Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 2019

Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 2019

Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 87 03.02.2019, 23:13

Çocuklar ve yetişkinler için ilaç "Tsedeks"

tsedeks antibiyotik

"Tsedeks" ilacı sefalosporinin bir antibiyotiğidir.üçüncü kuşak seriler. İlaç bakterisidal bir etkiye sahiptir. İlaç maruziyetinin mekanizması bakteriyel hücre duvarı sentezinin baskılanmasına bağlıdır. Özel kimyasal yapısı nedeniyle aktif bileşen, beta-laktamazlara karşı yüksek bir dirence sahiptir, bu da bu bileşikleri üreten ve diğer sefalosporinlere (özellikle penisilinler) dirençli olan bakterilerin aktivitesini açıklar. Ana madde, seftibutendir. Bir uzman gözetimi olmadan ilacı kendiniz almayın. Kullanmadan önce bir doktora gitmelisiniz.

tanıklık

Çocuklar ve yetişkinler için ilaç "Tsedeks"Hassas bakteriler tarafından kışkırtılan enfeksiyöz inflamatuar doğa patolojilerinde reçete. Endikasyonları solunum sistemi hastalıkları içerir. Hastalıklar arasında farenjit, kızıl ateş, bademcik iltihabı, akut sinüzit belirtilmiştir. Endikasyonlar aynı zamanda çocuklarda akut bronşit veya pnömoni olan ortalama otittir. İlaç da dahil olmak üzere karmaşık ve komplikasyonsuz idrar yolu lezyonları için reçete edilir. İlaç, bir dizi bakterinin neden olduğu gastroenterit ve enterit için endikedir.

çocuklarda otitis media

Uygulama metodu

Çocuklar için ilaç "Tsedeks" tavsiye ediliroral uygulama için şurup şekli. Optimal dozaj günde vücut ağırlığının kilogramı başına dokuz miligramdır. Günde alınan para miktarı 400 mg'ı geçmemelidir. Bakteriyel doğanın akut enteritinde, günlük dozu 2 doza bölmek için izin verilir. Çocuğun vücut ağırlığında kırk beş kg'dan fazla olması ve ayrıca çocuğun yaşının on yıldan fazla olması durumunda, yetişkinler için olduğu kadar dozajlar da atanır. Süspansiyon yemeklerden önce veya ondan sonra bir veya iki saat içilmesi tavsiye edilir. Kullanmadan önce şişe sallanır. Yetişkinler için önerilen doz günde 400 mg'dır. Kapsüllere, yiyeceklerden bağımsız olarak, herhangi bir zamanda alınmasına izin verilir.

çocuk endeksi

Kontrendikasyonlar. Olumsuz reaksiyonlar

İlaç aşırı duyarlılık için reçete değildir. Kontraendike ilaç "Tsedeks" yaşının altındaki çocuklar için. Bunun nedeni, etkisinin güvenliği hakkında bilgi eksikliği. İlacın arka planına karşı muhtemelen hemolitik ve aplastik anemi, kanama, böbrek disfonksiyonu, toksik nefropati gelişmesidir. Kolitli hastalar, bilirubin seviyeleri, şiddetli ishal, lökopeni, trombositoz, hemoglobin azalması. Bazı durumlarda, alerjik reaksiyonlar olasıdır. Bazı hastalarda baş dönmesi, kusma, dispepsi, mide ekşimesi, baş ağrısı görülür. "Tsedeks" (çocuk ve yetişkinler için) ilacını kullanma pratiğinin gösterdiği gibi, hastaların çoğu tedaviyi iyi tolere eder. Ancak, olumsuz reaksiyonlar varsa, bir doktora gitmelisiniz.

aşırı doz

Artan miktarda ilaç alırkentoksisite belirtileri. Belirli bir antidot yoktur. Bu bakımdan semptomlara (gastrik lavaj ve malzeme) göre tedavi önerilmektedir.

Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 2019

Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 2019

Related news

 • Krasnoyarskta iyi bir iş bulmak için ne iyi
 • Rusya’da film gibi soygun kameralara yansıdı
 • Fenilketonüri (PKU) Hastalığı Nedir
 • Ruj Lekesi Nasıl Çıkar Temizlenir
 • Otomobil haberleri Haberleri, Güncel Otomobil haberleri haberleri ve Otomobil haberleri gelişmeleri
 • Tişört ve Tığ İşinden Yuvarlak Paspas Yapımı

 • Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 12

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks


  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 12

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 42

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 47

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 97

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 13

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 59

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 60

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 72

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 2

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 76

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 72

  Çocuklar ve yetişkinler için ilaç Tsedeks 2