Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 2019

Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 2019

Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 25 06.02.2019, 14:55

Ocak ayında Türkiye'deki tatiller: turistlerin incelemeleri

İki kıtada Türkiye'nin yeri(Asya ve Avrupa), bölgelerinin iklimlerinin çeşitliliğini belirler. Türkiye'nin bütün bölgesi, merkez kısmı dışında denizle çevrilidir. Bu Türkiye merkezini Ocak ayında daha sıcak ve kuru hale getirirken, doğu kısmı - yağmurlu ve buz gibi. Genel olarak her mevsim Türkiye'de bir tatil için iyidir, hepsi bizim tercih ve beklentilerimize bağlıdır.

Hava Durumu Türkiye

Türkiye'nin hava durumu farklı bölgelerde çok farklı. Ocak ayında turistler tatile çıkarsa, bol soğuk ve sık sık yağmur yağması için hazırlanmalısınız. En düşük sıcaklıklar orta ve doğu Anadolu'da kaydedilmektedir. Bazen sıfırın altına düşerler, ancak ortalama olarak -6 ° C'den fazla değildir. Bu nedenle Avrupa kışına kıyasla, bu oldukça sıcak bir sıcaklıktır.

Ocak ayında Türkiye

En sıcak iklim,Akdeniz - ortalama 10 ° C civarındadır. Az sayıda güneşli gün yüzünden denizde su 10 ° C'yi aşmamaktadır. Plaj tatil beldeleri boş. Türkiye hava düzelene zaman, sadece Mart ayı sonunda uyanmak ve rahat bir sıcaklığını ayarlamak için başlayacaktır.

Sıcaklık ve yağış

Türkiye'nin Ocak ayında sıcaklığı hem cesaretlendirmiyorplaj veya gezi. Çoğu turistik tesislerde termometre maksimum 10 ° C gösterir. Buna ek olarak, ülke genelinde çok olumsuz hava şartları bulunmaktadır. Ocak, toplam miktarın yağışlı bir şekilde on beş gün ortalaması olan bir ay. Yağış genellikle çok düşer ve ülke çapındaki miktar genellikle 200 mm'yi aşar. Nem oranı yüksektir ve% 50'de muhafaza edilir. Güneş ortalama 3-4 saat boyunca parlıyor.

Ocak ayında Türkiye'nin ana turizm bölgelerindeki hava durumu şöyledir:

 1. Bodrum: 6 ° C
 2. Antalya: 12 ° C
 3. Kuşadası: 11 ° C
 4. Çeşme: 10 ° C

Ocak ayında eğlence

Ocak bir kış ayı, ama Akdeniz'denispeten sıcak. Tabii ki, bu yağmur mevsimi, bu yüzden tatilciler uzun bulutlu günler için hazır olmalı, ancak bu güzel ülkeyi ziyaret etmeyi engelleyemezler. Türkiye'de Ocak ayında olmak, turistlerin esas olarak devletin mimari güzelliklerini incelemeye odaklanmaları gerekiyor. Düşük kış sıcaklıkları araba ile daha uzun yolculuklara katkıda bulunur, bu nedenle bu dönemde dağlık çevreyi ziyaret edebilirsiniz.

Ocak ayında Türkiye

Konuklar yağmurdan dinlenmek isterlerse rahat Türk kafelerinde barınmak ve yerel lezzetleri denemek zorundasınız. Sokaklarda sık sık canlı müzik eşliğinde birçok farklı pub bulabilirsiniz.

Türkiye'de kayak sezonu

Türkiye, bakış açısından çok farklı bir ülkeSonunda iklim görüşü dağlık bir ülkedir. Aralık ve Mart ayları arasında, ülkenin doğu ve orta kesimlerinde yoğun kar yağışı görülmektedir. Türkiye'de Ocak ayında dinlenmek, dağ asansörlerinin çalıştığı yerler için elverişlidir. Kışın kayak yapmak, boş zamanlarınızı sadece turistler için değil, aynı zamanda yerel sakinleri de geçirmek için favori bir yoldur. En popüler Türk kayak merkezi Bursa'nın dağına yakın Uludağ'dır. Çok fazla asansör var ve genellikle Aralık'tan Nisan'a kadar çalışıyorlar. Ama öncelikle hava sıcaklığına ve kar miktarına dikkat edin.

Ocak ayında Türkiye: turist değerlendirmeleri

Kış aylarında yürüyüş yapmak pek de farklı değil.Yaz aylarında ziyaretler, farklı giyinmek ve kısa bir günü hatırlamanız dışında ve karanlıktan sonra çok daha soğuk olur. Bu dönemde tüm turistik tesisler erişilebilir ve ıssızdır. Gezi için merkezi bölgeler en uygunudur.

Türkiye'nin en önemli mimari anıtlarıöncelikle muhteşem Kapadokya, Efes ve Pamukkale. Ancak eğer misafirler Ocak ayında Antalya'da dinleneceklerse, bunun sadece beyaz kumlu bir sahil beldesi değil, aynı zamanda uzun bir tarihi ve ilginç anıtları olan bir şehir olduğu da unutulmamalıdır. Özellikle Antalya ve limanının en eski kısmı dikkat çekicidir.

Ocak ayında Türkiye

Ulu Camii şehrinin sembolünü görmeye değer.(Yivli Minare) - XIII yüzyılın bir heykeli (Sedzhuk krallığı). Ve aynı zamanda karakteristik kubbeli beyaz cami Ulu-Kami. Burada ayrıca çok eski bir zeytin ağacını görebilir, eski Dervish evine (15. yüzyıl) - bugün sanat galerisine yürüyebilirsiniz. Hadrian Kapısı, şehrin en önemli anıtlarından biridir. Bu Arc de Triomphe, İmparator Hadrian'ın onuruna inşa edilmiştir. Antalya Müzesi de M.Ö. 15. yüzyıla kadar uzanan sergilerle çok ilginç bir objedir. Müzenin en eski hazineleri heykeller, günlük yaşamın nesneleri - vazolar, seramikler, lahitler, sikkeler ve güney Anadolu'nun diğer pek çok eşyası.

Ocak ayında Türkiye'de bir tatil için mutlaka görülmesi gereken yer,turistlerin yorumlarına göre, İstanbul, en büyük şehir ve Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının eski başkenti. Şehir, Avrupa'nın en popüler hafta sonu yerlerinden biridir. Her yıl 8 milyondan fazla turist buraya geliyor, bu da dünyanın en çok ziyaret edilen ilk on megasitesine ulaştı. İki kıtanın parlak sanayi ve kültür merkezi, çeşitli mimari stillerle birleşince, hiç kimseyi kayıtsız bırakmayacaktır.

Ocak ayında turistlerin yorumları

Türkiye'den Ocak ayında gerçek bir zevk-, dağların panoramik bak taze net havanın keyfini ve dağ yamaçlarında binin. turistlerden geri bildirim, birçok soğuk günlerde, (tarçın ve kireç ile), Ihlamur (limon ve bal ile) bu tür Sai Hell gibi yerel bitki çayları, kış aylarında ısınma, hem de tat, lezzetli Türk içecek salep bir bardak ile rahat bir kafede geçebilir ve tabii ki Türk turtası.

Turistler ayrıca Türklere gitmeyi tavsiye ediyorbanyosu. Ve açık havada, koşu yapmak, bisiklete binmek veya açık havada spor salonuna gitmek için özellikle yararlı olacaktır. Hafif bir iklim, ısı eksikliği - spor öğrenmek için ideal bir fırsat. Ayrıca, fırsatı olanlar, kapalı yüzme havuzlarını kullanabilir ve yüzebilirler.

Ocak ayında Türkiye'yi ziyaret eden dezavantajlar

Tatilciler genellikle düşük sıcaklıklardan şikayet ediyorlarDaireler (Birisi bir otelde yaşamazsa). Radyatör yok. Su güneş panellerinden ısıtılır. Konukların değerlendirmelerine göre en iyisi, odalarda klima bulunan otellerde veya otellerde kalmaktır.

Ocak ayında Türkiye

Kış, tabii ki, gezi ve Türkiye'nin doğusu için kötü bir zamandır - yılın bu zamanında küçük donlar vardır ve yoğun bir kar yağışı erişim yollarını geçici olarak engelleyebilir.

Kış Türkiye'yi ziyaret etmek için en uygun zaman değil. Ocak ayında, Akdeniz, Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerini hafif bir deniz iklimi ile şiddetli bir donma olmaksızın, yağmur mevsimi "cazibesini" yaşama fırsatıyla ziyaret etmek daha doğru olacaktır. İlginç bir fikir, gezi ve kayak yapmak için Türkiye'ye kış gezisi olabilir.

Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 2019

Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 2019

Related news

 • Halsizliğe Ne İyi Gelir: Halsizlik İçin Bitkisel Çözüm
 • Buzdolabı kokusundan böyle kurtulun
 • Dilan Çiçek Deniz: Estetik yok, olsa söylerim

 • Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 76

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri


  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 64

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 94

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 13

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 45

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 91

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 91

  Ocak ayında Türkiyedeki tatiller: turistlerin incelemeleri 61