Çocuklarda otizmÇocuklarda otizm
Çocuklarda otizm

Çocuklarda otizm

Çocuklarda otizm oldukça ciddiruhsal bir ihlal. Hastalık remisyonu olmayan (zayıflama) stabil bir seyir ile karakterizedir. Hayatın ilk iki yılında bir patoloji var. Bu yaşta, bir çocuğun gelişimi normal karşılık gelmeyen ve beyinde oluşumunda anormalliklere neden olur. Devletin tekrarlayan eylemler, sosyal etkileşim eksikliği, sınırlı çıkarları ile karakterizedir. Çocuklarda Otizm oldukça belirgin semptomlar eşlik eder. Hastalık ve beynin birçok alanda değişikliklerin ifadesi arasında bir ilişki olduğu gerçeğine rağmen, bilim adamları kendilerini tam bir anlayış daha da zihinsel bozuklukların provoke bu değişikliklerin oluşum doğrudan süreçleri yok olması gerektiğini söyledi.

"Otizm" kavramı ilk kez bilim dalında tanıtıldı.1910 yıl. Bu tanım, hastanın dışsal etkisinin tolere edilemez ithalat olarak kabul edildiği "fantastik dünyasına çekilmek" şeklinde ifade edilen hastanın durumunu göstermektedir. Açık bir mekanizma olmadan, yerleşik formlardaki patolojinin (atipik otizm ve diğerleri) hücresel ve moleküler düzeyde ortaya çıktığı söylenmelidir. Bilim adamları, patolojinin çeşitli faktörlerin etkisi altında meydana gelen çeşitli bozukluklardan kaynaklandığı varsayımına sahiptir. Bu faktörler, sırayla, beyindeki fonksiyonel yapıların birkaçını veya tamamını etkiler.

Bilim adamları hala belirsiz bulmadıneden, çocuklarda otizme neden olur. Fakat bu nedenle zaten bir dereceye kadar patolojinin ortaya çıkışını tetikleyen otuz faktör hakkında kurulmuştur. Ana kromozom seviyesinde anomaliler, doğumdan önce nöral sistemlerin azgelişmesi, çevrenin olumsuz etkisi ve biyokimyasal faktörleri içermelidir. Ayrıca, bazı antikorların hamile bir kadının kanında üretildiği hipotezi vardır. Bebeğin beyninin gelişiminde sapmaları provoke etme yeteneğine sahiptirler. Bazı uzmanlara göre, patoloji gen düzeyinde aktarılan kalıtsal bir anomalidir. Bir dereceye kadar, bu hipotez, hastalığın sıklıkla aynı ailenin üyelerinde gözlemlendiği gerçeğiyle doğrulanır. Ancak bilim adamları henüz hastalığın başlangıcından sorumlu olan geni bulamamışlardır.

Çocuklarda otizme neden olan sebeplere,uzmanlar hormonal, sinir ve bağışıklık bozuklukları içerir. Bazı uzmanlara göre, çocukluk çağı aşıları tarafından patoloji kışkırtır. Ancak, tıbbi uygulamada, bu varsayım doğrulanmamıştır. Bozukluktan sonra hastalıkların ortaya çıkmaya başlaması durumunda, bu noktaya kadar kendini göstermeyen, teşhis edilmemiş bir bozukluk vardır. Greft bir şekilde bir tetik mekanizması olarak hizmet edebilir.

Kuşkusuz, hastalığın ilerlemesibüyük bir etki ve çocuğun veli ve diğer kişilerle ilgili çevresel koşullar. Bununla birlikte, bir kural olarak, patoloji nedeniyle, yukarıda belirtilen tüm faktörler kombinasyonu ile gelişir.

Hastalığın ilk belirtileri yeterince not edildiErken. Zaten yıl boyunca otistik çocukların tuhaflığı ve sıradışılığı dikkat çekiyor. Kural olarak, ebeveynler hemen bebeğin davranışlarında değişiklikler fark eder: çocuk isteksizce temas eder, hareketleri monoton ve monotondur, bir konuyla oynamayı sever. Buna ek olarak, otizm sallanarak yeniden yazarak kendini gösterir. Çocuk genellikle göz temasını önler, konuşmada gecikme yaşar, dikkat çok seçicidir. Hastalığın gelişmesiyle birlikte, çocuk daha fazla ayrılır ve her şeye ilgisizlik gösterir.

Çocuklarda otizmÇocuklarda otizm

Related news

 • Hangi besinlerin içerdiği vitaminler
 • Pratik bilgiler ile Etiketlenen Konular
 • Noel: tatilin geçmişi. Noel: resimler. İsanın Doğuşculuk Tarihi
 • Bir katalizörün tıkanıp tıkanmadığını belirleme: işaretler
 • Civan Perçemi Neye İyi Gelir

 • Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm


  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm

  Çocuklarda otizm