Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 2019

Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 2019

Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 55 03.02.2019, 04:32

"Neyin iyi olduğuna" dair bir makale nasıl yazılır?

Üzerinde Kompozisyon "Nedir iyi?"Bütün öğrencileri yazdı, yazdı ve yazdı. Ve doğru. Bu sadece bir ödev değil. Böyle harika bir his ve kaliteyi iyi olarak düşünmek için bir fırsat. Ne yazık ki, modern dünyada kayboluyor. Bu konudaki yazı büyükleri hatırlamaya ve yansıtmaya yardımcı olur.

neyin iyi olduğuna dair bir makale

plan

Peki, "Neyin iyidir?" Konulu bir makale."Bu, mantıklı, yapılandırılmış ve ilginç olduğu ortaya çıktı, sunum için yaklaşık bir plan taslağı değerinde. Sayfada noktalar çizmene gerek yok. Çalışmalarında söylemek istediği şeyi öğrenciye "hatırlatıcı" olacak kısa tezlerin bulunması yeterlidir. Bu, makale üzerinde çalışma süreci daha kolay ve hızlı hale getiren bir tür referans noktasıdır.

Planda ne yazacağını belirtmek gereklidir.giriş (ilk kısım), içeriği (ikinci) ve sonuç (üçüncü). Genç öğrenciler için yapı tam olarak budur. yanı sıra sonunda sunmak için nasıl, - (onun doğruluğunu kanıtlamak şeması onaylı açıklamaya göre) her şeyden önce ek olarak, yine kitabe (kompozisyon başlar konuda alıntı), argümanlar ve kanıtlar hakkında düşünecek lise öğrencileri, kendi, yazarın görüşünü. Eğer dikkatlice çalışmak, temelde, konuyla ilgili bir deneme "iyi nedir?" Hızla yazabilirsiniz.

1 parça

Giriş - Ne olmalı? Mümkün olduğunca kısa (birkaç satır), ancak anlamlı, "su" yok. Aslında bu bir soyut. Yani okuyucuya bir daha ne olacağını anlatan cümleler. Tanıtım şu şekilde yazılabilir: "Birçok kişi böyle iyi bir kavramı unutmuş. Ne yazık ki, modern, neredeyse tamamen otomatikleştirilmiş dünyamızda, çok küçük bir hale gelmiştir. İnsanlar birbirlerine hoş şeyler yapmayı, birbirlerine anlayış ve merhametle davranmayı bıraktılar. Birçoğu bayat ve bencil oldu. Evil. Gündelik endişeler, sorunlar, kriz - tüm ağır taş yığınları. Bununla birlikte, bu, kötülük yapmaktan ve suçlu olmayanlardan ayrılmak için bir mazeret değildir. Aksine, iyi işler yaparak, bir ışık ışını uygulamak mümkün olacaktır. " Bu kadar yeter. Bunun "İyi Nedir?" Konulu bir makale olduğu açıkça belli oluyor. Sonra ana bölüme gidebilirsiniz.

iyi kompozisyon denemesi nedir

Bölüm 2

Ana bölümde ifadeler olmalı,nedenler ve mantık. "Su" eklenmeksizin arzu edilir. Güzel ifadeler, beyanlar, alıntılar ve hatta terimlerle dolu olmak gerekli değildir. Her şey ılımlı olmalı. İyi bir insanın kompozisyonu şu şekilde devam edebilir: "İyi şeyler yapan merhametli insanlar için iyi şeyler yapmak daha kolaydır derler. Muhtemelen, başkalarının varlığını daha hoşa çıkarmaya çalıştıkları için. Bu kalite çoğumuz öğrenmeye değer. Kreş olmak isteyen insanlar için bile bir teknik var. Bir günde - iyi bir neden için. Bir önemsemesine izin verin, ancak birisi için faydalıdır. Örneğin alın ve bir kasede süt alın ve sokak kedilerini arayın. Ya da kuşlar için eski ekmeği çökertin. En banal olan yaşlı adamı yola aktarmaktır. Veya bir duruşta ayakta duran ve minibüse karşı dondurucu birinin yalnız görünce bir yolculuk önerin. Çok çaba ve zaman almaz - kimse sizi özgürce çalışmaya veya milyonları feda etmeye zorlamaz. Fakat bunun bir yararı var. Dedikleri gibi - önemsiz, ama hoş. "

iyi bir adam hakkında bir deneme

Bölüm 3

Ana nasıl yazılmıştır?denemenin bir parçası. Ve genel olarak, ilke açıktır. Ve son ne hakkında? "İyi olan" başlıklı çalışmanın tamamlanması ne olmalıdır? Kompozisyon-akıl yürütme, bitişin genel metnine kısa ve öz olmalıdır. Örneğin, yukarıdaki örneğe bir sonuç yazmak gerekirse, şöyle görünecekti: "Genelde, bunun nazik olmak için nasıl bir şey olduğunu anlamak mümkün değildi, çok fazla çaba göstermeniz gerekmiyor. Her gün güzel şeyler yaparsanız, alışkanlık haline gelir ve sonunda bir kişi onsuz yaşayamaz. Ve katılıyorum zor değil - alışkanlık iyidir. "

Hepsi bu kadar. Kısaca, yetenekli ve gereksiz bir akıl yürütmeden. Bu tam olarak ne olmalıydı.

Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 2019

Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 2019

Related news

 • ŞAPKALI BEBEK HIRKASI ANLATIMLI TARİFİ
 • Haşhaşlı Revani Tatlısı Tarifi Videosu
 • BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ GÜÇLENDİRMENİN YOLLARI
 • Ispanak Borani Tarifi Videosu

 • Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 89

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır


  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 67

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 25

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 87

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 1

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 61

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 84

  Neyin iyi olduğuna dair bir makale nasıl yazılır 93