Nevelsky Boğazı: açıklamaNevelsky Boğazı: açıklama
Nevelsky Boğazı: açıklama

Nevelsky Boğazı: açıklama

İncelememiz konusu Nevelsky Boğazı olacaktır. Rusya'da, pek çok insan bunu biliyor. Bazı detayları açıklığa kavuşturalım. Örneğin, Nevelskoy Boğazı'nın isminin anıldığı, derinliğinin vb.

tanım

Nevelsky Boğazı kıta Avrasya ve Sakhalin Adası'nı birleştiren bir rezervuardır. Ayrıca Tatar Boğazı'nı Amur Haliç ve Japonya Denizi ile sınırlar.

Stalin'in hükümdarlığı dönemindebir köprü inşa edilmesi planlandı. Ancak proje hiçbir zaman uygulanmadı. Bir başka proje ise Avrasya ile Sakhalin arasında köprü olarak kullanılacak bir barajın inşası. Ancak, çok fazla tartışma var. Bazı bilim adamları, yapay bir nesnenin inşası nedeniyle, boğazın suyunun daha sıcak hale geldiğini öne sürerken, diğerleri barajın sıcaklığın azaltılmasına yardımcı olacağının öne sürdüğünü öne sürmektedir. Üçüncü görüşe göre, baraj su sıcaklığını herhangi bir şekilde etkilemeyecek, soğuk su ve sıcak akım yakındaki su kütlelerinden gelebilir.

Nevelsk Boğazı

Nevelskoy Boğazı: derinlik, uzunluk ve genişlik

Boğaz keskin bir göletgenişlik olarak değişmekte olup, mahalledeki derinliği 7,2 m, toplam uzunluğu 56 km, asgari genişlik 7,3 km, burası Avrasya anakarası ve Pogibi burnu üzerindeki Lazarev pelerini arasında yer almaktadır.

Boğaz, adanın batı kesiminde başlar.Bu bölümün genişliği 80 km, derinliği ise 100 m'dir Rezervuar iki bölüme ayrılmıştır, biri 9 koy, diğeri ise - 16. Bu durumda, boğaz boyunca 700 metreye kadar derinliğe sahip derin su alanları görülmektedir. ve küçük teknelerde hareket edebileceğiniz sığ.

Nevelsk Boğazı'nın ismini onuruna

Boğazın adı onuruna

Yani onuruna Nevelsky Boğazı adı verildi? 1849'da Uzak Doğu Gennady Ivanovich Nevelskoy'un araştırmacısı olan Rus amiral onuruna seçildi. Rezervuarın keşfi, 1849'dan 1855'e kadar süren Amur seferi sırasında meydana geldi.

Nevelsky 1834'te deniz hizmetine başladıyıl, komuta taşımacılığı "Baykal". Bu sırada, Boynuz Boğazı'ndan Kronstadt'tan Petropavlovsk-Kamchatsky'ye bir kargo ile geçerek Sakhalin'in kuzey kısmını keşfetti.

Amiral, 1849 yazında nehrin ağzına indi.Aşk tanrısı ve anakara ile Sakhalin adasını birbirine bağlayan boğazı keşfetti. Ayrıca, Nevelsky, bilinmeyen bölgeleri keşfeden, Amur'un daha alt kısımlarına inmeyi başarmış, Sakhalin'in bir ada değil, bir yarımada olduğunu kanıtlamıştır. Bölge ve suların çalışma koşulları çok zordu. Yüksek ve yüksek dalgalardan dolayı, kuvvetli bir rüzgârdan gelen özel teknelere taşınmak zorunda kaldık. Bu, İmparator I. Nicholas'ı memnun etmedi. Ancak, keşif gezisine ilişkin raporlardan sonra, Nevelsky bölgeye ve sulara dair ayrıntılı bir çalışma için tekrar Uzak Doğu'ya gönderildi.

Nevelsk Boğazı'nın ismini onuruna

Nevelsköy Boğazı Hidrolojisi

Boğaz yoluyla Japonya Denizi'nin su değişimi var.İklim koşullarının değişimi sırasında bitişik rezervuarlar ile. Kışın kuzeybatı muson rüzgârlarının etkisi altında, yüzey suları soğuk atmosfer havası ile temasa geçer, sonuç olarak ısı verir, soğutulur, buzla kaplanır. Ocak ayından mart ayına kadar buz örtüsü gözlemlenmiştir.

Boğazın güneyindeki sahil şeridi yüce vekuzeyde - poligaya. Bu nedenle, su sıcaklığında hafif bir düşüş mümkündür. Ek olarak, boğazın durumu rüzgarlardan büyük ölçüde etkilenmiştir. Ortalama su sıcaklığı 11yaklaşıkC. En derin yerlerde, 13-15 dereceye kadar sığ suda 4-10 dereceye kadar ulaşabilir. 500 m'nin altındaki bir derinlikte, sıcaklık aynı indekste tutulur, 0.5-0.7 dereceye eşittir.

Rezervuarın derinliğine bağlı olarak, iki katman ayırt edilebilir:

 • Mevsime göre değişen yüzeye yakın.
 • İklim koşullarının değişmesi sırasında derin değişmez.

Yakın yüzey tabakası 500 kadar derinliktem, ağırlıklı olarak bu alan boğazın güney kesiminde yer almaktadır. Farklı mevsimlerde faaliyete bağlı olarak, Japonya Denizi'nden Boğazdan diğer su kütlelerine akan akımı teşvik eden girdaplar oluşur.

Derin tabakada pratik olarak gerçekleşmezSuyun değişmesi ve hareket etmemesi nedeniyle sıcaklık rejimi belirli bir parametrede kalır. Sismik aktiviteye bağlı olarak, vortekslerin oluşumu son derece nadirdir.

Rusya'da Nevelsk Boğazı

gelgit

Nevelskoy Kanalı'nda ve Amur Halicesi'nin güney topraklarında bitişik gelgitler görülür. Düzensiz ve semidurnal.

Ekinoks sırasında gelgitler neredeyse olurBununla birlikte, doğru yarı ürün, ayın düşüşünde bir artışla hala eşitsizlikler var, günlük 60 cm'ye kadar gelgitlere ulaşıyorlar.

Küçük bir derinlikte gelgitler de mümkündür. Maksimum büyüklükleri 2.1 m'dir Amur Haliç'te geleceğin maksimum boyutu 2,5 m'dir.

nevelskogo derinliği boğazı

Jeofizik araştırma

Nevelsky Boğazı bölgede yer almaktadır.Toprak su, bu nedenle özel ekipman kullanmak gereklidir. Gemiden basit çalışmalar işe yaramayacak. Peyzaj rölyef elektromanyetik cihazlar nedeniyle yanlış sonuç gösterecektir. Jeofiziksel parametreleri ölçmek için, alternatif bir elektromanyetik alanın ve bir metrenin birkaç dikdörtgenden oluşan özel bir teknik kullanılmıştır.

Araştırma sırasında derinlemesine kurulduelektromanyetik alanın etkisi 50 metreden daha fazladır. Bu ayrıca kabartma şeklini de etkiler. Zamanla, sert kayalar yok edilir ve aynı zamanda keskinleştirilir, küçük kayalık nesneler oluştururlar. İnşaat sırasında boru döşenirken, güçlü basınca dayanıklı güçlü malzemeler kullanmak gerekir.

Ek olarak, çalışmalarçoğunlukla hafif tuzlu balçık ile temsil edilir. Su yüzeyindeki daha küçük yüzdeyse kildir. Boğazın batısındaki kuvvetli tuzlu killer bulunur.

Neuilly geçişinin hidrolojisi

Sismik araştırma

Sismik araştırmalar daha karmaşık hale geldiKışın soğuk bir cephenin varlığı. Bu nedenle, ek olarak, buzla kaplı bölümlerin kırılması gerekliydi. Manyetometreler kullanıldı, tüm sonuçlar dijital bir ekrana iletildi.

Araştırma süresince en çokAktif sismik bölge derin katmanlarda bulunur. Su yüzeyine daha yakın aktivite daha az belirgindir. Ek olarak, manyetik alanın mukavemeti, bir kabartma malzemeden diğerine geçiş sırasında parametrelere göre değişir. Dolayısıyla, ağır salin tınlılarında sismik aktivite hafif tuzlu olanlardan daha düşüktür.

Zemin belirsizliği bölgesinde, sismik aktivite 0'a eşittir. Dahası, çalışmalar, zayıf kireçli tınlılarda, diğer türlere göre daha fazla bozulma vakasının gözlemlendiğini göstermiştir.

Nevelsk Boğazı

Nevelskoy Boğazı'nın Önemi

Nevelskoy Boğazı ana deniz rotasıdıranakaradan adaya. Her gün çok sayıda kargo gemisi inşaat malzemeleri ve diğer önemli malları taşımaktadır. Gölet, adanın ekonomik gelişimi için en önemli yoldur.

Ayrıca boğazda ringa balığı, halibut, navaga ve pisi balığı gibi balıkların aktif yakalanması da aktiftir. Rezervuar alanında, ticaret ve kargo gemilerinin durduğu toplam 25 adet koy bulunmaktadır.

Boğazın yanındaki kayalık bankalarda çok sayıda yuva kuşu gözlemleyebilirsiniz. Onların varlığı için ideal bir yer.

Nevelsky Boğazı: açıklamaNevelsky Boğazı: açıklama

Related news

 • Çikolatalı Cupcake
 • İlk kapitalist ülke. Eski kapitalist ülkeler. Kapitalist ülkelerin ekonomik gelişimi
 • 16 Mart 2019 Pazartesi Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu
 • Parlak psikolog Svetlana Fedorova
 • Patatesli Ev Mantısı Tarifi Videosu

 • Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama


  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama

  Nevelsky Boğazı: açıklama