Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 2019

Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 2019

Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 95 09.02.2019, 11:56

Nikon fotoğraf makinesinin "kilometre performansı" nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler

Kimse kullanılmış bir araba satın alamaz,kilometresinin ne olduğunu kontrol ederek, kaç adet deklanşörün yapıldığını bilmeden kullanılmış bir dijital fotoğraf makinesi satın almayın. Bu makalede, çekilen fotoğraf sayısının neden bu kadar önemli olduğu ve nasıl doğrulanacağı tartışılacaktır.

Nikon kameranın “kilometre” sini nasıl bulabilirim: Neyi bilmem gerekiyor?

DSLR fotoğraf makinelerinin az sayıda hareketli parçası var. En büyük iki (ve en önemlisi) ana aynadır, bu sayede merceği yukarıda bulunan vizörden ve mekanik panjurdan görmenizi sağlar. Bu cihazlardan ikincisi, daha hassas ve hızlı bir şekilde sipariş dışıdır. Yavaş çekimde perdenin açılıp kapanması izlenirse, bu kadar küçük ve ince bir mekanizmanın maruz kaldığı netleşir.

kamera nikon kilometre nasıl bulunur

Uygulamada gösterildiği gibi, kamerailk birkaç ay, arıza olmadan çalışır, daha sonra elektronik, daha fazla veya daha az güvenilir çalışmaya devam edecektir. Ancak deklanşör bir arabanın motoruna benziyor. Sonuç olarak, yaşam döngüsünün sonuna ulaşacak ve normal olarak çalışamayacak. Bundan sonra, kamera kullanılamaz hale gelir ve ya pahalı onarımlar (DSLR için 400-500 dolar) ya da eBay'de yedek parça bulmak için 100 dolar ödemeniz gerekir, ancak cihazın karmaşık ve eksiksiz küçük parçalarının sökülmesinden ve profesyonel olmayan onarımlardan zaten sorumludur.

Nasıl felaket vepahalı o (onlar çalışmak için ne kadar ihtiyaç duyduğunu kaba bir tahmin almak için) kendi kameralar gibi onun "kilometre" kontrol etmek gereklidir, kapının başarısızlığıdır ve ikinci el, satın alma, sadece (ucuz prim ekipmanı bir pazarlık olmayacaktır planlanmaktadır, 20 bin devir ile ortalama başarısızlık noktasını aştıysa). Ama nasıl tespit bilgilerle yapmak "run" Nikon kamera ve ne biliyoruz?

kamera nikon kilometre nasıl kontrol edilir

EXIF verileri

"Kilometre" nin nasıl bulunacağı sorusunun cevabıNikon kamera yaptığı resimlerde kaplıdır. Neyse ki, 2005'ten beri, her kamerada üretici, EXIF ​​görüntü verilerindeki deklanşör sayısının bir kaydını gerçekleştirmiştir. Son fotoğrafı inceleyebilir ve tamircinin kaç kez çalıştığını görebilirsiniz.

Çevrimiçi Kontrol

EXIF verisi sayesinde, kullanıcı dostu bir web sitesiCameraShutterCount.com, Japon üreticisinin modelleri de dahil olmak üzere birçok kamerayla çalışır. Örneğin, burada, Nikon D3100 kameranın “kilometre” sini nasıl bulabilirim? Düzenlenmemiş çerçeveyi siteye yüklemelisiniz. Program, EXIF ​​verilerini dikkate alır ve sadece deklanşör sayısı değil, aynı zamanda belirli bir modifikasyon için mekaniğin beklenen ömrüne dayanan kameranın yaşam döngüsünü de verecektir.

Önceden altını kontrol edebilirsinizkameranın üreticisinin ve modelinin desteklendiği şekilde listelendiğini görmek için ana sayfa (Nikon D3100 listelenmiştir). Cihaz orada olmasa bile, fotoğrafı indirmenizi ve kontrol etmenizi engellemez.

kamera nikon manuel kilometre nasıl öğrenilir

EXIF verilerini ayıklama

Çevrimiçi hizmetler uygun olsa da,yararsızdır (örneğin, bu model desteklenmezse) veya kullanılamazlar (örneğin, resimleri üçüncü taraflarla paylaşmamak). Böyle durumlarda Nikon kameranın “kilometre” sini nasıl kontrol edebilirim?

EXIF verilerini örneklemden el ile çıkarabilirsinizgörüntüleri ve geniş bir yelpazede mevcut araçları kullanarak bunları arayın. Nikon kameralar için, "Deklanşör Sayısı" veya "Görüntü Numarası" nı arayın. EXIF verilerini görmenizi sağlayan gerekli uygulama (örneğin, popüler ücretsiz InfranView fotoğraf görüntüleyici) zaten yüklenmişse, görüntüyü açmalı ve yukarıdaki ifadeyle birlikte bulunan bilgileri incelemelisiniz.

Ayrıca, bir kopya indirebilirsinizçapraz platform komut satırı aracı ExifTool ve EXIF ​​verileri ile aramak için kullanın. Kullanıcılar bu yöntemi tercih eder, çünkü 100'den fazla giriş içeren uzun listeleri okumadan ihtiyacınız olan şeyi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar.

Bir nikon kameranın kilometre nasıl bulunur

Bir Nikon kameranın “kilometre” sini nasıl bulabilirim:

ExifTool'u kullanmak içinExiftool sonra komut satırı ayrıştırmak istediğiniz görüntü dosyasının adını belirtin ve sonra çıkış verisinde istenen deyimi bulmak için find komutunu girin. Örneğin, yardımcı program DSC_1000.jpg dosyası için Windows'dan başlıyorsa ve EXIF ​​"Shutter Count" veri dizesini bulmak istiyorsanız, aşağıdaki komutu kullanın:

 • exiftool DSC_2000.jpg | bul / ben "Shutter Count".

Sonuç olarak, bir kayıt görüntülenecektir:

 • Shutter Sayısı: 46305.

ExifTool kullanmanın avantajıHangi EXIF ​​veri hattının belirli bir modelin deklanşör sayısını gösterdiğini bilmiyorsanız, aramayı daraltmak için çeşitli sorguları deneyebilirsiniz. Bilinen ifadeler "Deklanşör Sayısı", "Görüntü Sayısı" veya "Görüntü Numarası" sıfır sonuç verirse, münferit terimleri, örneğin "Sayım" veya "Deklanşör" için arama yapabilir ve listeyi görüntüleyebilirsiniz.

Bir Nikon kameranın "kilometre" sini nasıl öğrenirsenizÜreticisinin kameraları için kullandığı sözcükler bilinmiyor mu? Yukarıdaki komutu uygulayabilir ve tüm EXIF ​​kayıtlarını almak için deklanşör kelimelerini veya arama sayısını ayarlayabilirsin:

 • exiftool DSC_2000.jpg | bul / ben "say";
 • exiftool DSC_2000.jpg | bul / ben "deklanşör".

Sonuçlar, kesin terimi ararken biraz daha büyük olacaktır, ancak en azından liste, EXIF ​​verilerinin tam listesinden çok daha kısa olacaktır.

kamera nikon d3100 kilometre nasıl bulunur

Sayım sonuçlarının yorumlanması

Kameranın “kilometre” sini nasıl kontrol edeceğinizi bilmekNikon, bir arabanın mesafesini bilmek gibi. Ve buna göre hareket et. Kullanılmış bir DSLR fotoğraf makinesinin satın alınması varsa ve satıcı tarafından sağlanan resmin bir örneği, yaklaşık 500 fotoğraf çektiğini gösterirse, neredeyse kullanılmayan bir cihazın satın alındığı anlaşılır. Deklanşör 500.000 pozitif olsaydı, bu zaten ciddi bir "kilometre" olan bir kamera.

Ama bu rakamlar nasıl yorumlanır? Bir Nikon kameranın "kilometresinin" kritik olup olmadığını veya hala yeterli "güç rezervi" olup olmadığını nasıl anlarsınız? Durumun ciddiyet derecesi, üreticinin deklanşörün ömrüne ilişkin değerlendirmesinin yanı sıra, tüketiciler ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından bildirilen ortalama rakamlara da bağlıdır.

Resmi belgeleri açmak için genellikleGoogle'a gidip modelinize "yaşam döngüsü" ifadesi veya benzer bir şeyle bakın. Dijital SLR kameranın herhangi bir deklanşörünün en az 50.000 sefere dayanabileceği kabul edilebilir. Profesyonel seviye kameraların çoğu (örneğin, Nikon D3) 100.000 döngü ve daha fazlası için tasarlanmıştır.

Ancak, birçok model iyi çalışırnominal servis ömründen daha uzun - onlarca, yüzlerce, binlerce çekim. İnternette, operasyon sayısını ve kameranın durumunu kaydeden deklanşörün (olegkikin.com/shutterlife) ömrünü bekleyen kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir veritabanı bile var (çalışıyor ya da çalışmıyor). Her ne kadar bu bilgi yanlış sonuçlar doğursa da (birçok katılımcının çabalarına dayanan herhangi bir proje gibi), çoğunlukla, belirli bir modelin yaşamı hakkında genel bir fikir edinme açısından çok yararlıdır.

Örneğin, Nikon D3'ün istatistiklerine bakarsanız,100 000 operasyon için tasarlanmış, gerçek verilerin kameranın ortalama süresini 260 000 döngüde gösterdiğini görebilirsiniz. 250.000 ile 500.000 arasında görüntü alan 157 kameradan% 70'i aşınmış, ancak çalışma kepenkleri.

Kısacası, büyüyen sayısıKendi DSLR'nizin fotoğrafları endişeleniyor, endişelenmeyin, ama kaçınılmaz yerine para tasarrufu yapmaya başlamalısınız. Bununla birlikte, satıcı, kullanılmış bir modeli satın almanın neredeyse yeni olduğu konusunda ısrar ediyorsa, ancak deklanşör sayısı 100.000'i aşarsa, teklifi reddetmek ya da çok büyük bir indirim talep etmek kesinlikle gereklidir.

Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 2019

Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 2019

Related news

 • Zelenograd, Yaratıcılık Sarayında sanat için sevgiyi gündeme getirdi
 • Kaykay mı Scooter Hoverboard mu
 • Çocuklarda geniz eti sorunu
 • Aşık bir erkek nasıl davranır

 • Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 4

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler


  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 57

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 17

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 28

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 55

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 80

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 44

  Nikon fotoğraf makinesinin kilometre performansı nı nasıl bulacağınız: talimatlar, özellikler ve öneriler 24