Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 14 06.03.2019, 02:23

Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar.

Nikon Coolpix L830 en iyilerden biri.Bütçe, kullanımı kolay Coolpix L-serisi kameralar 299,95 dolarlık nispeten cazip fiyatı göz önüne alındığında harcanan para büyük bir getiri sağlayacaktır.

Ana Özellikler

coolpix l830

Kamera özellikleri uygunluğunu işaretler22,5-765 mm odak uzunlukları (35 mm kamera perspektifinden) sağlayan 34 kat mercek. Böyle uzun odak uzunluklarında net görüntü sağlamak için, hibrid titreşim bastırma sistemi L830'da kullanılır. Kamera, maksimum ISO3200 duyarlılığı ve Full HD video yakalama özelliğine sahip 16.0 megapiksel CMOS sensörüne dayanmaktadır. Dışsal olarak, en önemli yenilik, ekran çözünürlüğünün 921 bin puana yükselmesi ve yukarı ve aşağı eğme olasılığıdır. Nikon Coolpix L830 ayrıca L serisi serilerin AA pillerini kullanma eğilimini de takip ediyor.

DSLR boyutları

Coolpix L830'da ilk çıkan şey, buna ek olaraktasarım, bu onun hacmi. 510 gramlık kompakt, giriş seviyesi SLR fotoğraf makinesi Nikon D3300'den sadece biraz daha küçük olan 111x75.8x91.2 mm'dir. Bu, fotoğraf makinesine mükemmel ergonomi sağlar ve kalın bir tutuş ve etkileyici lastik kaplı başparmak paneli, özel bir rahatlık hissi verir.

Çekim modları

Ancak, DSLR kamera çokyaratıcı kontrol ve düzenli bir vizör için fırsatlar, bundan Coolpix L830 ilgisi yoktur. Bunun yerine, iki otomatik moddan birine güvenmelisiniz. Akıllı Otomatik, nesneye bağlı olarak önceden ayarlanmış 18 sahneden birini seçer ve en uygun ayarları uygular. Ayrıca standart otomatik ISO duyarlılığına ve beyaz dengesi moduna geçebilirsiniz. Alternatif olarak, 18 sahnenin her biri, Kolay Panorama işlevi gibi manuel olarak seçilebilir. Bu ek ucuz kameralar L330 otomatik panoramik eksik olduğunu göz önüne alındığında, gerçekten yararlıdır. Ne yazık ki, tüm sonuç dikey 920 piksel reformasyon ve kullanıcı ya 180 ya da 360 derece sınırlıdır. Buna ek olarak, Nikon böyle "seçici renk", "Oyuncak Kamera" ve "Sepya" olarak başka bir 11 özel efektler uygulamak için izin verir, ama yine otomatik olarak, gülümseme ve göz kırpma algılama belirleyen akıllı portre modu, seçim kırmızı göz kaldırma ve cilt düzgün olabilir .

Çok güzel, ancak birkaç ilave özel renk efekti hariç, L330 ve L820 aynı çekim fonksiyonlarına sahip.

nikon coolpix l830 fiyatı

Yeni ne var?

Izin veren birçok fark yokturL830 selefi ayırt. Sensör ayarları, işin garibi, 16.0 megapiksel CMOS sensörü 1 / 2.3 "ISO 125-3200 hassasiyet aralığı ile her iki kamera değişmez. Hem kamera, stereo ses ve gürültü azaltma fonksiyonu ile Full HD kayıt yapabilirsiniz paylaşabilir, ancak yeni modelde sürekli çekim hızı azalır. 8 / s tam çözünürlükte şimdi 5 ardışık fotoğraflar için 6.8 k / s düşürüldü 6 çekim bir dizi için.

Coolpix L830 fiyatı

Ne değişmedi

Optik olarak iki kamera da çok benzer. Coolpix L830 30 34-kat tamamına üst zoom aralığı sağlar, ancak 22.5 mm genişliğinde eşdeğer maksimum ayar değişmeden kalır ve eski model diyafram f / 3-5,8 hemen hemen aynıdır. L830 aynı Hibrid VR sistemi kamera sarsılmasını dengeler kullanır. Bu istenmeyen hareketi telafi etmek için objektif hareket ettirerek çalışır, ancak daha ayar gerekiyorsa, kamera otomatik olarak farklı çekim hızlarında iki çekim ve her biri en iyi parçalarını birleştirebilir.

Coolpix L830 aynı fotoğraf makinesini de miras aldı.Mercek muhafazasının sol tarafındaki düğme, ölçek kontrolü için kullanılır. Deklanşör düğmesinin yanındaki standart zoom halkasını tamamlar, böylece görüntüyü sol elinizle yakınlaştırmanıza ve çekim için doğru olanı serbest bırakmanıza izin verir. Bununla birlikte, hangi kontrol kullanılırsa kullanılsın, L830'un oldukça hızlı ölçekleme hızı, durumun odak uzaklığının ince ayarını yapar.

Kameranın sol tarafında bir düğme var.Flaş kontrolü ve bağlantı için bir dizi konektör - USB portu ve HDMI çıkışı. Üstte, deklanşör, ana zoom kontrolü, anahtar ve iki mikrofon bulunuyor. L830'un arka paneli aynı Spartan'tır, video kaydı, sahne seçimi, oynatma, silme ve ana menüyü çağırmak için düğmelere sahiptir. Dairesel gezinme tuşları, pozlamayı telafi etmek ve flaş kontrol ve makro ayarı ile birlikte otomatik zamanlayıcıyı ayarlamak için de kullanılır.

Coolpix kamera l830

ekran

Arka panelin ana cazibesiKompakt fotoğraf makinesi yeni bir flip-up monitör. Çözünürlük 921.000 puan ve şimdi ekranı eğmek ve yaklaşık 90 derece yukarı veya aşağı döndürmek mümkün. Bu, hareketin sınırıdır, böylece kullanıcı taşıma sırasında onu korumak için ekranı çeviremez veya selfies çekerken kendisine bakamaz. Ancak bu, kameranın en kompakt kısmı değil, arka panele önemli bir artış katıyor. Ekranın kendisinden bahsedilmeye değer, çünkü daha ucuz L330'un aksine, sadece daha fazla piksel değil, aynı zamanda önemli ölçüde geliştirilmiş görüntüleme açıları ve biraz daha fazla renk doğruluğu da var.

nikon kamera coolpix l830

Güç kaynağı

Kameranın tabanı plastiksehpa montaj ve bellek kartı ve pil bölmesi gizleyen bir kapak. Coolpix L830 kullanıcıların yorumları atıfta Bu tasarım çok uygun değil - fotoğrafçı SD-kartı çıkarmak istiyorsa, bunun yerine, dört adet AA pil ayaklarına olacağı riskini taşır. Güç kaynağında da bir sorun var. Elbette AA pil hazır, bu nedenle tipik bir lityum-iyon pili kurtarmak için şarj etmek için bir çıkış aramaya gerek yok, ama biraz düşük maliyetli Nikon Coolpix L830 artar - 30 $ seti maliyetini artıracaktır nikel-metal hidrit piller fiyatı. En azından, pil grubu tek bir şarjla 680 çekim yapılmasına yapmanızı sağlar ve konvansiyonel alkalin pil de iyidir 390 fotoğraf, sürer.

coolpix l830 yorumlar

hız

Güç ne olursa olsun, Nikon kameraCoolpix L830, güç açıldıktan bir saniye sonra çekime hazırdır ve iyi bir aydınlatmada AF sistemi neredeyse anında konuyu yakalar. Daha az optimal koşullar altında, kamera kurulumu daha uzun sürer, ancak bu, önceki model L330'un otomatik odaklanmasından daha fazla ve daha iyi. Tüm Coolpix kompaktlarının maruz kaldığı tek dezavantaj, kamerayı akıllı otomatik modda makro fotoğrafçılığa geçirmenin zorluğudur. L830'un santimetre minimum odaklama mesafesini güvenilir bir şekilde çalıştırmak için standart otomatik modu seçmeli ve makro tuşunu kullanarak makro odağını açmalısınız. Çok uygun değil.

Neyse ki, Nikon'un kanıtlanmış menü sistemimodları kolayca değiştirme ve diğer parametreleri değiştirme yeteneği. Görsel olarak en etkileyici arayüzlerden çok uzaktır, ancak parlak güneş ışığında kolayca gezinmenizi ve kolayca okumanızı sağlar. Kullanıcılar bunu takdir ettiler, çünkü minimum kontrol düğmesi sayısı modları değiştirmek veya ISO duyarlılığını manuel olarak değiştirmek için menü sisteminin sürekli kullanımını gerektirir.

nikon coolpix l830

hüküm

Küçük kardeşi L330 gibi, "Nikon Coolpix L830"şaşırtıcı. Her iki kameranın kullanımı kesinlikle kolaydır, ancak akıllı otomatik modda çoğu kameradan fazlası yoktur. Görüntü kalitesi, performans veya işlevsellik Coolpix L830 ile göze çarpmıyor. Kameranın fiyatı kesinlikle rekabetçi, ancak bir dizi AA pil satın almanın ek maliyetlerini hesaba katmanız gerekecek. Sonuçta, hepsi bir 34x zoom lense sahip olmaktan çıkıyor.

Ama kendine sormalısın, bu yeterli mi?Bu fiyat en az 20-kat zoom kapsama sağlayabilir süper zoom ile kompakt kameraların hiçbir sıkıntısı olduğu için, kameranın ek boyutunu dengelemek için. Ek bir telefoto objektif, birçok durumda yararlı olabilir, ancak cebinize daha küçük bir kamera yerleştirme olasılığı daha cazip görünüyor.

Performans açısından, L830 kötü değilkamerası. Doğru koşullar altında güçlü renkler ile net resimler çeker ve net görüntüler. Arka paneldeki ekran böyle bir fiyat için beklenenden daha iyi çalışır ve eğme özelliği düşük ve yüksek noktalardan çekim yapılmasını önemsiz bir konu haline getirir.

Yine de, gerçek kalır - kaliteKameranın görüntüsü özel değil ve aynı veya daha düşük değerdeki daha kompakt kameralardan daha düşük. sensörün dinamik aralık ve düşük ışık ve yüksek kontrast gri ve cansız içinde aşırı temkinli ölçüm alarak resimlerin eksikliği ve detaylı ihtiyaç duyduğu ve optimum aydınlatma yakınlığı iyi bir düzeyde tutmak için. En azından, kullanıcılar optik hakkında biraz şikayet ediyorlar. Nikon Coolpix L830'un ana avantajı fiyattır.

Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

Related news

 • Cari denge 3 yıl sonra fazla verdi, yıllık açık 51 milyar dolar
 • Yekaterinburg Kaş dövme: yorumlar. Ekaterinburg Güzellik salonları
 • Kakuleli Fırın Sütlaç Tarifi
 • Restaurant Kömürler (Ufa): adres, menü, açıklama
 • Tığ İşi Gelin Tacı Modeli Şal Yapımı

 • Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 19

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar


  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 95

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 14

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 29

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 14

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 13

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 50

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 46

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 62

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 64

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 80

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 89

  Nikon Coolpix L830 Dijital Fotoğraf Makinesi: genel bakış, özellikler ve yorumlar 78