

Mumlar "Ketonal" bu gibi durumlarda kabul edilemez:

- 15 yaşına kadar;

- Hamileliğin son döneminde ve emzirme döneminde;

- "Ketonal" ın parçası olan bileşenlere aşırı duyarlılık varlığında;

- Crohn hastalığı varsa, rektum iltihabı, ülseratif kolit, mide ülseri, hemofili, kanama, kronik dispepsi;

- aortokoroner baypas ameliyatının yakın zamanda gerçekleştirilmesi durumunda;

- rinit, bronşiyal astım veya asetilsalisilik asit veya başka steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar almış kişiler için.

Mumlar "Ketonal" - ilaç hakkında yorumlar

Çoğu kişi etkinliği doğruladıVerilen hazırlığın Ancak pek çoğu, "Ketonal" ın uzun süreli kullanımı ile midede ağrıların olduğunu ve bazı durumlarda ülserlerin gelişmeye başladığını belirtmektedir. İlacın menstüral düzensizlikler durumunda kullanılması, spazmı hafifletmediği için ağrıyı kötü bir şekilde ortadan kaldırır ve bu durumda spazmodik ağrıdır.

Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 2019

Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 2019

Related news

 • Gucci 2013 Kış Koleksiyonu
 • Savcılık, Arda Turan hakkında soruşturma başlattı
 • Sıralar veya işler bittikten sonra bir hemoro vardı Tedavi gereklidir

 • Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 70

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı


  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 96

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 19

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 79

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 34

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 38

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 92

  Mumlar Ketonal - ilacın kullanımı 53