Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 2019

Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 2019
15.10.2019

Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 88

Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları:

Kendi ayna kamera rüyalar hakkındaBu sınıfın dijital teknolojisini almaya karar veren her ikinci alıcı. Ancak herkes o kadar fotoğraf ekipmanlarının birçok üretici küçük hile gitti pahalı ekipman satın alabilecek - fonksiyonel ve teknik özelliklerini basitleştirilmesi, ucuz bir ayna cihazları oluşturun. Bu yazının odak - büyük SLR fotoğraf makinesi giriş seviyesi Nikon 5200'ün Bakış, özelliklere ve sahiplerinin yorum bir potansiyel alıcı fotoğrafik ekipman pazarındaki pazar lideri ile daha iyi tanımak sağlayacaktır.

Nikon 5200

Ilk tanışma

Birçok satıcı harici işaretlerle temin eder.Kameranın (o D5100 modeli) önceki kuşaktan farkı mümkün değildir. dış hoş kabalığı ve kontrol panelinin şekli ile vücut üretiminde aynı yüksek mukavemetli plastik, özellikle de modifikasyon Nikon 5200 fiyat SLR giriş seviyesi ayırt etmez 30-35.000 ruble aralığındadır, ve, alıcı yorumlarını bakılırsa oldukça olduğunu çekici.

Markanın komple seti ile her zaman dolu olmuşturemir. Teknolojinin kendisine ve yönergelerine ek olarak, standart meraklıları seti, çekimlerle profesyonel çalışma için bir dizi adaptör ve kabloya sahiptir. Kayış, pil ve şarj cihazı da standart bir kit olarak kabul edilir.

Tasarım ve ergonomi

Nikon 5200 kamera dünya çapında sunulduüç renkte halka - siyah, bronz ve kırmızı. Ülkemizde, sahiplerinin sayısız incelemesine bakarak, klasik siyah renk daha popüler. Ergonomi bakış açısından, yarım kilogram ayna kamera, bir yandan bile mükemmel bir şekilde uzanıyor. Böyle bir kolaylık aygıtı, aracın sağ tarafında bulunan kullanışlı bir tutamak gerektirir.

Nikon d 5200

Doğrudan sap üzerinde kızılötesi yerleştirilirUzaktan kumandayı kullanarak kamerayı kontrol etmek için alıcı. Yanında, otomatik netlemeyi aydınlatmak için parlak bir lamba var. Üretici, lambanın ek bir fonksiyona sahip olduğunu ve kırmızı göz etkisinin ortadan kalktığını not eder. Cihazın kontrol panelindeki düğmeler çoktur, ancak çoğu kişi onlarla uğraşmanın oldukça kolay olduğunu garanti eder. Ve otomatik modda, deklanşör dışında herhangi bir tuşa basmanın gerekli olmadığını göz önünde bulundurursanız, birçok kullanıcı için ek işlevselliği öğrenme sorunu ortadan kalkar.

Konektörler ve arayüzler

Bir DSLR fotoğraf makinesinin sahibinin gözünden D 5200Bir düzine taslak altında, hemen hemen tüm ayna aygıtının işlevselliği gizlenir. Başlamak için, muhtemelen, bayonet maliyetler - bu nedenle, dahili bir motor (tornavida) yok, kamera için, çekim nesnelerin üzerine otomatik olarak odaklanabilme yeteneğine sahip yerleşik ultrasonik mekanizma ile sadece pahalı objektifler yaklaşacaktır. Kameranın tepesinde, şirketin teknoloji uzmanları ses cihazları yerleştirdiler. Fişin altında iki mikrofon deliği ve bir stereo hoparlör var.

Nikon 5200 kiti

Davanın sol tarafındaGörüntüyü TV ekranında görüntülemek için arabirim (HDMI). Yanında, kamerayı kişisel bir bilgisayarla senkronize etmek için bir adet USB portu bulunmaktadır. Üçüncü garip görünümlü arayüz ayrı olarak satılan bir GPS modülünü kurmak içindir. Cihazı ters çevirerek, pil yuvasını gizleyen kasanın alt tarafında bir saplama bulabilirsiniz. Bu, uzmanların dikkatle kullanılmasını önerdiği cihazdaki tek saplamadır.

Kamera özellikleri

CMOS kamera sensörü Nikon D 5200 bir boyutu var23,5х15,6 mm (tam olarak profesyonel SLR'lerin tam boyutlu formatından iki kat daha az). Üretici, kameranın 24 megapikseli desteklediğini, ancak böyle bir kamera için piksel sayısının özel bir rol oynamadığı (profesyonel çekim için 6-8 yeterli) olduğunu belirtti. Matrisin hassasiyeti 100-6400 ISO birimidir.

kamera Nikon 5200

Cihaz elektronik bir deklanşör kullanıyorPerdelerin dikey vuruşuna sahip kontrol. Enstantane hızı 1/3 veya 1/2 adımlarla 1/4000 ila 30 saniye arasında ayarlanabilir. Manuel mod ile daha uzun bir deklanşör açıklığı gerçekleştirilir. Seri çekim olasılığı var - saniyede 3 veya 5 kare. Görüntüleri kaydetme biçimi standarttır: RAW, JPEG veya birleştirilmiş RAW + JPEG. Kamera, stereo ses ile FullHD formatında (1920x1080) video kaydedebilir.

Kamera için standart lensler

En çok satan kamera modifikasyonuNikon 5200 Kit 18-55 olarak kabul edilir. Pratikte görüldüğü gibi, cihazın lens ile bu düzenlemesi, tüm benzer Nikon ürünleri arasında piyasadaki en cazip fiyatlara sahiptir. Ayrıca piyasada, potansiyel bir alıcı bu fotoğraf makinesini bir telemetre lensi 18-105 ile veya hatta BODY paketinde optik olmadan da karşılayabilir. Profesyonel fotoğrafçıların değerlendirmeleri, tüm yeni gelenlerin ucuz bir objektif 18-55 tercih etmelerini tavsiye ediyor.

Standart DX optikleri ile Nikon 5200 olmadan çalışırşikayet. Otomatik odaklama sessiz bir ultrason mekanizması tarafından kontrol edilir ve ayrıca kullanıcının manuel ayarlamalar yapmasına izin verir. Kameranın sahipleri, kameranın odak noktasının pratik olarak kaçırılmadığını iddia ediyorlar ve bu da sevinemez. Pozlamanın bir 2016 piksel RGB sensörü kullanılarak ölçüldüğünü dikkate alırsanız, son görüntünün kalitesi hakkında endişe edemezsiniz.

Flash cihaz hızı

Ayna temsilcilerinin olduğu günler geçtiSeri çekim sonucunda elde edilen fotoğraflar kaydedilirken bütçe sınıfının sıkıca asılıydı. Nikon 5200 Kiti çok hızlı çalışıyor. İlk olarak dahil etme. Tam olarak, güç düğmesine bastığınızda, tüm profesyonel cihazlarda uygulandığı için bir dizi fotoğraf çekebilirsiniz.

Nikon 5200 fiyat

5 kare seri çekim ile kullanıcıBirleştirilmiş modda (RAW + JEPG) fotoğraf kaydederken bile cihazın askıda kaldığını fark edeceksiniz. Bu işlevsellik, sürücü ile oldukça hızlı iletişim kuran hacimsel bellek arabelleğinden dolayı mümkündür. Son olarak, birçok kullanıcı LiveView modunda çalışmayı karşılayabilir. Yine, görüntüleri gerçek zamanlı olarak izleme sürecinde hiçbir frenleme tespit edilemez.

Ekran ve vizör

3 inçlik bir dönüşün varlığıKameradaki ekranın yüksek kaliteli video oluşturmanın tüm hayranlarına tat vermesi gerekecektir. Mevcut bir portre objektife sahip olmanın ve bir diğerinin elleriyle çekilmesi gereken bir şey var - Nikon 5200 kamera 18-105 ile doğanın koynunda bir aile çekmek. Kullanıcının isteği üzerine, ekranı herhangi bir pozisyonda ve herhangi bir açıda kurabilirsiniz, çünkü güvenilir bir menteşe mekanizması LCD ekrana tam hareketlilik sağlar.

Vizör ayrıca şeffaf bir şekilde donatılmıştırLCD ekran Sürekli olarak odak noktaları ve bileşik bir ızgara görüntüler. Otomatik odak ölçümü sırasında odak noktaları kırmızıyla vurgulanır. İncelemelerinde, birçok kişi vizörün arka ışığının olmadığını ve odayı kullanmak için oldukça elverişli olduğunu belirtiyor.

Nikon 5200 kit 18 55

Dijital laboratuvar kontrol paneli

Ama Nikon 5200 kameranın menüsü tamamenProfesyonel fotografik ekipman pazarında daha pahalı cihazlarla aynıdır. Birçok uzman, üreticinin kasıtlı olarak Nikon ürünlerinin hayranlarını yanıltmak için böyle bir adım attığını belirtiyor. Giriş seviyesi SLR'den profesyonel bir tekniğe geçildiğinde, kullanıcı herhangi bir rahatsızlık hissetmemelidir.

Genel olarak, menü olumlu duygular bırakır -Ekran büyük, tüm ayarlar fonksiyonel göre gruplandırılmış, yönetim Russified. Bir kullanıcı kılavuzu olmaksızın, yeni başlayanların ayarları anlaması zor olacaktır, ancak kamerayı otomatik modda kullanmak için kontrol paneli oldukça bilgilendiricidir. Yorumlarında, birçok fotoğrafçı, yeni başlayanların hemen bir grafik görüntü şeklinde sahiplerine sağlanan otomatik odaklama için bir bilgi paneli içermesini tavsiye eder. Kullanıcı, kameranın pozlamayı seçme sürecinde ürettiği ayarları eşleştirebilir ve kendi sonuçlarını çıkartabilir.

Canon vs Nikon

Bilgisayar endüstrisinin devlerinin mücadelesine,kullanıcılar uzun zamandır alışkındırlar (Intel vs AMD ve Radeon vs Nvidia hakkında). SLR fotoğraf makineleri dünyasında, Canon ve Nikon ürünleri arasında eşit bir mücadele var. Nikon 5200, fiyat kategorisinde doğrudan bir rakip - Canon 650D. Uygulamada gösterildiği gibi, uzmanlar ve meraklılar tarafından yapılan pek çok test, fotoğraf oluşturma kalitesinde pek bir fark yaratmıyor. Ayna cihazları, görünüm ve kullanım kolaylığı bakımından birbirinden farklıdır.

Nikon 5200 Yorumlar

Kesinlikle Nikon 5200 değerlendirmeden edinildiolumlu karakter fanlar Nikon ürünleri tarafından yazılır ve uygun bir adla ekipmanın sahipleri olacak Canon övmek için. Ve bu kavga 2000 yılında iki dünya devleri, küresel pazarda işbirliği konusunda bir anlaşma, çünkü hiç bitmeyecek ve ürünlerinin fiyatları (benzer tekel) yerleşmek için.

Alternatif daima mevcut

Yarı profesyonel bir tekniğe sahip olmakPotansiyel alıcıların çoğu akıl tarafından bulanıklaşıyor ve kullanıcı SLR kameranın ikinci haftasıyla ilgili bir hata yapıyor. Bütün sorun, birçok alıcının verileri nasıl analiz edeceğini ve ürünlerin avantajlarını ve dezavantajlarını nasıl kıyaslayacağını bilmemesidir. Örneğin, tüm SLR fotoğraf makineleri büyük bir ağırlığa sahiptir (aynı "soapbox'lara" kıyasla). Cihazı birkaç dakika saklamak için bir şey var, ve doğanın koynunda fotoğraf çekmek için çok farklı bir durum var. Ve onlar, doğası gereği abartısız yönetimi var, zengin ve birçok kullanıcı doğru işlevselliğe sahip değil (sonuçta, sahiplerinin% 99'u "Otomatik" modunu kullanıyor). Lensin darbelere karşı korumasından ve alıcının ilgisini azaltan birçok olumsuz faktörden bahsetmiyoruz. İncelemelerindeki uzmanlar, piyasadaki bir kamerayı seçmenin etkili bir yöntemini - bir ayna cihazını ve kompakt bir cihaz olan Nikon Coolpix 5200'ü ele almayı önermektedir. 20 kare, 5 dakikalık video yakalama ve sonuçları karşılaştırma.

Sonuç olarak

SLR fotoğraf makinesi Nikon,Bütçe sınıfında sunulan, potansiyel bir alıcı dikkatini açıkça hak ediyor. Ve eğlence için değil, iş veya yaratıcılık için daha çok dijital bir cihaza ihtiyaç duyan kullanıcılar hakkında konuşuyoruz. Sonuçta, "tığ işi" matrisi, profesyonel ekipman maliyetini düşürmek ve taşınabilir dijital kameraları pazardan ayırmamak için icat edildi.

Nikon 5200, öncülleri gibifototeknik piyasası (ve belki de takipçileri), bir fotoğrafçının film çekme sürecinde ihtiyaç duyabileceği mevcut tüm işlevselliğe sahiptir. Eğer işin rahatlığı, resim ve hizmet kalitesi hakkında konuşuyorsak, o zaman talep eden alıcıya bile şikayette bulunacak bir şey yoktur. Ancak, pahalı ekipman satın almadan önce, bu kameranın günlük yaşamda pratik olup olmadığını düşünmeniz gerekir.

Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 2019

Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 2019

Related news

 • Pena Yayınları’ndan Hem Okunabilen Hem İzlenebilen Masal Kitapları
 • Skypeta nasıl kayıt olunur Skypea ücretsiz ve hızlı bir şekilde kayıt oluruz
 • Martta bambaşka bir milli takım
 • ABD, Hindistanı da S-400 alma kararından vazgeçirmeye çalışıyor
 • Çok İzlenen Videolar

 • Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 79

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları


  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 89

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 78

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 3

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 20

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 89

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 50

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 33

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 25

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 96

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 87

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 70

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 41

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 30

  Nikon 5200: genel bakış, teknik özellikler ve alıcı yorumları 33