Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 2019

Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 2019

Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 25 26.02.2019, 17:22

Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi

Marzipan'ın ne olduğunu biliyor musun? Dürüst olmak gerekirse, kendimi uzun zamandır bu düşünceyi gerçekte olduğuyla özdeşleştirdim. Bazıları için, çoğu zaman, Sovyet dönemindeki badem ezmesinin ve hatta bazen de, fındıkla serpiştirilmiş bir çörek olarak adlandırıldığını hatırlayın. Marzipan'ın tamamen farklı bir şey olduğu ortaya çıkıyor! Marzipan, şeker ve bademden yapılan elastik bir karışımdır. Onun yardımı ile hamur işleri süslemek, sonra birbirlerini vermek çeşitli şekiller yapmak. Pek çoğunun, sadece Rusya'da böyle bir mucizenin neredeyse üretilmemesi nedeni ile ne olduğu hakkında bir ipucu yoktur. Gerçek marzipandan bahsediyorum, onun benzerliği değil. Gerçek şu ki, satışta bulabileceğiniz, ancak tadı tamamen farklı olacak, ama hepsi ekonomik ve yarar uğruna, mutfak uzmanlarımız diğer fındık türlerinden elastik bir kütle yapmaya çalışıyorlar çünkü bademlerin pahalı olduğu biliniyor. . Ceviz veya fıstıkla değiştirmeye çalışarak, karışım çok esnek değil ve oldukça lezzetli değil. Bunu tam bir güvenle söyleyebilirim, çünkü badem ezmesini bir kez evde pişirmiştim, bunun mağazada bulunabilecek kadar uzak olduğunu ve elbette kesinlikle bir çörek olmadığını farkettim.

Marzipan tarifi bir nesilden geçti.yüz bin yıl daha. Bazı haberlere göre, çağımızdan önce bile yemek pişirebildi. Şimdiye kadar, hiçbir tartışma tam da bu lezzetli tedavi ile geldi kim söz ediyor ki. Onların bakış açısını Fransa, İtalya, İspanya ve daha birçok açıdan savun. Hala badem ezmesi üretimi yapan bu ülkeler, sürekli diğer üreticiler tarafından kendilerine öğrenmek gizlice saklanabilir onun yeni tarifler geliştirilmesi. Ama dedikleri gibi, her şey dışarı yapacak, ve bugün her birimiz evde badem ezmesi yapma fırsatı. Ne için olduğunu söyle. Her şeyden önce, çok lezzetli bir tatlı muamele. Vitaminlerin değerli kaynağı, özellikle E. Üçüncü - - Bir pasta süslemeleri badem ezmesi kullanarak, kek ve hayal gücünüzü sağlayan birçok başka şeyler yapmak İkinci olarak, badem gibi çok yararlıdır. Örneğin, badem ezmesi hazırlanması Avrupa'da - gerçek bir yarışma, bu süre boyunca marzipan yapılan dilek sanat gerçek eserlerdir. o boyalar kullanarak herhangi bir rengi vermek, onu bir peri masalı kale inşa damat ve gelin gül, çikolata, hayvanların figürleri ve çok daha fazlası bir buket tokat mümkündür.

Marzipan'ı nasıl pişireceğini söylemenin zamanı geldi. Biraz boş zamana, iyi bir ruh halinize ve biraz sabrınıza ihtiyacınız olacak.

Marzipan tarifiN1

Malzemeler: 200 badem, 200 gr toz şeker, 2 çay kaşığı rom veya fındık tentürü.

hazırlanması: badem yapın, bir blender ile doldurun, birkaç kaşık dolusu şeker ekleyin ve iyice doğrayın. Geri kalan pudra şekerini döküp daha fazla öğütmeye devam ediyoruz. Karışım topaklar halinde birbirine yapışmaya başlayana kadar yavaş yavaş rom ve "mesim" karıştırıcıyı ekleyin. Hepsi bu, badem ezmesi hazır. Bir renk vermek için, örneğin, pancar suyu gibi bazı doğal veya kimyasal boyalar ekleyin.

Marzipan tarifiN2

Malzemeler: 0,5 kg tatlı ve 15 adet acılı badem, 200 gr. Meyve şekeri (eğer mümkün ise Fin almak daha iyidir), 1 çorba kaşığı su.

hazırlanması: badem kaynar su ile haşlanın, kabuğu soyulur ve fırında birkaç dakika düşük sıcaklıkta kurutulur (kuruduktan sonra anlarsınız). Tam kurumadan sonra, bademler mümkün olduğunca küçük bir karıştırıcıda veya kahve öğütücüsünde öğütülmelidir. Pudra öğütmek için şeker, süzgeçten geçirin. Badem ve şeker bir karıştırıcıda iyice karıştırılır. Yoğun, homojen bir kütle elde edilmelidir. Karışımı porselen bir kaseye koyun, üzerine bir çorba kaşığı su serpin ve tüm kütleyi hızla karıştırın. Kütlesi metal bir kaba koyun ve düşük ısıda birkaç dakika ısıtın. Pişirirken, 20 g toz şeker ekleyin.

Bu marzipan tarifi, daha fazla zaman alsa da, daha lezzetli olur. Bu arada, içine boyalar ekleyin ve modellemeye başlayın. Çocuklara ve arkadaşlara sevindim!

Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 2019

Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 2019

Related news

 • Köfteli Patatesin Üzeri İçin
 • Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu: Etkili Öğretmen, Etkili Çocuk
 • KAKAOLU KURABİYE
 • Bir ev için ne tür bir akustik sistem seçilecek
 • Hayati isteği nedir

 • Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 16

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi


  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 64

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 7

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 54

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 78

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 23

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 85

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 81

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 39

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 56

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 4

  Ne pişireceğini bilmeyenler için marzipan tarifi 79