N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özetiN, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti


N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 17 18.02.2019, 16:12

N, M, Karamzin "Zavallı Lisa": eserin özeti

"Zavallı Lisa" (hikaye karakterinin kısa bir özeti)Rus edebiyatının duygusallık dönemi makalede anlatılacaktır) - basit bir kızın hikayesi. Tabii ki, tüm izlenimi ve görünüşte küçük bir çalışmanın tüm arsa iletmek için böyle yoğun bir biçimde imkansızdır.

kötü kira özeti

Yazar seçkin tarihçi N.Karamzin'dir. "Zavallı Liza" (kısa bir özet aşağıda okunabilir), Rus klasiklerindeki bu eğilimin bir örneği haline gelen duygusal bir öyküdür. Öyleyse, açıklanan olayların eylemleri Moskova civarında gerçekleşiyor ...

Zavallı Liza: Kısa bir özet

Manastırın yanında yaşadığı bir ev varana kahraman. Babası dürüst bir köylü. Ölümünden sonra, Lisa ve annesi az para karşılığı toprak kiralamak zorunda kaldılar. Buna rağmen, kız sıkı çalışmaya devam etti. Lisa bir zamanlar vadinin zambaklarını satmak için pazara gitti. Orada Erast adında güzel bir genç adam tarafından yaklaşıldı. O yakışıklı, iyi ve zengin. Oldukça özgür bir yaşam tarzına yol açtı. Erast, kıza buket için bir ruble sundu, ama o, onun alçakgönüllülüğünden dolayı, sadece 5 sent aldı (bu metnin yeniden yazılması kısa bir özettir). Zavallı Lisa ertesi gün buket aldı, ama Erast hiç gelmedi. Ama ertesi gün asil evdeki kızı ziyaret etti. O zamandan beri sık sık görüşmeye başladılar.

kısa bir lea

Erast, her zaman basit bir kızda gördüHayal kurdu: barış ve sevgi. Yapay ilişkilerden ve riotous bir yaşam tarzından ışıktan bıktı. Liza ile sakin ve mutluydu. Bir sonraki buluşmaları sırasında kız, zengin bir köylü ile evlenmek istediklerini itiraf etti. Lisa kendini genç bir adamın kollarına attı ve “bu saatte bütünlük yok olmak zorundaydı”. Zavallı Lisa (öykünün kısa içeriği orjinali okumayı teşvik etmeli) sevgilisiyle temasa geçmeye devam etti, ama şimdi Erast'ın tavrı değişti: artık o saf meleği görmedi. Daha sonra savaşa gider.

Karamzin Zayıf Kira özeti

İki ay sonra, Lisa tekrar şehirdeydi.sevgilisini zengin bir vagonda gördü. Kız kendini boynuna attı, ama kucağına reddetti, onu ofise yönlendirdi ve zengin bir dulla evleneceğini söyledi çünkü neredeyse tüm servetini kaybetmişti. Erast kıza yüz ruble verir onu unutmak ister. Lisa böyle bir kin durmuyor. Eve giderken komşusuyla tanışır, para verir ve annesine sevgilisi tarafından aldatıldığını söyler. Lisa kendini suya atar. Erast, bir kızın ölümü hakkında bilgi aldıktan sonra, kendi günlerinin sonuna kadar kendini suçluyor.

Nikolai Karamzin dikkat çekici yazdıduygusal hikaye "Zavallı Lisa" (özet, çalışmanın tüm gücünü taşımamaktadır). Bu hikaye birçok kadın romanının temeli haline geldi, filmlerin oluşturulmasına temel oluşturdu ve sadece Rusça ve dünya klasik edebiyatında bir duygusallık örneği haline geldi. Tipik bir köylü kadının ve rüzgarlı bir soylu insanın büyüleyici bir aşk hikayesi, o zamanın akıllarını, modern insanın hikayeyi tek bir nefesle okumasını sağladı. Bu türün klasikidir.

N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özetiN, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti

Related news

 • Ünlü Fransız şairler
 • İsmail Özdemir
 • Erkin Şahinöz
 • Kendisine Tecavüz Eden Saldırganı Öldürmüştü: Yargıtay, Nevin Yıldırıma Verilen Müebbet Hapis Kararını Bozdu
 • Lehim asidi lehimin ana bileşenidir

 • N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 6

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti


  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 14

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 43

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 21

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 27

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 1

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 77

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 42

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 83

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 51

  N, M, Karamzin Zavallı Lisa: eserin özeti 23