Çocuğun 6 ayda gelişmesi

Çocuğun 6 ayda gelişmesi

Çocuklar 6 ay daha bağımsız vemobil. Her geçen gün kendileri tarafından edinilen beceri ve yeteneklerin sayısı artar. Cazibenin ilk kez tanıtıldığı bu yaşta - ortak bir masaya daha sonra geçiş için hazırlık. Nedir o, 6 ay sonra çocuğun gelişimi mi?

Başlangıç ​​olarak, fiziksel göstergelere bakalımsağlık. Bir önceki aya kıyasla, bebek ortalama 650 gramlık bir kilo aldı ve bu altı aylık büyüme 15-17 cm arttı. Altı aylık bir çocuk gün içinde 2-3 kez uyudu. Gece uykusu genellikle güçlü, sakin ve uzundur (uyanmadan yaklaşık 10-11 saat). Bir çocuğun 6 ayda gelişmesi, yemekler arasında uzun bir gece aralığı ile günde beş öğün yemek vermenize izin verir. Bebeğin diyetinin temeli hala anne sütü. Gerekirse, bu çocuklar bir karışımla beslenirler. Haşlanmış su meyve suyuyla seyreltilmiş bitkisel patates püresi, sütten arındırılmış ve glutensiz tahıl olabilir tamamlayıcı gıdaların girişini başlatın.

6 ayda bir çocuğun gelişimi onunbaşarılar. Yetişkinleri yakından izler ve aktif olarak onları taklit eder. 6 ay sonra bir çocuğun neler yapabileceğini bilmek ister misiniz? Öncelikle böyle bir çocuk duyduğu sesleri telaffuz etmeye çalışıyor. Merak dolu, farklı seslerin nasıl üretildiğini daha iyi anlamak için konuşan birinin ağzını bile hissedebilir. Çocuk sözcüklerle pek bir şey söyleyememesine rağmen, çevresi hakkında zaten bilgi sahibi olmuştur. Bunun böyle olup olmadığını kontrol etmek istiyor musun? Konuyu adlandırın ve bebeğin kafasını belirtilen nesneye doğru çevirip dönmediğini dikkatli bir şekilde görün. Ayrıca, nesne ve oyunları manipüle ederken bir çocuğun tutamağında birkaç küçük nesneyi kolayca tuttuğu ve aynı zamanda bir elden diğerine sakince kaydırabileceği unutulmamalıdır. Zaten bebeği ve oyuncak atma tekniğini okudu. Bu süreç çoğu çocuğu altı aylıkken büyülemektedir. Oyuncakları ellerinden gelen her yere götürürler: arenada, yatakta, kanepe vb. İlgilenen çocuk oyuncağın uçuşunu "izler", yeni sesler dinler, onlara sevinçle tepkiler verir. Oyuncağınıza bir ip (en fazla 20 cm.) Bağlayın - ona çekmek için eğlenceli olacak. Çocuk zaten oyuncakları büyük bir konteynerde bir araya getirebilir, bu yüzden kendisinin arkasından temizlenmesi, daha dikkatli ve disiplinli olması öğretilmelidir.

Kural olarak, çocuklar kendilerinin oturduğu zamana kadar,Bununla birlikte, bebeğiniz bir ay sonra oturmuşsa, sorun değil, sadece hepimiz farklıyız ve her biri belirli becerilere ulaşabilmek için kendi zaman çizelgesine sahip. Hiçbir durumda bebeği yastıklara oturturmamalı, kas-iskelet sistemi için iyi bir şey sona ermeyecektir.

Bazı çocuklar yatağın çubuğuna tutunuyorveya arena örgü, zaten bacaklarda durmaya çalışıyorlar. Fakat, kural olarak, bu tür girişimler garip bir düşüş ile sonuçlanır. Ayrıca, çocuğun gelişimi 6 ay sonra oyuncağa 20-30 cm kadar tarama yapabiliyor ancak yine de sadece gerçek taramanın ön şartı bu 8 ay daha yakın olacak. Şu anda bebeğin alanını genişletmeyi düşünmelisiniz çünkü arena onun için çok küçük oluyor. Potansiyel olarak tehlikeli maddeleri giriş alanından çıkarmadan önce, battaniyeye ya da battaniyeye sürünerek yere sürünmesine izin verebilirsiniz.

6 ay içinde çocuğun gelişimi ne kadar olacak?Birçok bakımdan çevredeki yetişkinlere bağlıdır: Bebeğin gününün beslenmesi ve rejimi, yaş özelliklerine, onun boşluğunun nasıl düzenlendiğine, çocuğa verilen oyunlara dikkat edildiği, onunla birlikte özel fiziksel egzersizler yapmaya, masaj yapmak vb. Önemli bir etken iletişimdir. Yetişkinler bir bebekle konuştıkça, özellikle de düşünce ve konuşmada, daha iyi ve daha hızlı gelişirler. Şimdi bebeğe dikkat ederek, aileler mutlu geleceği ile ilgileniyorlar.Related news

 • FNAP nasıl çizilir Bugün kahramanımız Fox Fox
 • Sağlıklı Yüz Bakımı Nasıl Yapılır
 • Spor aç mı yoksa tok karna mı yapılır
 • Ichimoku göstergesi. Tüccarlar ve yatırımcılar için Forex
 • Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal

 • Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi


  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi

  Çocuğun 6 ayda gelişmesi