Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 2019

Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 2019
19.09.2019

Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 71

Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf)

Traktörün ön aksı MTZ-82 ile üretilirönde gelen redüktör. Modelde conta ve metal durur. Çoğu uzman, cihazın güçlü raflara sahip olduğuna inanır. Modifikasyonun tekerlekleri bir dişli tipindedir. Köprüyü ayrıntılı olarak anlamak için, cihazın şemasını dikkate almak gerekir.

Köprünün düzeni

MTZ-82 ön aks (şema aşağıda gösterilmiştir)bir flanş mekanizmasının yanı sıra bir tutucu içerir. Ön direğin genişliği 2.2 metredir. Solucan aygıtı bir kapak ile kullanılır. Cihazdaki pedler bir manşet ile kullanılır. Rafın genişliği 2.4 cm, modelin dişlileri contalara monte edilir. Redüktörlü sıkma platin tamamen pirinçten yapılmıştır. MTZ-82'ye (ön aks) toplam iki bardak takıldı. Cihaz devresi ayrıca bir sürtünme bloğu içerir. Bir nefes yanı sıra, bir vurgu içerir.

ön aks redüktör mtz 82

Köprü redüktör

MTZ-82 ön aks redüktörü bir setten oluşursürücüler. Modifikasyonun gövdesi silindirik tiptedir. Cihazın orta kısmında şaft üzerinde duran konik bir plaka vardır. Ön aks MTZ-82 cihazını düşünürsek, havalandırma bir adaptör ile kullanılır. Model için kelepçe küçük çaplı seçilir. Doğrudan conta, redüktörün merkezinde bulunur. Uzmanlar, yatakların gövdenin alt ve üst tarafından uygulandığını söylüyor.

Havalandırma Cihazı

MTZ-82 üzerinde Sapun (ön tahrik aksı)Redüktörün altında kapanan uzun bir boru ile kurulur. Cihazdaki gözlükler yatakların altındadır. Uzmanlar, havalandırmanın ağır yüklere dayanabileceğini söylüyorlar. Ön aks cihazını MTZ-82 sökerseniz, flanş önden bulunur. Mekanizmanın tutucusu küçük bir duruşla uygulanır.

Toplamda, havalandırmada üç disk kullanılır. Milin belirleyici anı regülatöre gider. Havalandırmadaki vücut iyi korunur. Periyodik olarak, parçanın yağlanması gerekir. Ayrıca disklerin altındaki podcast'lerin yivli tip olduğunu da belirtmek gerekir. Havalandırmanın üst kısmı vidalara sabitlenmiş geniş kelepçeler kullanır. Modifikasyondan çıkan boru 3,5 cm çaptan ayrılır, havalandırma için manşonlar adaptörlerle eşleştirilir. Özel lastik pedlere monte edilirler.

mtz 82 ön aks

Dikey şaft operasyonu

Ön aksın dikey şaft sorumludurdişliyi çevirir. Mil doğrudan şanzımana bağlanır. Uzmanlar, modelin yüksek devirleri koruyabildiğini söylüyor. Modifikasyonun flanşı bir ayarlama adaptörüyle kullanılır. Alt kısımda milin kalınlığı 4,5 cm olup, cam küçük çaplı olarak seçilir. Modifikasyonun en üstünde bir yama var. Böylece şaft altındaki conta sağlanmamıştır.

Şaftın kendisini bükmek içinvidalar için anahtar kullanılır. Cihazın el cihazı manuel olarak anahtarlanmış. Şaft sökmek için, şanzıman çıkarılmamalıdır. İş parçasını kontrol ederken ön aks öncelikle incelenir. Vücudun üzerindeki çatlakları tespit ederken, parçanın soyulması gerekir. Bu durumda, çalışan dişliler motor yağı ile bulaşır. Ayrıca flanşın dikkatlice temizlenmesi gerektiğini de belirtmek gerekir. Mekanizmada inatçı silindirlerin periyodik bir gözden geçirme ihtiyacı vardır.

ön aks takviyeli mtz 82

Flanşların etkileşimi

Ön akstaki flanşlar dönüşle birlikte hareket edermili. Adaptörler aracılığıyla birbirleriyle etkileşirler. Bu durumda gözlükler çalışmaya dahil değildir. Diferansiyel tipi ile uygulanır. Flanşların üst kısmında özel pivotlar vardır. Flanşlardaki contalar geniş çaplı değildir. MTZ-82 2.2 cm genişliğinde yerleştirilir (güçlendirilmiş) ön aks üzerinde durur. Cam destekleri kaldırılır flanşları incelemek için.

Ön aks MTZ-82'nin onarımı, tekerleklersonuncuyu kesin. Flanşların sökülmesi için gerekli olan kelepçelere dokunulmamalıdır. Ayar halkaları manuel olarak ayrılmıştır. Adaptörün ön tarafı bir anahtarla bükülür. Sonra durağı ayırmak gerekir. Bunu yapmak için parçanın kenarı dövülür. Flanşı inceledikten sonra diskler yağlanır ve orijinal yerine konur.

Solucan mekanizması

Ön aks MTZ-82 üzerinde sonsuz dişlibağlantı çubuğu ile konur. Bu durumda, durağı kapatan üç vites kullanılır. Regülatör, bir sürtünme mekanizması ile ön aks MTZ-82 üzerine monte edilmiştir. Solucan mekanizmasının önünde küçük bir sikke var. Bu durumda ped yok. Parçanın arkasında büyük bir somun var. Altında bir yüzük var. Cihazdaki kapak klipsle sabitlenmiştir.

Sapun solucanın orta kısmında yer alır.mekanizması. Bu cihaz bozulursa, önce mandalı serbest bırakın. Somunu çıkarmak için bir anahtar kullanılır. Bu durumda manşete ihtiyaç yoktur. Regülatör manuel olarak kolayca ayrılabilir. Halka kapalı olduğunda, alt durdurma itilir. Bunu geleneksel bir çekiçle yapabilirsiniz. Mühür giyildiğinde, stant sökülür. Sel mekanizması da kontrol edilmelidir. Kasa hasar görmüşse, fincan kontrol edilir. Çatlaklarda çatlaklar görülüyorsa, motor yağı ile sürülmelidir. Uzmanlar, manşetin her iki yılda bir değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Pedler çok ucuz.

Tutucunun doldurulması

Klibin sabitlenmesi, çıkarıldıktan sonra gerçekleştirilirsonsuz mekanizma. Her şeyi doğru yapmak için öncelikle gerekli araç hazırlanır. Ayrıca, tuşların farklı boyutlar gerektireceği de unutulmamalıdır. Ön akstaki vidalar MTZ-82 halkalar ile sarılmış ve bunlar olmadan. Bu durumda, mühürler keskin bir nesne tarafından delinir.

Contalar sadece alttasonsuz mekanizma. Kafese ulaşmak için redüktörden gelen baskı yatağı çıkarılır. Bu durumda, manşet çok dikkatli tutulmalıdır. Bir sızıntı tespit edilirse, parça değiştirilir. Durdurduktan sonra, köprünün sıkıştırma somunu gevşetilir. Daha sonra sadece tahrik edilen dişlinin bağlantısını kesmek için kalır. Klipsleri çitlemek için köprü üzerindeki disklere dokunmanıza gerek yoktur.

Baskı kartuşu nasıl takar?

Kliplere basmak içinAnahtarlar ve ek olarak bir çekiç gerekir. Çalışmaya başlamadan önce, ön aks MTZ-82'ye takılan sonsuz dişli kutusunun durumu kontrol edilir. Kapağı, modifikasyonun gövdesine tam olarak oturmalıdır. Bu durumda regülatöre dokunulmasına gerek yoktur. Kapağı çıkardıktan sonra, stop bağlantısı kesilir. Klips sıkıca sıkıştırılmışsa, vida saat yönünde döner. Bu durumda, astar güçlü bir şekilde sıkıştırılamaz. Flanş çalışma sırasında batmaya başlarsa, silindir mekanizmasını kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bazı durumlarda sorun disklerde yatar. Bu durumda koruyucu kılıf sökülür. Daha sonra, itme halkasının ve kelepçesinin durumunu kontrol etmek kalır. Çalışmanın sonunda her şey motor yağı ile yağlanır.

ön aks aksamı mtz 82

Bir redüktörden bir çarkın çıkarılması

Vites kutusundan çıkan tekerlek oldukça hızlı bir şekilde çıkarılabilir. Bununla birlikte, bu görevle baş etmek sorunludur. Ön aks MTZ-82 tamir edilirken, şanzıman muhafazasının incelenmesi önerilir. Ayrıca, iki durakta sabitlenen kapak çıkarılır. Merkezi vidayın en son bağlantısı kesildi.

Kapağın altındaki astarın da belirtilmesi gerekir.dikkatlice temizlemek önemlidir. Bu amaçla benzin uygundur. Rektörün çarkı regülatörün arkasında. Bunu elde etmek için iki vida çıkarılır. Köprünün uzunlamasına duraklarına dokunulmasına gerek yoktur. Cihazdaki tekerlekler, bir anahtarla bükülen bir somun üzerinde durmaktadır.

Şanzıman kapağını nasıl çıkarırım?

Vites kutusu kapağı bir anahtar 8 kullanılarak çıkarılır. Uzmanlar, cihazdaki pedlerin genellikle kuruduğunu söylüyor. Bu durumda, kelepçeler çok sıkı bir şekilde sabitlenmiştir. Bu durumda, kapağın sökülmesi sorunludur. Bu durumda, cihaza hemen dokunmanız önerilir. Bunun için küçük bir çekiç kullanılır. Kapağın kenarlarına vurun. Ardından vidalar, her iki taraftan dönüşümlü olarak sökülür. Bu sırada, şanzımandaki astarlara zarar vermemek önemlidir.

ön aks tamiri mtz 82

Cihazın slave dişli

Modifikasyondaki tahrik dişlisimili. Tabanda iki ped var. Uzmanlar, her üç yılda bir değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Dişlilere yakın duruşlar büyük bir mesafede bulunmaktadır. Pinyon devrilirse, adaptörün arkasında bulunan vida ile ortalanmalıdır. Parçayı merkeze yaklaştırmak için anahtar saat yönünde döner. Bazen problem sıkışmada yatmaktadır. Kontrol etmek için koruyucu bir plaka çıkarılır. Ardından rafı sökmeniz gerekir. Köprünün merkezi mili kaldırılmamıştır.

mtz 82 ön sürüş aksı

Köprünün manşeti

Manşet solucan mekanizmasını korur. MTZ-82'de (ön tahrik aksı) iki durak ile bağlanır. Bazen cihazın değiştirilmesi gerekiyor. Bu amaçla, silindirler çıkarılır ve tahrik edilen dişli incelenir. Parçayı ayarladıktan sonra, gözlükleri incelemeye başlamalısınız. Ayrıca mühürlerin periyodik değişime ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Köprünün kapağı dikkatlice sıkılmalıdır.

ön aks mtz 82

Gözlükleri ayırma

Sadece gözlükleri çıkarmak içinbir anahtar. Aynı zamanda, ön duraktan, pedler ilk sırada değişir. Ayrıca, gözlüklerin sadece flanştan sonra ayrıldığı da unutulmamalıdır. Bu durumda kardana dokunmayın. Yan stoplar kapalı pozisyonda olmalıdır. Bunun için bir anahtar ikame edildi. Sonra iki vidayı çıkarmanız gerekiyor. Bu köprüdeki gözlükler kaplı. Uzmanlar, hızla tükendiklerini söylüyor.

Sorun adaptörlerde ise, o zamanredüktörü tamamen ayırmak gereklidir. Ayrıca, adaptörden sonra borunun çıkarıldığına dikkat edilmelidir. Modifikasyonun ön durakları özel kelepçeler üzerine sabitlenir. Manşet köprünün alt kısmında bulunur. Gözlüklere ulaşmak için disklere dokunmanız gerekmez. Bununla birlikte, köprü genel olarak denetlendiğinde, aynı zamanda bağlantı kesilir.

Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 2019

Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 2019

Related news

 • Kavun Dolması Tarifi
 • Okulda ücretsiz yemek için örnek uygulama. Bu avantajdan yararlanabilecek vatandaş kategorileri
 • En sevilen oteller Plesa
 • İğne Oyası Mevlevi Eteği Modeli Yapılışı Videolu
 • Banyo Temizliği Kolaylaştıracak Yollar

 • Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 96

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf)


  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 34

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 68

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 91

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 70

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 26

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 56

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 67

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 59

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 39

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 5

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 77

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 48

  Ön aks MTZ-82: şema, cihaz ve tamir (fotoğraf) 17